piratmartin piratmartin komentáře u knih

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Mrazivý a velice zajímavý příběh o utečenci z pracovního tábora v kterém se narodil a poté z něj utekl. Sin, hlavní postava, z mého pohledu měla neskonalé štěstí, které mu snad přišlo naproti za vše co musel protrpět. Bohužel to kazí vsuvky autora o politice a situaci v Severní Koree, které mohli být kratší a stačilo je zmínit povrchně, jelikož dost kouskují samotný Sinův příběh.

03.07.2014 3 z 5

Vyděděnec a jiné povídky Vyděděnec a jiné povídky Howard Phillips Lovecraft

Atmosférické povídky, nejvíce se mi líbila povídka Vyděděnec a Krysy ve zdech. Hrůzu mi sice nenaháněli,ale atmosféru měli hutnou :-)(strach sem měl až když sem šel sám po tmě do práce a do mysly se mi vkrádali obrazy z povídek... zřejmě mě volalo Cthulhu). Navíc, knížka je moc krásně zpracovaná, takže do knihovničky doporučuji. Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn!

Přestupní stanice Přestupní stanice Clifford D. Simak

Tohle teda nic moc. Víc jak půl knihy filozofování, kdy si hrdina stále pokládá různé otázky, mě během knihy totálně ubíjelo. Bez těch plků okolo by se dala kniha vydat na 50 stránkách

25.04.2014 2 z 5

Povídky z jiné dimenze Povídky z jiné dimenze Petr Matějček

Povídky jsou čtivé, to ano. Ovšem ty konce... ach jo... Někdy ten konec předvídáte, někdy povídka končí předčasně a na dalších stránkách však její pokračování hledáte marně. Jindy je konec takový suchý nebo jak to říct. Nicméně jak jsem zmínil na začátku, autor píše opravdu čtivě.

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Jo, tak po přečtení zbývá už jen koupit si další díl. Je to rozhodně pěkně čtivé, autorka vytvořila svůj nový vlastní vesmír. O hvězdičku míň dávám kvůli Pinkertině, pač mě její neschopnost dost..sr..la :-)) A taky nejsem zrovna moc na nějakou romantiku v knihách, ale to je jen můj problém.

Město a hvězdy Město a hvězdy Arthur Charles Clarke

Tohle se mi hooooodně líbilo. Fakt moc pěkný, napětí, atmosféra.. paráda! Tohle by se dalo předělat to počítačové hry jako adventura.

25.04.2014 5 z 5

Město Město Clifford D. Simak

Velice zajímavá kniha, rozhodně doporučuji k přečtení. Nevím co k tomu přesně napsat.. událo se tam toho hodně, je tam spousta myšlenek... no prostě si to přečtěte.

Krysa z nerez oceli Krysa z nerez oceli Harry Harrison

Hrůza, pro mě nic jiného než hrůza. Vůbec mě to nebavilo. Styl jakým je psán tento gamebook v kterém prakticky nemůžete zemřít se mi vůbec nelíbil. Ani se nedivím, že další gamebooky v edici, v které byl tento gamebook vydán, už nevyšel ani jediný. Navíc vás tam stále doprovází hlas Jima diGrize.

25.04.2014 odpad!

Konec Věčnosti Konec Věčnosti Isaac Asimov

Nebylo to špatné, bavilo mě to, ale chvílema se tam jakoby nic nedělo, prostě to bylo jako na houpačce.

Horory na dobrou noc 3 Horory na dobrou noc 3 Anthony Horowitz

Proč, proboha PROČ tam dávali před každý příběh vše vypovídající obrázek o tom jak to dopadne? Ty obrázky jsou totální spoilery a ubírají na momentu překvapení a napětí! Samozřejmě čtivé to bylo, je to ale spíš pro děti a mládež. Nejlépe k takovému nočnímu předčítání dětem. Dal bych 3*, ale kvůli spoilerům dávám 2.

25.04.2014 2 z 5

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

První půlka knihy dobrá, dobrá atmosféra, ale když se tam od půlky objevil Yog-Sothoth,tak už to tak atmosferický nebylo, ani moc napětí. Dal bych 3 hvězdy, ale za nádherné ilustrace sem musel prostě dát ještě jednu hvězdu navíc.

Dívka na klíček Dívka na klíček Paolo Bacigalupi

První půlka knihy byla pro mě dost těžká, těžko sem si zvykal na asijská slova, ale nakonec sem je překousl. V první půli knihy bylo spíš takové představování prostředí, jednotlivých postav a jejich příběhů, které se od druhé půlky začali prolínat a začly se dít velké věci. Dívce na klíček, bylo věnováno stejně prostoru jako ostatním postavám, což je škoda, protože sem myslel, že se jí bude věnovat většina knihy. Dívka na klíček nemá v příběhu však zásadní roli. Čekal sem ale, že to dopadne jinak a hlavní slovo na konci příběhu bude mít dívka na klíček se svými druhy. Nestalo se tak :-). I když... v dalším pokračování :-)... pokračování by se docela hodilo a určitě by bylo lepší. Každopádně kniha má od půlky napětí dost.