Nahý oběd / Nova Express

Nahý oběd / Nova Express

Vychází k 80. narozeninám autora. Nahý oběd je nejslavnější Burroughsova kniha, „satirická fantazie“ z roku 1959, jejíž původní vydání se dočkalo soudního procesu i zákazu prodeje pro údajnou obscenitu. Dnes je považována za mistrovské dílo, v němž se mísí pekelné litanie ze světa feťáckých vizí s drsnými vtipy, nekompromisní satirou a prorockými vizemi budoucí společnosti, před kterými by i George Orwell oněměl. – Nova Express se zabývá závislostí na moci, je střihem nepopsatelných hord, jež se střídavě objevují a zase mizí, zatímco „z hlavního města přicházejí fotbalové výsledky". méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/86_/86148/nahy-obed-nova-express-86148.jpg 3.741

Naked Lunch / Nova Express (1959)

Literatura světová
Vydáno:, Arcadia

Ronin Roujin
11.06.2013

Dá se číst jako Bible, otevřít kdekoliv a kdykoliv a člověk se pobaví a někdy i poučí. Navíc je velice pravdivá.

brmbrm
08.03.2013

Můžu se zeptat jaký je rozdíl mezi knihou Nahý oběd a Nahý oběd/Nova express? Navazuje to nějak na sebe? Díky..

HTO
25.02.2012

V roce 1994 jsem se opravdu nedivil, že Ginsberg s Kerouacem, kterým Burroughs Nahý oběd posílal na pokračování, z něj byli jako zfetovaní, a nedivím se doteď. Něco na té knize je určitě – už proto, že než jsem až na výjimky knihy přestal půjčovat, dvakrát mi byla ukradena.

kniholka
07.12.2011

Není to kniha pro každého, velmi záleží na ladění čtenáře a na tom, jak silný žaludek má. Mix nechutností, drog, nesmyslných a zmatených popisů a občas trochu opakující se nuda. Popis drogové závisloti dokonalý, jediná věc v knize, kterou jsem opravdu hltala. Stojí za přečtení, ale podruhý bych už nemusela.