pollyanna pollyanna komentáře u knih

Stejně jako Bennymu nebo Krásce mi dělalo problém strávit tu věc s mrtvolou, a tak moje jízda se staříkem skončila předčasně, přesněji řečeno u jednoho zdemolovaného BMW. Myslím, že jako ukázka díla tohoto autora to bohatě stačilo.

28.05.2017 2 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Skvělá kniha. Agáta byla vskutku žena do nepohody...

25.05.2017

Děvče na ocet Děvče na ocet Anne Tyler

Byla to taková celkem milá pohádka, ale budu muset dohnat tu četbu Shakespeara. Kdysi jsem sáhla po antických dramatech a pak se už k další shakespearovské četbě nedonutila. A hrdinka Kate byla opravdu tvrdá jen naoko, ve skutečnosti mi připadala vnitřně nejistá a hledající. A zřejmě to bylo pro potřeby knihy, ale na můj vkus příliš rychle obrátila a souhlasila s tou "zelenou kartou".

24.05.2017 3 z 5

Otázka viny Otázka viny Jørn Lier Horst

Za mě trošku slabší díl, ale ve srovnání s jinými autory detektivek vysoký nadprůměr. Wistinga jsem si dost oblíbila. A oceňuji, že Line tentokrát zůstala stranou vyšetřování. ;-)

17.04.2024 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Autoři moderních detektivek obecně sází na velice podrobná líčení zločinů, násilí, rozhárané životy vyšetřujících detektivů aj. Doufala jsem opět marně, že mě série chytne a budu chtít číst další díly, ale ne...

06.06.2021 1 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Odpočinková četba, nic víc se od této knihy nedá očekávat. Škoda, že vyprávění není napsáno trošku zajímavějším stylem, autorka popisuje i své vztahy tak nějak věcně, nezáživně, jsou tam zbytečné informace. Kromě toho je až s podivem, jak jí po 15 letech v klášteře všechno hned spadne do klína – vztah, úspěchy ve vyšetřování, aklimatizace v podstatě proběhne okamžitě... Stejně tak mi její popis kláštera moc nesedí, ani hodnoty, které po návratu jako katolička má, resp. proč ne, ale jejich vysvětlení není dostatečné. Chápu, že v roce 1990 ještě nějaké GDPR neznali, ale i tak bych čekala, že nedostane všechny informace na zlatém podnose, a to mnohdy jen na základě telefonátu. Ale v opačném případě by Christine nic „nevyšetřila“ a celá série by nemohla vzniknout. Ach, ta neschopná policie.

14.03.2021 2 z 5

Báječné nakupování o Vánocích Báječné nakupování o Vánocích Sophie Kinsella (p)

Párkrát jsem se báječně zasmála, proto hvězda navíc. Je až s podivem, že ač motivace hlavní hrdinky bývají mnohdy dost pochybné, tak nakonec zazáří jako největší hvězda. To se jí ovšem daří i díky tomu, že nemusí počítat každou korunu a ze svých (po)chybných nákupů se v podstatě nikomu nezodpovídá. Je to taková pohádka o bezedné peněžence :-D.

07.02.2021 4 z 5

Můj (téměř) dokonalý život Můj (téměř) dokonalý život Sophie Kinsella (p)

Jakože... tohle se fakt nepovedlo. U většiny starších knížek autorky jsem se aspoň zasmála, ale tato kniha vtipná není. Komika je ovšem opět postavená na vymýšlení a lži a romantická zápletka nevěrohodná, což by nevadilo, kdyby to čtenářsky fungovalo. Ale nestalo se. Takže jakože... asi tak.

28.07.2019 2 z 5

Annina dcéra Rilla Annina dcéra Rilla Lucy Maud Montgomery

Právě jsem dočetla celou sérii knih o Anně a je mi líto, že není víc dílů. Bylo to krásné vyprávění, byť poslední díly už Anně věnovaly dost málo prostoru. Ale nevadí. I tak z příběhů dýchá pohoda a laskavost, humorné části střídají smutné pasáže... Je tam prostě všechno to, co dneska člověk v knihách (většinou) marně hledá... Čtenářský zážitek to byl výborný. A taky mě vždycky zajímalo, nakolik se tv seriál o Anně s M. Follows řídil podle knihy. Tak to už teď vím:).

08.07.2019 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Román se mi nelíbil. Ze začátku to bylo slibné, nápad je opravdu zajímavý. Ale nakonec se z něj vyklube béčkový rádoby milostný román s tematikou cestování v čase. A že se těch časů v knížce pomíchalo nenadále hodně. Téměř dokonalá superhrdinka, která si poradí v každé době, nahota, narážky zbytečného charakteru, násilí, nechytlavé dialogy... Zvládla jsem tak do půlky, s přemáháním, dál číst nebudu.

28.05.2019 1 z 5

Vtip autorovi při vyprávění nechybí, odvaha rozhodně také ne... Jen to bylo poněkud jednotvárné – kde přespal, kolik alkoholu vypil. No, toho alkoholu tam bylo na mě přece jen trochu moc. Dalším knihám se ale bránit nebudu:).

06.02.2019 3 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Knížka se silným obsahem. Na přednášce paní Sosnarové jsem před několika lety byla, přesně si ji už nevybavuji, ale některé epizody, které vyprávěla, v knize nejsou. A naopak. Musím říct, že přednáška byla velmi emotivní, což kniha až tak není. Je ale obdivuhodné, že paní Sosnarová dokázala v takových podmínkách přežít a při všech těch hrůzách si udržet i víru. / Myslím, že je zcela na místě hodnotit i jazykovou stránku knihy, to je přece záležitost vydavatele, ne paní, která svůj životní příběh vypráví. Snad na každé stránce je chyba, převážně čárky, ale nejen ty. Působí to velmi rušivě a odvádí od obsahu knihy. Mám v ruce třetí vydání, a tak nechápu, jak je možné, že u takto hodně vydávané knihy neproběhly korektury. Snaha ušetřit a vydělat o to víc? Opravdu smutná praxe.

08.11.2018 3 z 5

Inspektor French a tragédie ve Starvelu Inspektor French a tragédie ve Starvelu Freeman Wills Crofts

Detektivka podle mého gusta. Neoplývá nevěrohodnými efekty moderních detektivek, ale naopak plyne celkem poklidně. Z dob, kdy ještě nebyly dostupné moderní vyšetřovací metody a zločiny na tom mohly stavět...

05.11.2018 5 z 5

Čisté srdce Čisté srdce Vlasta Javořická

Na mě až příliš připomínající Janu Eyrovou (ačkoli mnohem, mnohem povedenější než současné pokusy) a příliš krátké, tudíž málo propracované, a naivní.

02.11.2018 2 z 5

S konečnou platností S konečnou platností Andreas Pflüger

Napětí žádné, zápletka slabá, Jenny fakt neuvěřitelná... a ty překlepy a chyby dost rušily, ovšem knihy plné chyb nejsou už dneska na knižním trhu až tak výjimečné.

14.08.2018 1 z 5

Němý Němý Andrew Taylor

Strhující kniha to tedy nebyla. Dokonce ani napínavá, spíše rozvláčná. A jak už tu správně zaznělo, děj se neodehrává v Paříži, ale v Anglii. Přesto mi knížka nepřišla až tak špatná, jak ji tu někteří popisují. Přečetla jsem si ji s chutí. Jen jisté opakované pasáže mi vadily a také poněkud překombinovaný konec... Ten mi připomněl romány A. Christie, která čtenáře schválně naváděla na falešnou stopu. Jen Agáta to uměla mistrovsky, tady se to až tak nepovedlo.

25.04.2018 3 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

O hvězdičku méně za tu nevolnost, kterou jsem při čtení pociťovala...

20.04.2018 3 z 5

Sbor chilburských dam Sbor chilburských dam Jennifer Ryan

Tematicky mi knížka připomněla naprosto úchvatný britský seriál Home Fires, ale za seriálem hooodně pokulhává. Shody: Soustředí se na ženy za 2. světové války, v obou je český prvek a daly by se najít další příklady... Některé dějové epizody knihy (výměna dítěte atd.) mi ale přišly strašlivě zvláštní a nevěrohodné, kromě toho zakomponování v současnosti téměř povinného zamyšlení nad homosexualitou (bez čehož snad dneska knížka nebo seriál ani nevzniká) mi přišlo poněkud uměle naroubované.

13.04.2018 3 z 5

Báječné nakupování se sestrou Báječné nakupování se sestrou Sophie Kinsella (p)

Jeden dva romány od autorky jsou zábavné, ale pak začnou unavovat. Snad všechny hrdinky jsou notorické lhářky, a když lež vyjde najevo, tak se nakonec zjistí, že díky lhaní dosáhly něčeho pozitivního. Hm. Když bych měla chuť na lži a polopravdy, můžu si taky zapnout zprávy v televizi...

08.06.2017 2 z 5

Hloubka nenávisti Hloubka nenávisti Sharon J. Bolton

Lacey je superhrdinka, o tom žádná. Na mě možná až moc super... Zápletku autorka zvolila zajímavou. Každopádně hvězdička dolů za jazykovou stránku, protože kromě překlepů je kniha plná chyb, zejména čárky, zájmena. Otravné při čtení a smutné. :-(

07.01.2024 2 z 5