Popko Popko komentáře u knih

Život bez peněz Život bez peněz Mark Sundeen

Tato kniha mě neoslovila a po 50 stranách odkládám.

09.09.2019 1 z 5

Jak prokouknout druhé lidi Jak prokouknout druhé lidi Joe Navarro

Nebyla to špatná kniha, kniha byla doplněna obrázky. Neverbální komunikace funguje. :-)

07.09.2019 3 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Kniha mě obsahové vůbec nezaujala, překladatel to měl vzak hodně těžké a vzvadl to na jedničku.

04.08.2019 1 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Velice pěkná kniha. Doporučuji.

04.08.2019 4 z 5

Coco Chanel Coco Chanel Henry Gidel

Zajímavá osobnost, zajímavý příběh zpracován velice podrobně, trochu jsem se ztrácela reáliích. Byla to žena, která nechtěla být na nikom závislá, byla stejně tvrdá na ostatní jako na sebe, čímž mi hodně sympatizovala. Stojí určitě za přečtení.

21.07.2019 3 z 5

Klub radosti a štěstí Klub radosti a štěstí Amy Tan

Tak nějak mě nezaujala...

03.07.2019 1 z 5

13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají 13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají Amy Morin

Průměrná motivační kniha. Nejlepší jsou kapitoly o vytrvalosti, o tom, že se nemáme nechat odradit a při neúspěchu se poučit z předchozích chyb.

15.06.2019 3 z 5

Čas dluhů aneb co byste měli vědět o penězích Čas dluhů aneb co byste měli vědět o penězích Richard Svitalský

Super komiks, přečtený hned. Co se týká naučné stránky kniha je skvělá pro děti zakladní školy, dospělý se pobaví hláškymi prasátka. :-)

13.06.2019 3 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala, misty jsem ji chtěla odložit. Autorovi dám za nějaký čas jestě šanci a zkusím si prečíst Analfabetku.

13.06.2019 1 z 5

Krotitelé dluhů Krotitelé dluhů Lenka Králová

Doporučuji!

03.06.2019 5 z 5

Baťa v kostce Baťa v kostce Zdeněk Pokluda

Krátký a výstižný autobiografické přehled firmy Baťa. Názorná ukázka toho, co znamenal pravý kapitalismus a vlastnictví a co s fungujícím podnikem udělali komunisté. Určitě stojí za přečtení.

03.06.2019

Dívka v modrém plášti Dívka v modrém plášti Monica Hesse

Knihu hodnotím jako průměrnou.

14.04.2019 2 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Nečetla jsem, pustila jsem si audio knihu a jsem ráda, protože děj byl umorný i na poslech.

24.03.2019 odpad!

Ekonomix: Jak funguje (a nefunguje) ekonomika Ekonomix: Jak funguje (a nefunguje) ekonomika Michael Goodwin

Kniha o fungování ekonomiky. Podle toho co je tam všechno napsáno, tak máme vlastně krizi na světě pořád, pořád někde. :-) Jednoduše jsou vysvětleny základní ekonomické principy, vhodné pro studující.

23.03.2019 4 z 5

Řekni to jinak: Používejte správná slova ve správný čas Řekni to jinak: Používejte správná slova ve správný čas Carl Alasko

Jedná věc je teorie, druhá věc je praxe. Kniha uvádí spoustu příkladů, které jsou rozebrání pouze povrchně. Nic nového jsem se bohužel nedozvěděla.

16.03.2019 3 z 5

Z Vizovic kolem kontinentu Z Vizovic kolem kontinentu Josef Sulíček

Ani nevím, kde jsem na knihu narazila. Kniha o první světové válce, jak Sulíčka naverbovali, pak byl u ruské legie a nakonec se vrátil domů. Válka byla určitě hrozná, ale dostal aspoň teplé oblečení, jídlo. Druhá světová byla podle mě horší.

16.03.2019 3 z 5

Pravidla pozitivního sobectví Pravidla pozitivního sobectví Michaela Dombrovská

Kniha nesděluje nic nového, je hodně povrchně napsaná, čekala jsem něco víc.

09.03.2019 1 z 5

Můj život po životě Můj život po životě Michal Viewegh

Literárně nenáročná kniha, na jednu stranu po tom co zažil se není čemu divit (prasklá aorta) na druhou stranu otevřeně napsaný deník.

03.03.2019 3 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Barbara Nesvadbová

Knížka má jen 124 stran a má 2 dějové linie.
První vypráví o dvou kamarádkách a druhá o sestrách s principiálně obdobným osudem (žena poslouchá svého muže a sama pak trpí). Téma knihy bylo zvoleno dle mého názoru dobře. S tímto záběrem témat, kde autorka použila krátké a jednoduché věty, které dodávají knize dynamičnost a ženou čtenáře kupředu se stává obsahově osekanou a literárně ji tak chybí třešnička na dortu.

15.02.2019 3 z 5

Mentální mapování Mentální mapování Tony Buzan

Knihu jsem si přečetla na základě školení Time managementu. Pro urovnání svých osobních myšlenek možná dobrá metoda, pro situaci, co si sbalit na dovolenou zbytečnost. Nejvíce se mi líbila druhá kalitola - Poznejte svůj mozek, uvolněte svůj potenciál - která pojednává o vývoji mozku a mozkové buňky a její struktuře, funkce mozku atd.

14.02.2019 2 z 5