piliticek piliticek komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Kniha nebyla spatne napsana, ale bylo to strasne morbidni a privedene ad absurdum. Kdybych vedela, jak odporne budou vyjevy z knihy, nikdy bych ji necetla.
Je dobre se zamyslet nad tim, ze existuji obeti psychopatu. Na druhou stranu se velmi tesim, az si prectu nejakou prijemnou knihu s pozitivnim poselstvim. Pro me osobne jiz netreba takovych hruz pri relaxaci s knihou.

03.12.2019 2 z 5

Clařino dědictví Clařino dědictví Françoise Bourdin

Je to takové odpočinkové čtení. Děj dobře plyne. Nicméně iritovalo mě, jak byli všichni aktéři vylíčeni jako superhrdinové. Všem ženám to vždy nesmírně slušelo, i když byly vzteklé, unavené nebo dokonce opilé. Byly stále dokonale upravené a hezky oblečené. Ani jedna neměla sebemenší finanční potíže. A muži byli prototypem úspěšného Západoevropana. I "černé ovce" příběhu byli vlastně kladní hrdinové. A každý byl nesmírně úspěšný a vydělával hromady peněz. Právník, doktor i podnikatel. Nemluvě o tom, jak byli inteligentní. Vážně nereálné. Ale jo, jako oddechová literatura od které netřeba čekat hlubokou myšlenku.

12.02.2019 3 z 5

Extáze: Román o Almě Mahlerové Extáze: Román o Almě Mahlerové Mary Sharratt

Moc hezká kniha, hvězdičku ubírám za četné tiskové chyby a do očí mě uhodila i jedna pravopisná. Je škoda, že nekvalitní korekce potom knize uškodí.
Jinak uceritelne postavy i příběh, hltala jsem Almin osud a velmi chápala, proč se chovala tak, jak se chovala.

15.01.2019 4 z 5

Třísky Třísky Iva Pekárková

Kniha se mi velmi líbila, téma pro mě coby terénního pracovníka v sociálně vyloučených lokalitách bylo velmi zajímavé. Hezky popsána xenofobie a myšlenkové stereotypy.
Jediné, co mě osobně dost vadilo při četbě bylo neustálé opakování, slov a frází, když chtěla autorka něco zdůraznit. Pokud se tato technika použije občas, je to fajn, pokud se však opakuje ob stránku, působí to na čtenáře rušivě. Množství vulgarit je takový autorčin kolorit, takže jsem to zkousla lépe, než to věčné opakování slov.
Kniha stojí za přečtení.

17.12.2018 4 z 5

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

Dle mého názoru to byla dost velká slátanina, scénky byly opravdu přitažené za vlasy a těžko uvěřitelné. Zvlášť ve chvíli, kdy se vedle Celine zjevil na letišti její milý Gil, aby jí pomohl z nesnází tím, že jí zajistil soukromý tryskáč, tak jsem se musela vážně smát. Bylo to takové naivní dílko.

19.08.2018 1 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Na pohled trochu odstrašující tloušťka knihy, zvlášť když si čtenář představí, že ho čekají další tři díly. Byla jsem ale příjemně překvapena, četla se velmi rychle, děj nevázl. Chvílemi mě nudilo velké množství popisovaných bojů, bitev a šarvátek. Díky knize jsem si velmi dobře ujednotila předchozí kusé a nezáživné znalosti z dějin Přemyslovců. Upřímně jsem se těšila, až se v knihovně uvolní druhý díl.

23.12.2014 4 z 5

Mami, miluju Mami, miluju Aleš Palán

Téma je velmi zajímavé, ale mám pocit, jako bych se o vztahu matka-dcera v této knize mnoho nedočetla. Jako by to bylo vedlejší téma.
Také mi nevyhovovalo, že dospělé ženy vlastně utikaly před svými problémy tím, že měly náročné dětství. U prvních příběhu jsem alespoň trochu soucitila. U těch dvou posledních jsem pociťovala k hlavním hodinkám notne antipatie. A obzvláště u Jany jsem si říkala, že tato žena už je ale skutečně přehnaná.
Tentokrát mě výběr osobností spíše zklamal.

30.11.2023 3 z 5

Šťastná za všech okolností Šťastná za všech okolností Ivanka Devátá

To byla dle mého názoru slušná slatanina. Stále se opakující téma vzájemných nevěr. Autorka pořád plakala, ale za všech okolností byla šťastná. Jako žena mi byla navíc velmi nesympaticka.

22.04.2022 2 z 5

Tajemství osudu Tajemství osudu Miriam Thun-Hohenstein

Na knihu jsem se těšila, příběhy méně známých evropských šlechticů a meziválečná doba mě velmi zajímají.
Toto však bylo jak slohová práce školačky. Žádné věrohodné odkazy, stále se dokola opakující tvrzení a snad i úplně stejné věty. Kniha mě zklamala.

14.01.2021 2 z 5

Zavěšená pizza Zavěšená pizza Vítězslav Jareš

Mě teda kniha nenadchla. Situace byly dle mého názoru až příliš vypjaté, absurdní. Napadlo mě, že možná se tak žije v Praze...no nevím.
Myšlenka "zavěšené pizzy" dobrá, o tom žádná. Ale jinak slabé.

08.10.2019 1 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Top kniha. Krásně napsáno, emotivně, zajímavý pohled všech hlavních aktérů na odžité situace.
Přečteno jedním dechem.

04.12.2018 5 z 5

Návod k použití lásky Návod k použití lásky Renáta Názlerová

Takové až naivní čtení, přišlo mi to jak pro teenagery, nenašla jsem tam mnoho hlubokých myšlenek. Doktorka Kochova mnohdy jednala opravdu jako "koza", tento termín se v knize objevuje vícekrát. Vadilo mi i množství chyb, nechápu, že před tiskem toto projde korekturou.
Kniha je psána velkými pismeny i členěna tak, aby ji zvládly i vlažné čtenářky, kterým je zřejmě určena.

27.07.2019 2 z 5

Dračí náhrdelník Dračí náhrdelník Vlastimil Vondruška

Teda tohle bylo vážně překombinované.

31.01.2019 2 z 5

Krásná Filipína Krásná Filipína Brigitte Riebe

Dle mého názoru naprosto mdlá kniha, která nemá žádný spád ani informační hodnotu. Vždy mě velmi zajímalo téma habsburských mesaliancí. Toto však byla jen slabá romance. Obvykle mám ve zvyku knihy dočítat, zde dávám jednu hvězdu za to, že jsem se donutila knihu nakonec přeci jen dočíst do konce, ač jsem uvažovala o tom, že ji odložím již ve třetině.

18.04.2015 1 z 5

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Milé, vtipné, ale dost zdlouhavé...

16.01.2015 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha, kterou jsem chtěla po každé další stránce odložit, kvůli dramatickému tématu. Každá další strana mě však nutila číst dál. Silná kniha, smutná a přitom plná radosti z přítomného okamžiku. Doporučuji k přečtení.

23.12.2014 4 z 5