Rodinná čest

Rodinná čest https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44502/rodinna-cest-44502.jpg 4 132 13

Kit Fielding série

Dva detektivní příběhy: Žralok a Žihadlo.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Break In / Bolt , 1986

Luigi1
01.08.2023 5 z 5

Moc se mi tato kniha líbila byla plná zvratů

Márrrty
25.09.2021 4 z 5

Četlo se to moc moc dobře, těžko jsem se od toho odtrhávala. Takže ideální na dovolenou! Ve výsledku to ale není nějak extra propracovaný příběh, často trochu přitažený za vlasy a nic hlubšího. Jen se to prostě skvěle čte.

Endy17
25.01.2020 3 z 5

Geniální žokej bez bázně a hany vcelku předpokládaně přelstí všechny zloduchy a dobro zvítězí nad zlem. Francis se asi nikdy nestane mým oblíbeným autorem. Příběhy mají spád a čtou se celkem dobře, ale jsou překombinované, místy příliš afektované, občas zbytečně popisné.

JancaMia
03.11.2019 4 z 5

Další dvě krásné knihy od krále detektivek z dostihového prostředí .

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Knížku mám v knihovně už dlouho, líbila se mi, tak jako všechny francisovky :-)

ivyix
15.02.2018

Knihy D. Francise čtu již dlouho a stále se k nim vracím. Kit Fielding je muj oblíbený hrdina. Nemohu se ale zbavit dojmu, že jsem kdysi četla další díl této série. Nepamatují si ji i další čtenáři?

regulax
26.09.2017 2 z 5

Příjemné napínavé čtení ze zákulisí jezdectví. Ovšem někdy až přitažené za vlasy čeho všeho je profi žokej schopný a co si nechá líbit. Ať už se jedná o vztah k ženám nebo jeho detektivní moresy.

Litocha
08.08.2017

Dodnes si vzpomínám na to nadšení, když se mi za levný peníz podařilo ulovit hned dva příběhy s oblíbeným hrdinou v jedné knize. U Francise mám prostě ráda jako hlavní postavy žokeje, pohled na dostihy z pohledu jezdce je pro mě cenný - kdo jiný by to koneckonců měl umět normálnímu smrtelníkovi přiblížit? A tyhle dva příběhy mám dost vysoko v žebříčku francisovek.
Kit je taková esence francisovských hrdinů - člověk na první pohled možná nenápadný, ale s charismatem, vnitřní silou a zásadami, který je pro ostatní autoritou a který umí být velkorysý. A protože se i ostatní postavy - princezna, Wykeham, Holly, Thomas a další - a samozřejmě i zápletky obou příběhů povedly, občas ráda vklouznu jako pod hřejivou kostkovanou deku do známého světa.

knihomols.r.o.
01.12.2016 5 z 5

Jestli se dá vůbec vybrat nějaká úplně nejlepší kniha od D.F., tak je to právě tahle, ráda se k ní zase brzy vrátím.

Anyv
18.04.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, patří mezi mé první s takovým tématem. Hlavní hrdina mi byl velmi sympatický. Určitě se v blízké době pustím i do dalších knih od tohoto autora.

poetree
22.06.2013 4 z 5

knihy jsem četla zvlášť - moc se mi líbil první díl, přímo mne nadchl, ale druhý se mu zdaleka nevyrovnal.. takže alespoň ten první vřele doporučuji :)

kika 13
25.11.2012 3 z 5

Zajímavá knížka,plná překvapivých odhalení.

Dandulka
21.04.2012 5 z 5

Už je to nějaký čas, co jsem tuto knihu četla, ale líbilo se mi to.

detektivní a krimi romány koňské dostihy

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010