koupit eknihy

William Seward Burroughs

pseudonym: William Lee

americká, 1914 - 1997koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
FeťákNahý obědTeplouš / Dopisy o YageNahý oběd / Nova ExpressMiluju postavy z podsvětí

Autor

William Seward Burroughs II. (1914 St. Louis, Missouri – 1997 Lawrence, Kansas), obecně známý jako William S. Burroughs, člen American Academy of Arts and Letters a Commandeur de l'Ordre des Arts et des Lettres ve Francii, kultovní americký romanopisec, esejista, sociální kritik a malíř. Byl duchovním o... celý životopis(zdroj: wikipedia.cz)

Komentáře (4)

Přidat komentář
kloaaa
28. ledna

annihilation a co je, že je, nebo spíš byl teplouš a feťák..? Z mýho pohledu neskutečně inteligentní člověk, který pořád bude mít co říct, i v budoucnu...

kní
29.05.2016

"Přijal jsem Williamovo vědomí do svého srdce. Bylo jako jasné bílé světlo, oslepující, ale tlumené, prázdné. Jeho vědomí mnou procházelo. Jemná padající hvězda mi vstoupila do srdce, stoupala hlavním kanálem a temenem hlavy vyšla do čirého pole neskonalé jasnosti a blaženosti. Bylo to velice silné - William Burroughs spočíval v nádherné duševní rovnováze a klidu, v nesmírném prázdném prostoru prapůvodní moudrosti mysli."

- těmito slovy komentoval americký básník a hudebník John Giorn v jednom rozhovoru rituály tibetské školy Ňingma, které po čtyři dny prováděl nad tělem svého zesnulého přítele.

Marbo
07.10.2014

Kdybych měl doporučit něco z beat generation, byla by to jeho díla. Něco tak ujetě čtivého se jen tak nevidí

annihilation
29.08.2014

Burroughs je feťák. Jo a taky teplouš.