picris picris komentáře u knih

Farma Farma Tom Rob Smith

Kniha mne zprvu uchvátila. Perfektní napínavý a typicky thrillerový zážitek, který se však na konci příběhu změní v myšlenku "sakra proč"? Závěr není špatný, ale autor ho podle mého nedobře popsal. Celý příběh příjemně klušete na zádech sličného grošovaného bělouše, ovšem do cílové rovinky vás v trysku odkopne obyčejný hnědák. Zkrátka a dobře, dobrý nápad, dobré zpracování, ale konec silně odfláknutý, vzhledem k tomu, co slibuje obálka knihy.

08.03.2020 3 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Dílo, které začíná poměrně slibně, ale postupně se krimi motiv ztratí v celkem mdlém příběhu o naprosto beztvarých postavách žijících v aljašské rezervaci. Kromě původního vraha se zde nenajde jediný člověk, který by ve vás zanechal nějakou emoční stopu. Na konci knihy se příběh drobet rozproudí, stejně jako jarní tok řeky Kanuyaq, ovšem nečekejte žádné extra vyvrcholení. Co však považuji za zdařilé, je navození reálné atmosféry, kdy téměř na vlastní kůži cítíte jak tvrdé podmínky v depresivní aljašské rezervaci plné tmy a sněhu panují, zároveň však máte okamžitou chuť zapůjčit si psí spřežení a vyjet vstříc té úžasné divoké přírodě plné péřově nadýchaného prašanu.

22.02.2020 2 z 5

Sonáta pro dvě srdce Sonáta pro dvě srdce Lenka Lanczová

Není to špatný příběh, mírně nadprůměrný, co se týče Lanczové. Trošku mi vadilo, jak moc okatě se snaží do knihy začlenit ponaučení. Každopádně odpočinková četba, která od této autorky nikdy nezklame.

08.05.2024 3 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Opravdu velmi naivní. Neřekla bych, že autor dokázal vystihnout chování náctiletých. Celé je to takové suché, bez děje. Dvě hvězdy za námět, ten se zdá dobrý, ale bohužel provedení už pokulhává.

11.09.2023 2 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Mezi prvním a druhým dílem jsem měla poměrně dlouhou prodlevu, takže jsem již pozapomněla, co se dělo v díle prvním. Navíc mi některé detaily splývají se Stříbrnými knihami snů. Každopádně je to čtivé, poměrně zábavné, ovšem nic, co by mne naprosto dostalo. Zkrátka příjemná knížka, která se mi však do paměti nijak významně nevryje.

15.03.2022 3 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

První díl super, druhý nudný (vlastně si z něj téměř nic nepamatuji) a třetí na rozmezí mezi těmito dvěma. Děj plynul, na konci zajímavé příjemné vyústění, ale na druhou stranu tak trochu víte, že takhle to asi nějak dopadne už od druhého dílu. Když už autorka nutně potřebovala napsat díly tři, měla se lépe zaměřit na nové fantazijní prvky, protože se omílalo stále to samé dokola. Jak už někdo přede mnou napsal, vše by se vešlo do jedné knížky. Škoda, po přečtení První Stříbrné jsem se na další díly nemohla dočkat, ale nakonec jsem byla nadšena akorát z těch úžasných obálek.

14.03.2021 3 z 5

Půlnoční sny Půlnoční sny Lenka Lanczová

Tuhle knihu jsem četla dohromady snad 4x. Vždy mi přišla jedna z těch nej od autorky. Nyní (možná proto, že už ji znám) mne až tak neuchvátila, děj mi přišel trochu nudnější a táhlý. Každopádně jako všechny knihy od Lenky Lanczové, i tato skrývá ponaučení a rozhodně má čtenářce co říct.

08.09.2020 3 z 5

Brána ze slonoviny, brána z rohu Brána ze slonoviny, brána z rohu Robert Holdstock

Bohužel jsem si nevšimla, že se jedná o sérii a toto bylo mé první setkání s Lesem Mytág. Nemohu proto hodnotit moc pozitivně. Velmi nepřehledné čtení, které chvílemi nadchne úžasně vymodelovaným fantasy světem a poté dokáže plně znechutit svým někdy až trapným patosem. Kniha není hloupá, ale něco (bohužel nevím přesně čím to je) mi zde nesedí. Zkrátka toto není čtení pro mne, ale úplně ho zatracovat nechci, své příznivce si jistě najde.

30.08.2020 2 z 5

Pavučina Pavučina Agatha Christie

Extrémně čtivé a zábavné, přitom příjemně oddechové. Bohužel mne trochu zklamal závěr, zde jsem očekávala nějaké zajímavější rozuzlení a větší preciznost. Poměrně brzy jsem odhalila zločince, což mne u "Agathy" prostě mrzí.

29.07.2020 3 z 5

Ledové srdce Ledové srdce Tami Hoag

I já se nemohla do příběhu začíst a dlouho jsem nechala knihu odloženou po přečtení několika prvních kapitol. Nakonec jsem se odhodlala a nebylo to špatné. Jedná se o příběh, který nejspíše nepobaví čtenáře, jež mají rádi klasické krimi s vyšetřováním a výslechy. Příběh je popsán z pohledu několika hlavních osob, přičemž hlavní hrdinka trpící psychickou poruchou ne vždy zaujme. Nápad dobrý, ale stále je zde omíláno to samé dokola, za mne v podstatě zbytečná vata, která má zaplnit stránky. Za polovinou knihy se začne příběh zajímavě rozjíždět a na konci celkem překvapí. Já osobně jsem tipovala jinak, takže nakonec zajímavé rozuzlení, i když některé věci byly jasné již dávno.

27.06.2020 3 z 5

Kočka mezi holuby Kočka mezi holuby Agatha Christie

První kniha, kterou jsem od Agathy přečetla. Ostatní píší, že má i lepší příběhy, já nemohu soudit. Považuji to za oddechovou, rychle a snadno se čtoucí příjemnou knihu, která neurazí ale ani extra nenadchne. Na druhou stranu je to fajn změna po těch všech moderních krimi a thrillerech, tohle je vlastně takový "pohádkový" detektivní příběh.

12.04.2020 3 z 5

Dračí oheň Dračí oheň Chris D'Lacey

Jediné, co lze na této knize shledat pozitivním, je hlavní myšlenka. Příběh je však napsán opravdu velmi brakově. Ať už je to špatným překladem s chybami, nebo ne/umem autora, číst se to opravdu nedá. Přestože by mohl někdo argumentovat tím, že se jedná o dětskou knihu, ani v tomto případě bych nehodnotila lépe. Text je psán poměrně složitě a děti se v něm mohou ztrácet. Rádoby oduševnělá přirovnání mi přišla chvílemi až trapná. Za mne 1 hvězda maximálně tak za velmi líbivou obálku. A jsme opět u toho... "Nikdy nesuď knihu podle obalu".

22.02.2020 odpad!