petrucha86 petrucha86 komentáře u knih

Prostor pro duši Prostor pro duši Vlastina Svátková

Čtivě napsaná osobní zpověď. Palec nahoru za to, jít s kůží na trh! Nicméně osobně jsem si z toho mnoho nevzala, hodnotím vyloženě jako příjemné odpočinkové čtivo.

19.05.2020 4 z 5

Karma: Co je, co není a proč na ní záleží Karma: Co je, co není a proč na ní záleží Traleg Kjabgon

Srozumitelně a čtivě nastíněno, jak že ta karma vlastně funguje. Doporučuji každému, kterého toto téma zajímá, ale zatím se s ním neseznámil blíže.

05.05.2020 4 z 5

Aromaterapie podle ročních období Aromaterapie podle ročních období Adéla Zrubecká

Moc příjemná kniha! Jak zpracováním, tak obsahem. Určitě doporučuji každému, kdo se s éterickými oleji teprve seznamuje, ale i těm, kteří už je znají a chtějí si užít hezké chvilky s hezkou knihou v ruce a aromalampičkou na stolku :)

19.04.2020 5 z 5

V existencialistické kavárně V existencialistické kavárně Sarah Bakewell

Čtivě a zábavně shrnuté základní informace o dvou filosofických směrech. Přímo vybízí k tomu, pustit se do konkrétních zmíněných děl.

08.04.2020 5 z 5

Vůně pro duši. Úvod do aromapsychologie Vůně pro duši. Úvod do aromapsychologie Igor Vladimirovič Sakov

Dozvěděla jsem se zas něco víc, než jen charakteristiky jednotlivých EO. Oceňuji především tu část, kde jsou rozepsány konkrétní duševní slabosti a jak je pomocí AT zmírnit. Vše jednoduše, srozumitelně popsáno, možná až příliš stroze, což je jediná “výtka”.

01.04.2020 4 z 5

Rodinné povídky Rodinné povídky * antologie

Neurazí, nenadchne, ale na kratší zabavení ideální.

29.03.2020 3 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

To už je konec?! Takhle napjatá / nervózní / nedočkavá / rozčilená už jsem dlouho u žádné knihy nebyla. I když oba příběhy byly psány s jakýmsi odstupem, ke konci už jsem každou další stránku doslova hltala a prožívala rozhodně víc jak Mathilda svůj život. Jsem ráda za své první setkání s autorkou!

07.02.2020 5 z 5

Laskavost, jasnost a porozumění Laskavost, jasnost a porozumění Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Některé kapitoly jsem musela přeskočit, neb bez podrobné znalosti tibetského budhismu jim nelze porozumět, soubor Mými vlastními slovy mi seděl víc. Ale i tak byla přínosem!

26.01.2020 4 z 5

Aromaterapie pro léčení duše Aromaterapie pro léčení duše Gabriel Mojay

Výborně uspořádaná, přehledná, člověk v ní najde vše co potřebuje. Do knihovny jí ani nezakládám, často se k ní vracím.

13.01.2020 5 z 5

Hájíček už je pro mě taková sázka na jistotu, opět nezklamal!

12.01.2020 5 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Nepsala jsem to já? Protože svoje dětství jsem tady našla popsané úplně dokonale, děkuji za zábavný návrat do minulosti!

31.12.2019 5 z 5

Čtyři knihy o józe Čtyři knihy o józe Svámí Vivékánanda

Náročná kniha, opakovaně jsem se vracela zpátky, podtrhávala, zakládala, strávila s ní spoustu klidných tichých ranních chvilek u čaje..a další jistě strávím, protože to není ten typ knihy, která se po jednom přečtení odloží do knihovny a upadne v zapomnění. Doporučuji všem, kdo chtějí svou jógovou praxi posunout na další úroveň.

01.12.2019 5 z 5

Jediný Jediný Richard David Bach

Námět a zpracování bezesporu zajímavé, ale po Mostu přes navždy, kterým jsem se s autorem seznámila, spíše zklamání. Prvotní nadšení už se neopakovalo a ke konci jsem se trochu ztrácela. Posledních pár stran jsem vyloženě chtěla mít co nejrychleji za sebou.

19.11.2019 3 z 5

25 tajemství Prahy 25 tajemství Prahy David Černý

Nádherná kniha doplněná nádhernými fotografiemi!

23.10.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pro mě zatím nejslabší kniha od Hartla, postavy nesympatické, děj roztahaný, měla jsem veliký problém knihu dočíst (a dočítala jsem jen z toho důvodu, že jen nerada odkládám nedočtené knihy :))

14.10.2019 2 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

První a asi ne poslední setkání s autorkou, neskutečně lehce se četlo!

03.09.2019 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

On v posledních chvílích prožíval okamžik nezkaleného štěstí; ona během pár měsíců okusila život tam dole se vším, co k němu patří aby se následně sama, dobrovolně, vrátila tam, odkud dříve tak zoufale toužila zmizet...oba dva měli svůj osud už od začátku zpečetěný a konec byl nevyhnutelný, ale nakonec provázen oním pocitem štěstí. Dá-li se vůbec kdy o někom říct, že byl šťastný.

27.08.2019 5 z 5

Ájurvédské recepty pro zdraví Ájurvédské recepty pro zdraví David Frej

Pro mě, coby laika v této oblasti, naprosto srozumitelné vysvětlení základních principů, doplněné o proveditelné recepty, doporučuji každému, kdo se s ajurvédou seznamuje.

21.08.2019 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Některé myšlenky mě inspirovaly, jiné méně, oceňuji hlavně tu část o fyzických projevech duševních slabostí.

06.08.2019 3 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle