pomero pomero komentáře u knih

Tonča z páté třídy Tonča z páté třídy Jaromíra Hüttlová

Nostalgické vzpomínání na dětství při čtení dětem kamarádky.

02.06.2017

Sibiročka Sibiročka L. A. Čarská (p)

Jako malá jsem tenhle příběh milovala. Do dnes si ho pamatuju...

23.05.2017 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Gogha mám jako malíře ráda a tuto knihu jsem si s chutí přečetla. Má spád a vtáhne do děje.

15.03.2017 5 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Pohádka pro dospělé, kteří si při ní rádi vzpomenou na dětství. Synovi 12 se líbila. Mladším nedoporučuji. Pro pětileté to rozhodně není.

11.03.2017 5 z 5

Kontrola Kontrola Viktor Suvorov (p)

Čtivý styl, zajímavý děj. Mám ráda knihy tohoto autora.

23.02.2017 4 z 5

Měsíc mého života Měsíc mého života Ondřej Neff

Bylo mi tak zhruba patnáct, když se mi dostala do ruky tahle kniha. Mám ji ráda dodnes. Má humor, napětí i sympatické postavy. Četla jsem i pokračování a musím, říci, že jednou za čas se do měsíčního světa ráda ponořím dodnes.

15.02.2017 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Při čtení téhle knihy se nelze ubránit emocím. Od začátku do konce máte pocit, že tam jste s nimi. Prožíváte životy dvou afgánských žen se všemi hrůzami, které k nim patří.
Už dlouho jsem nečetla něco tak autenticky a sugestivně podané. Místy čtení doslova bolí, jindy zase dojímá. Každopádně tuto knihu vřele doporučuji všem, kdo si myslí, že lidi z válečných oblastí utíkají pro nic a za nic.

19.10.2016 5 z 5

Roboti a androidi Roboti a androidi Martin Petiška

Některé nápady v této knize jsou originální. Četla jsem ji už dost dávno, ale čas od času se k ní vrátím. Povídky člověka donutí se zamyslet nad celou řadou otázek.

05.10.2016 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Jsou ženy, co milují Džastina Býbra a ženy, co milují Baklyho, jejich spor je věčný :/.

...a golpotoni táhnou ...a golpotoni táhnou Jan Pelc

Sbírka povídek A Golpotoni táhnou je svým absurdním způsobem geniální záležitost tohoto specifického autora, u jehož četby člověk občas neví, jestli se má smát, brečet, nebo co si tom jako myslet.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Nero, jemuž se výraz paprsčitý jednoznačně zalíbil, si muže oblíbil... Tuhle větu si pamatuju docela dost let. Je vidět, že už tenkrát věděli, jak udělat kariéru ve státní správě :). Jinak kniha je skvělá a díky Petroniovým hláškám jí nechybí ani humor,

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Je to už docela dávno, kdy vyšel první díl Nočního klubu. Spadl na český trh jako kámen do vody a člověk ho doslova zhltl. Kulhánkův humor a nepřetržitá akce člověka doslova přiková ke gauči. Jen kdyby ty hrdiny tolik nesupermanizoval.

Měsíční deník Měsíční deník Michal Březina

Tato kniha je jako jízda na tobogánu. Mlátí to s vámi sem a tam, v zádech vám sviští vítr, občas kvičíte nadšením, občas máte chuť blinkat. Nicméně když přistanete, do hlavy se vám urputně vkrade myšlenka: „Ještě!!!“

Kdo má rád absurdní situace, sci-fi jako poctu klasice a nikdy si neví rady s přebytečnými rohlíky, je zde na správné adrese: Některé fórky a přirovnání jsou prostě boží. Kniha není pro každého, ale pro jiné je o to víc.

Mě to bavilo a občas donutilo smát se nahlas, což se mi nestává zase tak často.

22.09.2016

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Svět lesu mytág se otevírá pomalu. Mě styl, jakým je to napsané docela seděl a četla jsem i další díly. Autor umí vykreslit tajemnou atmosféru.

22.09.2016 4 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Příjemná oddechovka na zkrácení dlouhé cesty vlakem.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Egypťan Sinuhet patří ke klasice, ke které se čas od času vracím. Výborný sloh s nezapomenutelnými obraty, ale i napínavý příběh činí toto dílo ojedinělým zážitkem.