PiKey PiKey komentáře u knih

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Neviem ako to majú iní, ale prečítané knihy si po čase nepamätám, pravdaže ostane určitý pocit, obrazy a nálada, ale detaily sa vytratia. No v tomto prípade si myslím, že tomu bude inak.
Kniha, ktorá ma sprevádzala niekoľko dlhých týždňov, ostáva aj týždeň po dočítaní stále na stole a z akéhosi pocitu nostalgie sa mi ju nechce založiť do knižnice. Silný dojem a surealistický zážitok... a ja už teraz viem, že ani v horách nad Odawarou nie sú sovy tým, čím sa zdajú byť.

24.05.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Spisovateľky nevyhľadávam a artovým opisom ženského sveta sa vyhýbam ako čert... diskusiám o Putinovi :) Od Aleny Mornštajnovej ale máme doma všetko, známa Hana je pre mňa trošku "prehajpovaná", Hotýlek uveriteľnejší a Tiché roky subjektívne vedú, ale najnovší Listopád mi v atmosfére novoročného prázdna zlomil srdce.

23.04.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Asi som toto fakt nemal čítať na konci zimy v unavenej atmosfére covidu v rodine, kniha tak pôsobila o dosť temnejšie než bolo občas žiadúce. Hrubá buksa, ktorá budí rešpekt spracovaním, obálkou aj samotnou váhou. Keďže sa zásadne vyhýbam upútavkam, a anotácie čítam len do polky a vždy tým slabším okom, netušil som, že Kateřina Tučková je súčasná mladá autorka a prvé dni som bol v tom, že ma prozreteľnosť doviedla k akejsi českej klasike. Silná a pravdepodobne kontroverzná kniha, plná ženskej sily, mužskej slabosti a ducha ľudského, občas snáď aj svätého...
Veľké prekvapenie a silný zážitok.

23.04.2023 5 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Občas je príbeh tak silný, že si musíte dať pauzu, aby ste tie emócie spracovali a rozhodli sa či ho vôbec chcete dočítať. Aký to už musí byť človek, ktorý vie takto písať? Ishigurove knihy sú láska a Klára a slunce napriek ohromne silnej konkurencii najsilnejší zažitok minulého roka! Nie iba príjemné emócie sprevádzalo hudobne takmer všetko od Porcupine Tree.

03.02.2024 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Silné, smutné aj desivé a nie pre každého, chvalabohu.

30.03.2023 5 z 5

Guns N' Roses - Příběh nejslavnějšího turné Guns N' Roses - Příběh nejslavnějšího turné Jan Kadeřábek

Spomedzi hudobných príbehov čo som mal možnosť čítať asi najslabšia, takmer nečítateľná zbierka postupne uspávajúcich informácii.

07.05.2018

Black Sabbath Black Sabbath Steven Rosen

Tradične príšerný obal série Evokace našťastie nemá vplyv na obsah a ten je výborný. Možno trochu nenápadná, ale hodnotná a príjemne čtivá biografia hudobnej legendy.

20.06.2018 4 z 5

Bon Jovi Bon Jovi Bryan Reesman

Áno, obrázky pekné, aj prečítať a to dá, ale úprimne ako biografia vcelku slušná nuda.

07.05.2018 1 z 5

Stroje jako já Stroje jako já Ian McEwan

Čtivá, no v podstate protivná kniha plná maximálne nesympatických, hlúpo zmýšľajúcich a debilne konajúcich postáv. Príbeh s nulovou autenticitou, ktorý kladie mnoho otázok, napríklad "A to tam už fakt všetkým jexxx."?

05.02.2024 1 z 5

Bez krvi Bez krvi Alessandro Baricco

S pribúdajúcimi knižkami Baricca v zbierke sa človek chtiac nechtiac postupne obáva sklamania, boli už také náznaky v jeho bibliografii, ale Bez krvi je další textový klenot, ktorý vtiahol, osviežil a umlčal, aj pochybnosti.

17.04.2023 5 z 5

Stephen King ve filmu Stephen King ve filmu Ian Nathan

Príšerné písanie VS parádne fotografie a krásne grafické spracovanie. Knihu si rád práve kvôli nim občas otvorím, ale anotácie, vďakabohu krátke ma srali od samého začiatku. Súvetia, kde sa pospájajú mená hlavnej postavy spolu s režisérom predchádzajúcej verzie filmu ešte s ktovie čím a zakončí to... ja neviem nejakou prezývkou scenáristu, sú proste len debilné... tak vidíte, zas som sa nasral, sorry :)

07.04.2023 2 z 5

Železný půlměsíc Železný půlměsíc Juraj Červenák

Priznávam sklamanie, postava Bathoryho sa knihou ťažkopádne pretĺka v predôdchodcovskej depresii, Čelebi pôsobí ľahko retardovane a toľko túžobne v troch predchádzajúcich dieloch hľadaný Miško je protivný puberťák urazený otcovou prítomnosťou...

29.07.2018 3 z 5