poetree poetree komentáře u knih

Deník Zlaty Filipovičové Deník Zlaty Filipovičové Zlata Filipovič

co se týče stylu, četla se kniha hezky - na cca 12 let má Zlata dost slušné vyjadřování, s obsahem to bylo místy horší - holt válka a ještě z pohledu dítěte.. podnítilo mně to si o téhle válce něco zjistit..

13.11.2013 4 z 5

VALL●I VALL●I Walt Disney

Příběh i grafika jsou moc hezké, ale styl češtiny mi k tomu nějak úplně nezapadal.. přišlo mi, že to občas překládal (nebo i psal?) asi taky robot :-)

03.10.2013 4 z 5

Pařížská kravata Pařížská kravata Mika Waltari

četla jsem to už dávno, ty dvě první povídky mi moc nesedly, ale Živá voda věčnosti - ta mi přišla skvělá.. :-)

14.09.2013 4 z 5

Voda z dračí studánky Voda z dračí studánky Vojtěch Martínek

Krásné pohádky, četla jsem je dávno a ještě si pamatuju, jak jsem si do čtenářského deníku psala o Ptáku Žal.

03.09.2013 5 z 5

Čudáčik-Posmieváčik Čudáčik-Posmieváčik Julia Duszyńska

Hezká, útlá, slovenská (polská) dětská knížka, trošku výchovná hezkým způsobem, škoda, že mi chybí posledních pár stran. Doporučuji ;)

03.09.2013 5 z 5

Zlatý avatár Zlatý avatár Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

opravdu to někdo četl?

23.08.2013

Sonáta pro dvě srdce Sonáta pro dvě srdce Lenka Lanczová

Ve svém žánru je Lanczová velmi dobrá spisovatelka a přečetla jsem kdysi více jejich knížek, byly fajn.

23.08.2013 4 z 5

Teiko Teiko Jožka Husek

pěkné čtení, nic náročného, starosvětské krásné charaktery ;)

23.08.2013 4 z 5

Černé světlo Černé světlo Václav Řezáč (p)

Kniha napsaná dobře, ale pro mně teda dost velká depka..

19.08.2013 4 z 5

Zapomenutá vražda Zapomenutá vražda Agatha Christie

klasika, která nezklame. Pěkně zpracovaná psychologie postav, která může vést k zamyšlení.. ;)

06.08.2013 5 z 5

Tomíkovy objevy Tomíkovy objevy Gerard Grée

pěkná kniha pro menší děti, ilustrace mne zaujaly a pamatovala jsem si je doteď :) a je celkem vzdělávací.

05.08.2013 4 z 5

Zpráva o státu Halda Zpráva o státu Halda Věnceslav Juřina

pěkná knížka. nejlepší je, jak starosta "státu" Halda píše Baťovi stížnost na porušení suverenity státu tím, že jeho letadlo s reklamou nad nimi profičelo a ten dokonce odpoví zásilkou bot :) a jsou tam fajné hlášky, třeba: Smrt je blbá nemoc, to už si poležíš.

28.06.2013 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

nelze než doporučit - parádní a chytrá oddechovka. a člověk je hned rád, že nežije na slepičí farmě :)

28.06.2013 5 z 5

Kocour, pes a strejda Mudra Kocour, pes a strejda Mudra Eduard Nikolajevič Uspenskij

tahle pohádková kniha mne fakt bavila a pobavila, doporučuji (traktor, který jezdí na potraviny a zastavuje se, když se někde pečou koblihy, lovecký pes, který chce být myslivcem, domácí slunce pro teplo v zimě.. a tak :-)

22.06.2013 5 z 5

Rodinná čest Rodinná čest Dick Francis (p)

knihy jsem četla zvlášť - moc se mi líbil první díl, přímo mne nadchl, ale druhý se mu zdaleka nevyrovnal.. takže alespoň ten první vřele doporučuji :)

22.06.2013 4 z 5

Monology Monology Milan Kundera

Krásné básně, nechápu, proč se k nim autor již nehlásí .. :) Nezapomenutelná je báseň Nedotýkej se mě.

13.06.2013 5 z 5

Ubožáci Ubožáci Yiyun Li

Paráda. Napínavé, čtivé nahlédnutí do čínské kultury a duše. Zároveň taky dost smutné, což napovídá název Ubožáci.. Doporučuju.

13.06.2013 5 z 5

Ulička tisíce květů Ulička tisíce květů Gail Tsukiyama

kniha se mi moc líbila, je napsána moc hezky, bude se mi po postavách stýskat a za některé jsem i slzu uronila ..:-) doporučuji..

21.05.2013 5 z 5

Dvakrát sedm pohádek Dvakrát sedm pohádek František Hrubín

Moje mamka mi musela číst Kuřátko a obilí asi milionkrát, bobíšek :-)) moc se mi líbila a pořád se mi kniha, kresby i verše líbí..

22.04.2013 5 z 5

Další případy Sherlocka Holmese Další případy Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

nesedí seznam povídek: v téhle, co je na obrázku, je: Osamělá cyklistka, škola v priory, charles augustus milverton, šest napoleonů, tři studenti, ďáblovo kopyto, záhada na thorskem mostě, barvíř na penzi, lví hříva

21.04.2013