Phyl Phyl komentáře u knih

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Co to.... jo vlastně jsem chtěl napsat, že to.... no.... že to bylo.... noooo.... přesně tak. Až na epilog se dá říct, že mně to... coo.... nooo... jak říkám že joooo.... a to je asi tak vše no.... vlastně ještě.... jo přesně tak.... je to mrtě mazec.... toooo. masakr nejwítz psýško mocné.

24.06.2016 5 z 5

Wohnout sladkých dvacet Wohnout sladkých dvacet Matěj Homola

Sepsané paměti, o osobnostech, jenž se podílí na obohacování mých sluchových vjemů minimálně deset let, jsou skqvjelou záležitostí pro každého fanouška, této kapely. Ronil jsem nemálo veselí ze sebe samého, když jsem si pročítal těch pár stránek o, z mého pohledu, odvážně tvrzeno to jistě nebude, jedné z nejlepších domácích kapel současnosti. Děkuji vám děkuji. Byli jste skqvjelé, opravdu brilantní publikum.

26.04.2016 5 z 5

Katova píseň Katova píseň Norman Mailer

Lidstvo je fascinováno vrahy, nikoli jejich obětmi. Nejdřív se o nich psaly knihy, později točily filmy a v posledních letech seriály. A společnost se za poslední léta rozhodla, že z nich udělá hrdiny a oběti systému. Gilmore si nezasloužil zemřít jenom proto, že to chtěl. Měli jej nechat plesnivět ve vězení, nebo zemřít při srabáckých pokusech o sebevraždy. Jeho boj za vlastní popravu z něj udělal pomalu mučedníka, i když pořád zabil bezdůvodně dva chlápky, kteří mu neudělali nic špatného. Takový kus lidského výkalu si nezaslouží dostat to co chce, ba naopak. Zacházeli s ním s chudáčkem špatně, tak to má být. Většina lidí dělá vše pro to, aby nepřekročila zákony a žila spořádaný život. Taky se k nim nikdo nechová jako v bavlnce. Musí si všechno nějak zasloužit. Takový kus bezvýznamné lidské žumpy nikdy spořádaný život nežil a zákon mu byl pro smích tak ať trpí. Popravil dva lidi, kteří byli jeho absolutním protipólem. Snažili se žít správně svůj život. Pokud nějaký takový recidivista vždycky brečí, jak je jeho život ve vězení špatný, měl by si uvědomit, že je ve vězení za trest ne odměnu. Smutným faktem zůstává, že se z toho odměna stává běžně. Hodně ochránců lidských práv bude bojovat za to, aby se výkaly splachovaly do čistých řek a kontaminovali je, otrávili a pluli si jimi, jako pověstné štiky bez zábran, zatímco čistota se potácela v bahně u dna. Výkaly se pak rozmáznou do obřích rozměrů a jejich otravně vábivý smrad zmámí kdejakou prostou mysl. Jdu si koupit nějaké cool oblečení od NIKE, protože “just do it

06.04.2024 5 z 5

Temný prorok Temný prorok Jiří Kulhánek

Ta cesta tunelem se táhla víc, než jízda růžovým autobusem z Londýna do Prahy.

18.03.2024 4 z 5

Nahý oběd / Nova Express Nahý oběd / Nova Express William Seward Burroughs

Jak cool to bylo číst na střední a pak i před celou třídou nerušeně před učitelkou litera - všude samé ocasy a kundy - cákal jsem všude kolem na - ztracen bloudí na stránkách a neví kde skončil i když to četl sekundu předtím - ocasy, kundy, hošové, fet, fet, fet - zápisky zfetované trosky, které se staly kultovní a všichni z beat generation u toho mastili ocasy a stříkali na sebe semeno a dávali si to do áčka hned po tom co si dali háčků a yage - je cool o tom mluvit a pyšnit se tím, že to znám a já nevím proč - snůška hovadin - pan Zfetovaný a jeho kámoš Bukvičák jsou jedna a ta samá osoba - a všichni si zase hladí ocasy a skáčou z oken na Piccadilly - kult co je kultem jenom proto, že je cool - víc ocasů, mrdky a semena v kundě a prdelích - uplakaný nesouvislý “román, jenž se stal legendou, protože to někdo řekl. Strkám jej do kundy Zapomnění a análního otvoru zklamání nad sebou, jelikož jsem to musel před koncem vzdát. Je to sračka!!! Obojí.

31.01.2024 odpad!

Železná pata Železná pata Jack London

Pěkně nám Jack London popsal, jak fungoval komunismus. Sice si trochu popletl strany, ale měl pravdu. Stačí se podívat do minulosti východní Evropy, přítomnosti KLDR a tomu podobným. Pak tady ještě máme případ nynějšího Ruska, které se nikdy z toho sociálního cítění nevyléčilo.

29.11.2023 2 z 5

Krev královská Krev královská Sinclair Lewis

Pitomci pokryteckou vychytralostí bojovali se zlým rasismem v Evropě, aby si mohli ten svůj doma hýčkat. Honili si pérka nad hodnotami, které jinde byly nepřijatelné, jelikož ty jejich byly hodnotnější a týkaly se jich více. Hon na čarodějnice, který se ve smyčce stále opakuje. Zda se někdy z takové smyčky vymotáme, jest nepravděpodobné. Jelikož zvyk praví, že smyčka má vždy býti dotažena, nikoli povolena. A pokud náhodou praskne únavou, či přetažením, vždy se dá uvázat nová a pevnější.

30.08.2023 5 z 5

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Vím kdo je vrah! Pokud to chcete vědět taky, sejdeme se všichni zúčastnění v jedné místnosti. Tam vše vylíčím od začátku do konce. A u konce to vlastně začne. Tedy. Musíte si počkat do konce, než vám to rozuzlení budu moct přednést, i když to vím už skoro půlku děje. Všechny si vás zavolám zvlášť, nebo si počkám až přijdete sami. Budete zahnáni bezdůvodně do kouta, abych vás všechny napínal jestli vím, že jste vrazi. Všichni! Dokud na konci neodhalím pouze toho jediného. Všem se vám pak uleví, že to nejste vy.

30.03.2023 4 z 5

Buthus occitanus neboli Osmioký škorpion Buthus occitanus neboli Osmioký škorpion Hans Scherfig

Proč se to v době vzniku líbilo u nás, mohu pouze hádat. Nejspíš bych přestřelil, protože nejsem dostatečná bedna na to chápat podtext téhle satiry, která dozrála do dob, kdy se stala trapnou karikaturou. V dobách temna hlubokého socialismu, kdy se vedly konstruované procesy, proti nevinným lidem, posílány na šibenici, to musela být ftipná kniha, o ideologii špatného, zlého buržoasního západu. Ukazovala prstem pryč od vlastních průserů. Západ bylo čiré peklo servírované na zlatém podnose, pro ospravedlnění, jakékoli hanebnosti, která se udála na mírumilovném východě. Východ budoval a budoval, západ ničil a ničil. Konstruoval cementové stavby, namísto bouraných a devastovaných přírodních krás něco to člověku připomíná. Když se do toho zamíchá i uplátkářství a dobrý život pro prvních deset tisíc, máme tady autoportrét doby, pod vládou komunistických papalášů. Nelze házet všechno na určité politické smýšlení. Obě strany dělaly, dělají a budou dělat skoro to samé jen pod záštitou jiných hodnot. To, že tady mistr komunista psal o tom, jak zlý západ ničí lidské hodnoty a utváří společnost výhodnou jen pro několik jedinců, znělo v té době určitě moc zle a všivácky, ale nakonec sama historie ukázala, jak to bylo s tou stranou druhou. Zarytý komunista je špatný komunista, vždycky byl a vždy bude. A psát satirické pohádky o tom, jak je svět bez jeho přesvědčení špatný, bylo v době, v jaké to dělal jen další přiživování požáru, který pálil fakta na popel a nechal utvářet nová a lepší fakta, aby se hodila. Kdyby to nebylo celé tak okaté, knihu by si člověk i užil, takhle mě stále neskutečně sralo to čemu se příběh znatelně blíží.

22.03.2023 2 z 5

Hrob v ledovci Hrob v ledovci Arnaldur Indriðason

(SPOILER) Stojím proti síle utajené americké armády, která už vyřídila mého bratra a jeho přítele, aniž by okem mrkla. Přesto se přísně na místo shromáždění vydám taky, protože prostě proto, abych
Je to jediná možnost jít naproti jasné likvidaci z pohnutek
ani nevím. Prostě jdu na Vatnajokull, protože nemám ráda ani chození po přírodě, proč si nevylézt na ledovec do náruče těch, kteří mě chtějí sejmout, zničit, zneškodnit. A ještě s sebou vezmu týpka, o kterého jsem ztratila kdysi zájem, abych neklesla v očích spoluobčanů. Možná kvůli tomu jej do toho zatáhnout. Abych se jej zbavila netuším co dělám. Prostě jen tak náhodně generuji řešení, abych vběhla do ještě větších průserů a udržela vaši napjatou pozornost. Oni si taky nevedou nejlíp. Teda vedou, každý jim stejně sežere všechno co vyblijou z úst. Stačí zmínka o čemkoli a každý se posadí na prdel a sklapne hubu, jako trouba ve sklepě Kevina MccAlistra. Island of lost souls od Blondie nakonec.

16.03.2023 3 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Chybí tomu stránky s vysvětlením pro hlupáky bez superschopnosti číst mezi řádky řádků vypsaných mezi dalšími řádky a je v tom bordel a chaos, který bobtná do absolutně nezvládnutých a frustrujících kombobobusů 3000.

17.01.2023 2 z 5

Vinné sklepy Vinné sklepy Vicente Blasco Ibáñez

Stala jste se obětí znásilnění, zneužití? Tak hlavně mlčet, aby se nepošpinilo dobré jméno rodiny a vy stejně budete ta coura či děvka, neboť jste se nechala opít (i když nátlakem) a posléze se omámena nebyla schopna ubránit. Co vám vlastně dává právo se hájit tak směšnými argumenty. Pokud by vaše počestnost byla na správné úrovni nikdy by se to nestalo. Držte hubu! Máte dbát na čest rodiny! No a co, že to byl tvůj nadřízený a nutil tě do toho! Nemáš být vyzývá, ty špinavá flundro. Pokoušela jsi jej. To je jasné! Vina je sice i na straně toho mladého gentlmana, ale co jiného měl dělat. Chudák se opil. Pak tě ty špíno našel ležet odevzdanou ve stáji. Jdi mi z očí….

16.01.2022 4 z 5

Buddenbrookovi Buddenbrookovi Thomas Mann

Nikdo nebyl vlastním pánem. Životy potomků padaly na úkor obohacení rodiny a její prestiže. Neexistovalo něco, jako radost a štěstí. Vše muselo být obětováno na úkor rodu. Každá pichlavá poznámka se přijímala s bradou přitáhnutou k hrudi a zadržováním zloby a slz v zákoutí pošramocené mysli. Jakmile člověk "poctil" rodinné jméno jakýmkoli titěrným škraloupem, byl nucen, skrz tvrdě pěstěnou hrdost, přijmout život v ústraní a hanbou se užírat. A to nejpodstatnější. Úspěch a především postavení ve společnosti, určovaly nenasytné žranice, při kterých když praskaly knoflíky na pupcích lidí, které neměl hostitel ani rád. Čím více pak odcházel největší nepřítel opojen spokojeností, tím více se drala na výsluní "skrytá" nenávist. A čím více jedovatých slov se u takové žranice proneslo, tím výsostnějšího se hostitel těšil postavení. A vše smrdělo falší, strojeným životem a poslušnou škrobeností.

11.05.2021 5 z 5

Zabíječ trolů Zabíječ trolů William King

Nebylo to bohužel naposledy kdy DjP zalitoval, smlouvy, kterou uzavřel s trpaslíkem, po té co mu právě trpaslík zachránil život. V podnapilém stavu v hospodě, mu slíbil, že zvěční jeho hrdinské činy i jeho hrdinskou smrt. Sic DjP stále netuší co trpaslíka vede k tak úmornému sebetrýznění, sebemrskačtství a sebedestrukci, určitě ví, že lituje tohoto shledání. A nejvíc ze všeho lituje faktu, že kamkoli dorazí, strhnou se neskutečná jatka, která jakoby vyhovovali, právě jeho společníku. Prostě pohoda...

15.06.2017 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Ději nechybí nic, od neutěšitelně běsnící feministické pohádkářky až po stalkerovy tajné sny, přecházející do reálně vzrušujících rozměrů končící pohodovou koupelí ve vlastní šťávě. A to má za vše co udělal. Musel Neil Patrick Harris zemřít? Musel? Musel vážení přátelé, aby tak nastolil nový pořádek do vztahu dvou vroucně se milujících osob, podivínsky se tetelících při jakékoli hloupé příležitosti. Rozpolcenost osob, které se rozpolcují víc a víc a víc je pro děj této báchorky flexibilním parťákem, jenž v částech strastiplných cest za cílem důležitě plnil roli vyprošťováka z pasti. Přesto jsem mocně třímal ve své ruce knihu slastně a s vášní. Děkuji Vám děkuji.

29.01.2017 3 z 5