Polineus Polineus komentáře u knih

Osvícení Osvícení Stephen King

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četl, i když jsem zatím moc knih nepřečetl. Moje v pořadí druhá kingovka, první knížka co jsem od něj četl byl Lunapark. Tady jsem čekal větší množství originality, které se dostavilo.Trochu mě štve, že jsem některými strašidelnými pasážemi proplouval v autobuse. Jinak jsem se co nejvíce snažil číst večer v pokoji pro co nejlepší atmosféru - a jako že jsem se vážně bál. Člověk, než začne číst první horor, který doopravdy za něco stojí, si říká, jak ho asi kniha může vyděsit? Tady to funguje úctyhodně.

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Knižka se mi líbila a nutno říct, že je geniální. Zlomová pasáž ukazuje mírnou lenost autora vymyslet nějakou spletitější zápletku. Na druhou stranu si to můžeme vykládat tak, že tím autor podtrhuje celou tu předem prohranou partii... Ti, kteří četli jistě ví, ti, kteří ne, ať ignorují a těší se na tohle dílko! ( btw: film se mírně liší od knihy, ale v podstatě nic zásadního )

11.12.2016 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Moje první knížka od něj...a upřímně řečeno, po dočtení jsem si říkal, že jsem od "zveličeného kultu" Kinga v naší rodině čekal víc. Postupem času jsem si ale uvědomil, že ta knížka není zas tak špatná, nenudila, líbila se mi, dočetl jsem jí, což byl v té době docela zázrak. Na pět hvězd to nemá, ale čtyři tomu dám s radostí :-)

23.01.2016 4 z 5

Stepní vlk Stepní vlk Hermann Hesse

Pěkné... nejdříve jsem našel zalíbení k hlavní postavě, pak zase averzi a po traktátu jsem si myslel, že se to zlepší - kdo četl, ten ví. Je to jak na horské dráze a cesta k uvědomění je do poslední chvíle nejasná... ale přesto je to moc pěkné :) .

02.08.2017 5 z 5

Batman: Rok jedna Batman: Rok jedna Frank Miller

komiksová klasika jak se sluší a patří :-)

28.02.2016 5 z 5

Blacksad Blacksad Juan Díaz Canales

Dokonalé příběhy soukromého očka, úchvatným způsobem promotané do moderních bajek.

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Nejsem zaujatý jeho spoustou lepších knih, které jsem nečetl. A o to lépe, dávám sto per cent :-) . Možná méně děsivých pasáží, ale tak tři,čtyři se najdou.

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Obrovská pecka! Asi do půlky jsem se trochu chytal, ale pak se to rozjelo.....úžasné, krásné, romantické, barevné a hlavně! Hlavně nekonečně originální......potom jsem docenil i prvních sto padesát stránek. Jsem jen rád, že z toho můžu složit maturitu :-)

01.02.2016 5 z 5

Ronin Ronin Stan Sakai

Těžko říci, kde bych bez Usagiho dnes byl, protože od takových devíti let jsem četl jenom tohle, pak objevil další komiksy a až na ně navázaly romány...

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Překrásné povídky. Být Sapkowskim, tak bych napsal těch povídek tak ještě o tři knihy víc, aby to zvětšilo epičnost následující ságy, potom by to bylo vystřelené do hvězd. Ale i tak společně LOTRem a Zeměplochou nejlepší fantasy ...s Temnou věží a Lovecraftovým Ctulhu to zatím nemůžu rovnat :-)