Žralok

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Detektivní příběh je první částí knihy, která vyšla pod názvem Rodinná čest a kterou navzájem spojují osudy mladého charakterního jezdce a členů jeho rodiny. Hrdinou je mladý žokej, který se snaží pomoci své sestře v obtížné životní situaci. Po riskantním pátrání odhalí ve svém nejbližším okolí finančníka bez skrupulí, který se chce zmocnit bulvárních novin, aby mohl pomluvami terorizovat a vydírat lidi kolem sebe. Pro autora naprosto typický příběh z prostředí anglických dostihů má v tomto případě netradičně pojatou milostnou zápletku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44563/zralok-44563.jpg 4.6137
Série

Kit Fielding 1.

Žánr
Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Olympia
Orig. název

Break In, 1985

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Žralok

Přidat komentář
Johana
20. března

Žralok je jednou z těch Francisovek, co se čtou zvlášť dobře. Naroubování na Monteky a Kapulety, kde Julie s Romeem místo smrti uzavřeli manželství, takže jejich rodiny se nesmířily - mne pobavilo. Konec trochu uspěchaný, ale, s tím samým hlavním hrdinou, samozřejmě žokejem, se setkáme ještě v následujícím románu.

Gábina231
14.06.2019

Na dovolenou pro dobrou náladu fajn...


Dáma s hrnstjm
29.09.2018

Očekávala jsem knižní jednohubku, nakonec mě ale Žralok pěkně potrápil. Při tomto prvním setkáním s autorem se ukázalo, že dostihové prostředí mě absolutně nebaví a je mi vyloženě cizí. Žurnalistické intrikánství tomu taky nepřidalo. Hlavní postava celkem sympatická, ale její všestranné schopnosti byly chvílemi už přehnané a na závěrečném rozuzlení mě zklamalo, jakou roli v něm vlastně hrála náhoda.

wendulka0502
01.06.2018

Taková moje jednohubka na dva dny. Splnila přesně to co jsem od ní očekávala.

Disease
04.09.2017

Dobře vykreslená rodová nenávist, kterou se kniha odlišuje od ostatních Francisovek.

Jana K
22.06.2017

Pěkná Francisovka, ale moje úplně top to není. Příběh je fajn, hlavní hrdina sympaťák, stejně jako princezna, pro kterou jezdí, ale něco mi tam prostě chybělo. Možná trochu víc akce, těžko říct. Taky mi moc nesedlo novinářské prostředí a intriky v něm.

lisc
25.02.2017

Jako téměř vždy se mi detektivka od Dicka Francise četla dobře - nepotřebuji hromady mrtvol a litry krve, aby mě kniha udržela v napětí. Sympatický hrdina, skvěle vykreslené prostředí dostihů v Anglii a života lidí, kteří se v tímto oborem živí, na druhé straně bezohlednost a hamižnost světa mocných, ale taky humor a láska.

lucmat
07.10.2015

Výborná, výborná, výborná, není co dodat... ;-)

1