Chytlavý pravdivý příběh o vzniku mafie v Americe a brilantním, v Itálii narozeném detektivovi, který dal v sázku svůj život, aby ji zastavil. Je léto roku 1903 a vlna zločinu zasáhla nejprve New Yorku a pak celou zemi. Děti italských přistěhovalců byly uneseny a desítky nevinných obětí byly postříleny. Bomby srovnaly se zemí činžovní domy. Soudcům, senátorům, Rockefellerům a členům dalších zámožných rodin bylo vyhrožováno smrtí. Pachatelé se zdáli být všudypřítomní a neviditelní. Jejich jedinou vizitkou byl symbol černé ruky. Zločiny rozdmýchaly vášně a napětí mezi ietniky. Mezi americkou veřejností a Černou rukou stojí jediný muž: Joseph Petrosino. Italský Sherlock Holmes byl geniální detektiv a mistr převleků. Vzhledem k tomu, že zločiny byly čím dál tím víc bizarní a aktivity Černé ruky se rozšířily daleko za hranice New Yorku, Petrosino a policejní oddíl složený výhradně z Italů musel rychle jednat, protože antipřistěhovalecké nálady rychle sílily a hrozily přerůst v občanskou válku.Petrosinovo pátrání vyústilo až v cestu na Silícii, rodného místa Černé ruky. Příběh s bohatou rezonancí v současnosti. Černá ruka je historický příběh v té nejlepší podobě. Připravuje se stejnojmenný film s Leonardem Dicapriem v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/362453/cerna-ruka-valka-mezi-genialnim-det-OMg-362453.png 3.48

The Black Hand: The Epic War Between a Brilliant Detective and the Deadliest Secret Society in American History (2017)

Literatura světová, Thrillery, Historie
Vydáno:, Omega

encyklopedie
12.05.2018

....pravda je, že Černá ruka není vůbec atraktivní román, a řekl bych, že se čte hodně špatně. Tohle je jen takový sled událostí , jakoby deníček policajta.....a při čtení nic nenutí čtenáře k pokračování....prostý kus historie...knize chybí šmrnc a napětí, které právě nutí čtenáře sedět a o půlnoci si říci - jdu spát? Ne, ještě jednu kapitolu, o půl druhé v noci - ještě dočtu aspoň tři stránky ...o půl čtvrté - dočteno ...... tohle není moje oblíbené kafíčko ....
nehodnotím.....

marta3736
01.05.2018

Kniha se silným a pravdivým příběhem.

Nejde o mafii v pravém slova smyslu, i když nikdo si nemůže být jistý, o co vlastně šlo. Čtenář má možnost sledovat osud italského detektiva, který se snaží bojovat proti něčemu, co nemá tvář.

V některých pasážích člověka až mrazí a v jiných se modlí, aby je měl už za sebou. Jde o prostý popis událostí se spoustou poznámek, které pro mě (člověka, který se nezajímá tolik do detailů o historii) byly nadbytečné.

Kniha je zajímavým zpestřením pro příležitostné čtenáře historie. Nejspíš nejvíce knihu ocení ti, které toto téma opravdu zajímá.

Stephan Talty

Stephan Talty
americká

Kniha Černá ruka: Válka mezi geniálním detektivem a nejnebezpečnějším tajným spolkem americké historie je: