Plechy1 Plechy1 komentáře u knih

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Poslední a za mě nejhorší díl trilogie. Katniss je zde spíše v pozadí, což dává smysl. Jenže je problém, že se toho v pozadí moc neděje. Katniss se s lidmi spíše baví, prochází se po základně ale děj nemá žádný spád. K zlomu dojde až na samém konci knihy, protože ten je skvělý a dělá tuto knihu o něco lepší.

27.08.2019 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Trochu mě zde štvalo, že se to velmi podobá prvnímu dílu. Ono to není špatně, protože první díl byl výborný a toto je také velmi dobrý díl, jen už to nebylo tak napínavé. Velmi se mi zde líbilo turné vítězů a následné období před dalšími hladovými hrami. Zkrátka pokud se vám líbil první díl, tak si přečtěte i druhý a určitě zklamaní nebudete.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Nejlepší díl trilogie. Dokáže dojmout a hlavně vás udrží při čtení. Aréna Smrti je jedna z mála knih u kterých jsem vydržel číst si až do půlnoci. Kniha je prostě mnohem lepší než film.

27.08.2019 5 z 5

Černá ruka: Válka mezi geniálním detektivem a nejnebezpečnějším tajným spolkem americké historie Černá ruka: Válka mezi geniálním detektivem a nejnebezpečnějším tajným spolkem americké historie Stephan Talty

Kniha se nečte jednoduše, ale nabízí spoustu informací o první "mafii" v Americe. Hlavní hrdina je sympatický a jeho osud vás dojme. Musím říct, že se již teď těším na filmové zpracování, pokud tedy vůbec někdy bude.

27.08.2019 4 z 5

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Čtivá a zajímavá kniha nejen o Osvětimi, ale také o vývoji konečného řešení. Nechybí zde ani rozhovory s očitými svědky oněch hrůz. Kniha nabízí také mnoho informací, o kterých jste nejspíš nevěděli.

27.08.2019 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Kniha je zajímavá a čtivě psaná, jak je u Orwella zvykem. Úvahy hlavní postavy jsou hodné zamyšlení a atmosféra knihy je pořádně hutná. Nicméně kniha byla občas na můj vkus až příliš popisná a některé věci mi nedávali příliš smysl. Ale pořád je to výborná kniha, kterou byste si měli přečíst.

27.08.2019 5 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Zatím nejlepší kniha co jsme od Orwella četl. Orwell naprosto úžasně popisuje poměry v chudinských čtvrtích v Paříži a Londýně. Velice zajímavá je také část, kdy Orwell pracuje v kuchyni a pozoruje tamější poměry.

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Klasická Verneovka, která vás bude bavit od začátku do konce.