Pivka1 Pivka1 komentáře u knih

Neplakala jsem, když táta zemřel Neplakala jsem, když táta zemřel Iris Galey

Autobiografická kniha při které máte husí kůži od začátku až do konce. Trauma prožité v dětství autorku bohužel provází celý život.

04.08.2014 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Snažím se již po druhé tuto knihu přečíst, ale stále se mi nedaří proniknout do děje. Příliš mnoho jednajících postav, prostě mě to nebaví.

28.07.2014 3 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Poprvé jsem tuto knihu četla jako náctiletá a pamatuji si, že se mi o tom i zdálo. Nedávno jsem ji znovu přečetla a musím říct, že mi i teď občas vyrazila "husí kůže". Moc hezky napsaný román, kterému nechybí napětí ani hrůzný popis situace. Viděla jsem zfilmovaný román, ale ten mě zdaleka nenadchnul tolik jako tato báječná kniha.

24.06.2014 5 z 5

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

První díl nejlepší, další dva jsem přečetla jen ze zvědavosti jak to vlastně dopadlo, ale nenadchly mě.

21.06.2014 2 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

První díl se ještě dal přečíst, ale zbývající dva už mě neupoutaly.

21.06.2014 2 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Téma zajímavé, ale styl psaní mě trochu zklamal.

21.06.2014 3 z 5

Lásky nedočkavé Lásky nedočkavé Zdeňka Bezděková

Moc hezká knížka o náctileté matce.

20.06.2014 5 z 5

Zlaté rybky Zlaté rybky Valja Stýblová

Hezký příběh pracovně vytížené lékařky. Kniha má vtip i nadsázku, moc se mi líbí.

18.06.2014 5 z 5

Svítání na poušti Svítání na poušti Waris Dirie

Volné pokračování knihy Květ pouště. První díl se mi zdál lepší, ale ani tato kniha nezklamala. Hezky popsané, vtáhlo mě to do děje. Nelehký život v Somálsku, ale na druhou stranu obrovská soudržnost rodiny.

20.10.2013 4 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Četla jsem ji už jako mladá a ráda se k ní vracím i teď. Trošku ponurá, ale děj úžasný. Čtenáře donutí zamyslet se nad tehdejšími problémy, které ale nezmizely ani v dnešní době.

25.09.2013 5 z 5

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Kniha je daleko hezčí a propracovanější než film, což je většinou pravidlem. Moc dobře se čte.

19.09.2013 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Četla jsem již několikrát, patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Musím přiznat, že mě pokaždé vcucne do děje. Moc hezky napsaný román.

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

TOP kniha! Nikdy jsem moc nečetla knihy s válečnou tématikou, ale tato mě opravdu dostala. Knížka, která ve mně nechala hluboký dojem a spoustu materiálu k přemýšlení. Za vším zlem se skrývalo smutné dětství s krutým otcem, které hlavního hrdinu poznamenalo na celý život Čte se jedním dechem. Doporučovala bych jako povinnou četbu.

Sobectví Sobectví Helena Šmahelová

Další z krásných knih od paní Šmahelové. Tuto knihu jsem četla již jako náctiletá a stále se k ní ráda vracím. Psychologická sonda do nitra mladé medičky zamilované do mnohem staršího, sobeckého hudebního skladatele.

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Velice čtivá kniha i když hodně smutná. Bojím se dalších dílů, protože se obávám, že kvalita půjde dolů.

Žena roku 1900 Žena roku 1900 Helena Šmahelová

Moje srdcovka již z mládí. Nejúžasnější kniha ke které jsem se vrátila již mnohokrát a vždy najdu něco nového, dosud neobjeveného. Kniha, která se dá přečíst jedním dechem a vtáhne do děje. Mám pocit, jako bych s hlavní hrdinkou prožila její krátký život.