Petronela16

NoeNoeSebastian Fitzek

Ťažko preťažko hodnotiť mi je tento Fitzekov román.Dofrasa, ja mám tak rada tohoto autora, ale toto, čo vyplodil...No nič, myslím že veľkosť človeka, čiže aj spisovateľa nespočíva v jeho dokonalosti, tak to budem brať takto. Úprimne - na strane 170 som to ukončila, pretože väčšiu motanicu už som dávno nečítala.Okrem toho, čo sa mi u tohoto autora nestáva, musela som sa nútiť do čítania. Pre mňa dej totálne nezáživný, nechce sa mi to viac ani hodnotiť.Precitajte si , ak to zvládnete a urobte si sami názor.Ja radšej počkám na niečo iné, lebo Fitzek to dokáže aj oveľa lepšie.Dnes však palec dole, sorry.

VerityVerityColleen Hoover

(+ SPOILER) Nie, nie, nie! Toto nebolo len šliapnutie vedľa, ale ešte aj do riadneho mamutieho lajna. Už dlho som mala túto knihu v pláne, že raz príde ten čas na prečítanie.Čakala som , podľa hodnotení tu, že to bude stáť za to.Nestálo.Knihu som prečítala/prepocuvala ako audioknihu.Dej je taký totálne predvídateľný, že aj keď som čakala, že tam bude niečo prekvapivé, tak som sa nedočkala.Tretotriedna spisovateľka má nahradiť hviezdnu spisovateľku, ktorá je v kóme.Prichadza k nej do domu, kde zostane aj bývať, Celé dní sa ňúra v spisovatelkinych zápiskoch,ktoré sú plné sexu a rôzneho násilia.Nepredloží tam ani slamku krížom,nieto, že ešte aj niečo napíše.Namiesto toho sa skôr snaží získať si manžela spisovateľky.A z toho je ,prosím pekne, denno-denne strašne unavená.Nesympaticke sú u mňa všetky postavy vrátane aj tej, čo to načítava ako audioknihu.Ale ona asi za to nemôže, ona tu kravinu len číta.Asi som to tu svojim hodnotením rozbila, je mi jasné, že fanúšikovia Hooverovej ma budú mať v zuboch, ale nedá mi inak.Uznajte sami, už len taká hovadina, že niekto predstiera kómu!!!!To sa ako dá???? Lekári šuvix, opatrovateľka detto, nikto si nič nevšimne. Pre mňa bolo utrpenie to všetko vypočuť, len som si chcela byť istá, že to skončí presne ako som očakávala.Nechapem všetky tie nadšené hodnotenia tejto knihy, ale pripúšťam, že asi nie som cieľová skupina tohto žánru, či nežánru, či čo to malo byť, zmes všetkého možného.
U mňa kniha nezabodovala ani najmenej.Bohužiaľ.

21. únoraodpad!

VážkaVážkaMichel Bussi

(+ SPOILER) Prednedávnom so čítala Bussiho Návrat na ostrov lži, kde som spomenula, že najviac sa mi páčili jeho knihy Vážka a Čierne lekna.Napriek mojim zásadám, že máloktoru knihu čítam viackrát, už pri hodnotení toho Návratu som vedela ,že sa vrátim, ale nie k ostrovu, ale k Važke.Normalne som pociťovala vnútornú potrebu túto knihu odniekiaľ zohnať a opäť sa ponoriť do jej stránok.Podarilo sa.Sice nie vizuálne, ale audiokniha mi to plne vynahradila.Mozem len potvrdiť, že dej, ktorý som si matne spominala a ktorý tu nebudem bližšie opisovať, ma znovu pohltil.Mozno málinko sem tam nejaká opakujúca sa omáčka, ale pre mňa to bola vyborna oddychovka s prekvapivym záverom. No dobre,nie celkom prekvapivym lebo ako som už spomenula, knihu som už dávnejšie čítala, a jedna zo spomienok bola aj, že hlavná postava nebude ani jednych, ani druhych, podľa vzoru, kde sa dvaja bijú..
V každom pripade veľmi pútavé čítanie, u mna tentokrát počúvanie.Suverénne jedna z dvoch najlepších Bussiho knih , podľa môjho skromného subjektivneho názoru.Jednu *si nechávam ako zálohu, čo keď ešte napíše niečo lepšie.Budem veriť.

Drž seDrž seHarlan Coben

Moje druhé stretnutie s týmto spisovateľom, no musím podotknúť, že toto rande nevyšlo podla mojich predstáv.Typicky americké prostredie, typický rozmaznaní paznechti, no vlastne všetko typický americky nadnesené.Spôsob výchovy je čistý nonsens, opatrovateľku potrebujú pre deti do x rokov, nesmú ich nechať bez dozoru a len čo dosiahnu plnoletosť tak kopačky z domu a odchod medzi... no kazdy si domyslite kam.Samozrejme nechýba zase len americký happy end štýlom, to nie moje decko bolo to zle ale susedovo.Ako keby to nebolo jedno, veď aj to tvoje je také isté.Ešteže som nedala ani cent za túto knihu.Stiahla som si bezplatne zopár Cobenovych knih, ale budem musieť prehodnotiť ktorú, kedy a či vôbec.Idem hodiť oko na vyzvu,či to stálo aspoň za to prečítanie, možno sa hodí..................nehodí, nestálo :-(

Klbko zmijíKlbko zmijíDominik Dán

Ani nechcem a ani nejdem hodnotiť túto knihu, nakoľko som to pri 10 kapitole vzdala.Počuvala som ako audioknihu a aj napriek Mňahončakovemu snaženiu sa, nedokázala som to ďalej počúvať.Apropo súhlasím s tvrdením, niekto to tu v recenziach spomínal, že je dôstojným nástupcom Geišberga, to sa mu fakt nedá uprieť.
Ale späť.Beriem všetku vinu na seba, mea culpa, pretože , keď viem, že nenávidím "
mafiánsky a politický ladené knihy, tak sa do toho nemám čo púšťať.Je to tak, tento žáner ma nikdy nefascinoval, práve naopak.Chcela som to však skúsiť, veď dakedy dávno pred 100 rokmi ma bavila talianska Chobotnica.Ale to asi preto, že vtedy to bolo niečo nové a povedzme si pravdu nič iné tam veľmi nebolo na výber.
No nič, audioknihu som si vymazala, koniec knihy som sa dozvedela tu z hodnotení, no nakoniec som zistila, že to bola celkom fasa kniha aj bez čítania

FobieFobieWulf Dorn

Tak takto: moja prve stretnutie s týmto autorom, ale ako som si všimla, to nie je autorova prvotina.Ja som si pri čítaní myslela, že áno, nakoľko mi prišla kniha taká striedavo dobrá, potom zase nudná, úplne ako keby to bol prototyp.Nevravim, ten začiatok ma vážne chytil, len potom to už nebolo až také , že nutkave, že poď no ideme čítať...A ten záver,no ešte že sa to vysvetlilo, prečo konal ten zjazveny tak,ako konal, lebo to by ma už dojalo, keby to nebolo objasnené.Napriek tomu ma to nepresvedčilo.Uplny úplný záver som absolútne nepochopila, čo to bude mať pokračovanie, či ako...V každom prípade má autor nenadchol natoľko, že by som ho ďalej vyhľadávala.Idem skúsiť, či mi pasuje aspoň do výzvy.Hm..pasuje mi už len do témy, že kniha, ktorú po prečítaní darujem...no neviem, či bude mať ten dotyčný obdarovaný radosť...ale keď výzva tak poriadna!A basta!

CizinecCizinecHarlan Coben

Túto knihu som začala najprv počúvať ako audioknihu. No bohovsky ma
nadchla .Potom som sa úplnou čírou náhodou dostala k stiahnutiu, myslím ,13 Cobenovych knih,tak som ani sekundu neváhala a okamžite som aj začala paralelne čítať, keď som zase nemohla počúvať.Uzasne píše tento autor, veľmi je to také... ani neviem nájsť vhodný výraz,No proste ma to nutkalo každú voľnú chvíľu čítať, alebo počúvať.Dej super odsýpa, ani chvíľu nenudí, žiadne ,ja to volám, omačkove pasáže.Som nadšená týmto autorom.Kedysi dávno pradavno, keď sa voda sypala a ..co to trepem skrátka davno, som už od Cobena čítala niečo, matne si spomínam na takú červenú knihu čosi o nejakom lieku, ale nejak mi neutkvel v pamäti. Takže veľmi dobre som urobila, keď som zvolila comeback k autorovi.A to vám poviem, že s nim hodlam ešte nejaký ten čas zotrvať v dosť *tesnom kontakte*kým zdolam tie zvyšné knihy.Hor sa teda do čítania ,vravím sama sebe a vám ostatným odkazujem , táto kniha určite stojí za prečítanie a je zárukou dobrej detektívky.

Skrz prázdnotuSkrz prázdnotuS. K. Vaughn

Jaj bože, ľudia moji zlatí, to som si ale dala s touto knihou! Začalo to vlastne tým, že som , opäť, po dlhšom čase dostala chuť na sci-fi.(Naposledy to bol tuším Marťan, to bolo fajn, potom Artemis a to som ani nedocitala.)
No ale späť, čiže chuť na sci-fi, ochutnávka tejto knihy, všetko celkom chutné...Ale ako som sa prejedávala touto knihou, čím ďalej, tým viac sa mi zdala horšie a horšie stráviteľná.Vlastne takto: Menej stráviteľné sa striedalo s celkom chutnými sústami, len tých tam bolo úboho málo.Zbytocne strašne veľa omáčky, siahodlhé opisy nejakých technickych veci, ktoré som nemala šancu si predstaviť a ešte k tomu napísané odborným slovom.Ja si viem predstaviť tak kozmickú loď, nejaký ten interiér tam, ale ostatné, že rôzne moduly a bla bla ...fúha tak to už bolo nad moju predstavivost. Hlavná hrdinka mi bola vrcholne nesympaticka, jedna chladná, nechutná ženská.Este aj ten palubný počítač bol sympatickejší od nej.
Možno , keby to bolo o 150 strán kratšie, bolo by to malo želaný efekt.Ten koniec totálne presladeny, už mi to sklzavalo do červenej knižnice a sci-fi roman bol zrazu fuč. Za mňa dnes slabota slaba, verím, že fanúšikovia sci-fi mi po prečítaní románu dajú za pravdu.Ale ok, sama som si chcela dať dávku sci-fi, mám ju mať.A mám zase pár mesiacov pokoj.Ostanem ja pri mojej klasike - detektívky a krváčiky,sem-tam romantikuš, to je pochutnaničko, mňam!

Pohřbeni zaživaPohřbeni zaživaDominik Dán

Zase musím napísat už len to isté, čo vždy:no veľmi dobré a zaujímavé popočúvaničko to bolo.Dve dejové línie, ani jedna nenudila, bohovsky som si pritom ani nie že oddýchla, lebo ja pri počúvaní niečo robím ako varenie,upratovanie a tak...ale skutočne mám pocit ,že pri tom počúvaní mi to tak ide všetko od ruky.A už som si zvykla aj na interpretáciu M.Mňahoncaka, ktorý sa toho zhostil úplne bravúrne.Dokonca už mám stiahnutu aj najnovšiu Danovku ako e-knihu V tieni, tak skúsim prečítať, lebo to mi veľmi nešlo, myslím akože čítať danovky.Tak mi držte palce a idem sa mrknut, či mi pasuje do výzvy táto kniha.

Sedem smrtí Evelyn HardcastlovejSedem smrtí Evelyn HardcastlovejStuart Turton

(+ SPOILER) Po prečítaní si hodnotení som sa nesmierne potešila! Tak predsa som normálna!Existuje aj viac ľudí, čo majú rozporuplné pocity z tejto knihy.Hurá, ja nie som slabomyselna.Verte, alebo nie, už som mala pri čítaní také pochybnosti o sebe, či snáď nezačínam senilniet.No poviem vám, milí čitatelia, že toto nie je ani náhodou nejaká jednohubka.Neskutocne som sa niekedy strácala v celom tom chaose...Námet je fajn, dej je taký zvláštny ponury, len na mňa sa to presprilis zamotáva a zamotáva, ale nejako nerozmotava.Tie postavy sú sčasti sympatické, ale aj niektoré nie.Tiez mi vadilo, že nebolo vysvetlené, kto je vlastne morovy doktor, ani lokaj a v podstate ani pravý Aiden, ,že čo bol kto bol....tiež sa na konci objaví z ničoho nič akási Felicity...fúha no pre mňa teda prekombinovane až hrôza.Asi preto som to celé až tak nepochopila.V každom prípade oceňujem originálny nápad - Christiovske prostredie spojené s akymsi sci-fi, alebo ako by som to nazvala.Tiez fajn, ze na začiatku je zoznam hlavných hrdinov. Nebyt toho, už to dávno vzdam.Mozno by bol film zaujímavý a viac prehľadný.Alebo mám slabú fantáziu.Alebo je to pre iného čitateľa.No nič, musím to predýchať a idem na ďalšiu knihu .Idem sa mrknut, či mi aspoň pasuje do nejakej témy z výzvy, aby mi tá namaha stala za to.

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

(+ SPOILER) Mám z tejto knihy také zmiešané pocity Hneď na úvod spomeniem, ze som si ju vypočula v podaní I.Trojana,takže určite aj to má svoju váhu,lebo som si nie istá,či by som ju čítala.Ten úvod by ma skôr odradil ako nabudil.Taktiez nepovažujem túto knihu za vhodnú pre detského čitateľa.No uznajte milá čitateľská obec, že šteňa v igelitke stepujuce po mŕtvom súrodencovi je pre dieťa dosť brutus zážitok.A k tomu ešte ten opis,proste fakty a hotovo.Miestami to ten spisovateľ celkom fajn rozpísal, myslím že má potenciál.Len je to trošku by som povedala stratené v tom, pre koho je určená táto kniha.Jednoduchym štýlom pisania to vyzerá pre deti, len potom by mal vynechať niektoré brutálne opisy, napr. aj tá zarastená reťaz v krku a pod.Samej mi to bolo ľúto a to čítam iné "chuťovky".Mne to príde ako že pisateľ chcel trošku zabrnkat na city.Neviem,či si pozriem film,lebo Polivku nemusim,ale som si istá, že to veľmi nebude musieť hrať, tu svoju postavu prepiteho bezďaka .
Este fajn, že to nebolo dlhé a celkom dobre sa pritom upratovalo.Aha a ešte že môžem pridať do výzvy, že, meno v názve a hlavný hrdina.Tak pridávam, ale tie hviezdičky zase uberam.Ok, tak pridám ešte jednu* za fajn nápad ako podporiť psie útulky.

Cesta domovCesta domovSebastian Fitzek

Myslím, že som pri hodnotení Fitzekovych thrillerov už spomenula mienku, že asi bude mať nejaké psychopaticke zmýšľanie . Až teraz, na konci tejto knihy som pochopila, že autor nám neukazuje to najhoršie , pretože budem citovať:" Realita je bizarnejšia, krutejšia a neuveriteľnejšia ako fikcia. My autori často musíme skutočnú pravdu pozmeniť, aby nám čitatelia uverili fiktívnu lož.".
Mne zostáva len uveriť, že dej tejto knihy je sčasti fikcia, lebo niekedy mám dojem, že to môže byť všetko skutočné.Pre mňa je omnoho ľahšie sa nebáť pri čítaní"duchárskych" príbehov, lebo niekde vzadu ,v mojej šedej kôre mozgovej mi rezonuje, že je to len výmysel.Ovela viac sa mi dostane pod kožu dej, ktorý, keď si pri čítaní predstavím, že aj keď je to desivé a strašne,ale to môže byť celkom skutočne reálne.No čo viac povedať, podľa mňa najlepšie Fitzekovo dielo, zatiaľ, lebo určite má v talóne viac a viac desivých scenárov.Budem netrpezlivo čakať na ďalší autorov počin.
Takže dnes je to u mňa ako vždy obligátne: 100 bodov a tuš!!!

Návrat na ostrov lžíNávrat na ostrov lžíMichel Bussi

Asi budem písať trochu proti srsti Bussiho nadšencom,ale ozaj nemôžem inak.Tato kniha ma neskutočne vytrapila.Uz som to chcela vzdať na strane 256, prosím pekne, to som samu seba prehovárala,že no poď, čítaj,to bude dobré....No nebolo, bohužiaľ.Je mi to neskutočne ľúto, ale autorove knihy Vážka a Čierne lekna sa mi tak páčili,že som bola veľmi nadšená.Ale to je tak asi všetko, pretože všetky ostatné knihy, ktoré má, som skúsila čítať ukážky a absolutne ma nechytili.Prave preto som po dlhšom období chcela skúsiť, či sa to nezlepšilo a pravdu povediac, knihu (e-knihu)som si vybrala sama a dostala som ju darom.No fakt, obrovské sklamanie.Uplne zbytočne dlhé opisy toho, čo už bolo viackrát pred tým spomenuté.No a ten dej som mu neuverila, aj keby som ako chcela.Škoda preškoda, lebo som presvedčená ,že autor vie písať aj lepšie a zaujímavejšie.
Ma to však pozitivum-knihu si môžem dať do vyzvy,myslím, že tam bolo čosi s pruhovanym obalom :-)

Venuša zo zátokyVenuša zo zátokyDominik Dán

Opäť jedna danovka za mnou, teda aby som bola presná -vypočuta ako audiokniha.Trochu som mala obavy,lebo už som bola zvyknutá na M.Geišberga, ale musím povedať,že aj v podaní M.Mňahončáka to bolo fajn počúvateľné.No takže aj táto danovka dostáva odo mňa plný počet *a hor sa do počúvania ďalšej.

Povědomá temnotaPovědomá temnotaAmy Engel

Ajajaj tak to som si zase dala s touto knihou ! Obrovský omyl, no nechcem byť vulgárna ale fakt jedno veľké H...Ta jedna * je len za asi prvých 30 strán, čo som sa na ne nechala namotat a zdalo sa mi ,že to bude čitateľné.CHYBA! Stále rovnaké babračky v tých istých lajnach,dookola o detstve,dookola o zlej matke, ktorá na konci bude aj celkom normálna,chvilami som mala pocit,že aj jedina normalna , nesympaticka hlavna postava, ktorej umrie decko a ona to berie, asi ako keby jej s prepáčenim za výraz zdochlo morča.No čo vám poviem, dej rozvleceny, siahodlhé opisy ničoho, od polovice som už len listovala a čítala ozaj len to nutné, aby som si už iba potvrdila, že moja domnienka, kto je vrah je správna.Bola. Takže zhrnutie -skoda času a peňazí, treba investovať do niečoho lepšieho.Musim si dobre zapamätať autorku, aby som si nedajbože znovu niečo od nej nekúpila!

16.12.2020

Zítřek ti nikdo neslíbilZítřek ti nikdo neslíbilKateřina Karolová

Po všetkých tých thrilleroch som si chcela dať niečo odpocinkove, tak som siahla po tejto českej knihe, lebo ma zaujal jej názov.No a nielenže názov, ale aj začiatok ma tak neskutočne opantal, že som musela čítať ďalej.Absolutne som netušila, čo sa to tam deje.Odpocinkove ciitanie bolo tatam.Furt som len tapala,WTF,najprv som myslela, že to bude daka dystopia či čo.A zrazu bum, taká neuveriteľná pointa, že aj keď bola neuveriteľná, ja som to autorke zožrala aj s navijakom.Vazne sa mi to páčilo aj napriek tomu , že to nie je môj šálok kávy, ako by povedala Dara Rolincova, či Rolins, či čo to ako to...raz začas nezaškodí zmeniť žáner.
No v každom prípade veľmi fajn pútavé čítanie, chvilami aj napinave(uprimne priznávam, že keď som čítala o 3:00 veru nebolo mi všetko jedno, keď som musela isť na WC).Na záver len toľko, budem bedlivo striehnuť na ďalšie autorkine počiny.Lebo veď aj keď nám to neslubila, ja verím, že napíše minimálne pokračovanie, ak nie aj niečo viac.

14.12.2020

PočátekPočátekDan Brown

Na úvod musím podotknúť, že túto knihu som už mala dávnejšie v hľadáčiku, len som sa akosi nemala k čítaniu.No a čírou náhodou som sa dostala k audioknihe.Teda poviem vám bola to pecka.Vobec mi nevadilo,že tam tentokrát nebolo až tak veľa šifier.Jedinou nevyhodou pri počúvaní audioknihy je, že to musím hneď stopnúť a ísť si googlit, lebo zvyčajne čítam e-knihy a pritom to môžem robiť hneď pri čítaní.Aby som si to vedela všetko predstaviť, musela som si trošku pocestovat po Španielsku, samozrejme že na internetových stránkach.
Že vrahom je "záhradník" som odhalila
cca po Kirschnerovej prezentacii, prišlo mi to také logické.Uz sa nebudem rozpisovať, nech niečo neprezradím.
Veľmi dobre počitaničko, vrele doporučujem.Škoda len, že mi nepasuje do žiadnej témy z výzvy.

13.12.2020

ParteParteČ. Chao-chuej (pseudonym)

Tak to vám teda poviem, táto kniha mi teda dala riadne zabrať. Na začiatku je zverejnený stručný prehľad hlavných postáv a keď vravím stručný tak je ozaj stručný, čo som považovala za úplnú zbytočnosť., že keď sa začítam, tak načo.No však som sa aj začitala, aj dobré to bolo, aj zaujímavé,no len postupom deja začne pribúdať viac postáv a ku koncu už som sa strácala natoľko, že zakaždým ako som išla čítať, som si musela pozrieť predchádzajúce strany.Moji milí čitatelia, poviem vám, nešlo ani tak o množstvo postáv ale tie ich mená! Pripúšťam, že už nie som najmladšia,ale bolo pre mňa vcelku náročné tie ich mená si pamätať a priradiť ich k postavám.Nepomohol ani zoznam na začiatku, lebo tam sú len tie hlavné postavy ,tie som si zafixovala v pohode,len tie ďalšie....No nič, kniha ma celkom zaujímavý dej, trochu sa mi zdali niektoré pasáže nudné, ale vzápätí ich vystriedali úplne super "čtivé",takže ok, bolo to také vyrovnané.Napriek tomu som bola rada, že som dočítala a aj keď bolo naznačené na konci , že určite bude pokračovanie, ja určite už do toho nepôjdem. Iba ak by som išla, veď nikdy nehovor nikdy :-)
Ó hurá, teraz som si všimla, že na obale knihy sú zobrazené dáke malé kvietocky, či také čosi, tak si tuto knihu idem pridať do výzvy.No tak nakoniec to bola celkom zaslúžená odmena za to mordovanie sa s tými menami.

08.12.2020

Napsáno krvíNapsáno krvíChris Carter

Tentokrát som mala taký zvláštny pocit pri čítaní,vlastne už začiatok mi dako nehral.Nemohla som sa ani za toho svätého zacitat.Potom sa to rozbehlo,celkom fajn zapletka.Len ten blbý pocit, no...necham to tak, budem to brať tak, že aj spisovateľ ma niekedy horšie a lepšie chvíle, možno to bude stratou jeho partnerky.Kedze som loajalna, tak za plný počet, ale úprimne - čítala som už aj lepšieho Cartera.

01.12.2020

SáraSáraDominik Dán

Sára, Sára, no čo mám povedat...ono je to asi v živote tak, že aj keď sa už na každú sviňu voda varí, nie vždy tú H2O práve použijeme.Tak touto si teda zalejem kávu a hor sa do hodnotenia.
Knihe a dejú ako takému nemám čo vytknúť,lebo ja skrátka tieto Danovky môžem.Je to mne blízka doba aj keď už (nedávno )minulá, proste aj keby sa mi niečo v knihe nepáčilo, tak už z princípu dám plný počet za nostalgiu, ktorú vie vo mne vyvolat.Takisto za láskavý aj keď niekedy drsný humor tejto mordparty.Dopočúvala som si Marianka Geišberga s akousi miernou obavou, lebo bola posledná v poradí ako audiokniha, ktorú som ešte nepočula. U mňa určite najlepší interpret kníh DD, ale tak život ide ďalej, nikto tu nie je večne.
Odporúčam všetkými desiatimi.

24.11.2020

Poslední lovPoslední lovJean Christophe Grangé

Tak milí čitatelia toto bola šialená jazda!V prvom rade musím napísať, že som si dala ako predjedlo Purpurove řeky, keďže som si myslela, že to bude mat súvis.Chyba lávky.. no dobre dobre možno prvé riadky ich letmo pripomenú , ale v podstate ide o samostatne dielko, ktoré nemá súvis s nimi. Priznávam, že čítanie mi dalo zabrať,nakoľko téma lovu je pre mňa absolutnou neznámou napr.pirš, šulačka...potom mnoho pre mňa neznámych pojmov (stavkirke,jenišovia...). Každú chvilu som si niečo googlila,aby som pochopila,čo tým autor myslí.Neskutocne ma to bavilo lebo vlastne o to by malo pri čítaní ísť, čo najviac sa naučiť a dozvedieť.No a môžem povedať,že tu som sa dozvedela až až.
Kniha sa číta veľmi dobre, je plna zvratov, zaujímavá téma ,miestami až šialená, Niemans je super,len musim podotknúť, že pozor spoiler !!! má talent vždy natrafiť na nesprávnu ženu.Jeho partacka Ivana je tiež výborná, veľmi dobre si spolu rozumejú, lebo sú "podobne postihnutí '. Takže už viac niet čo dodať, treba si prečítať a pochopíte.

23.11.2020

Zrkadlový mužZrkadlový mužLars Kepler

(+ SPOILER) Na túto knižku som sa už tešila, keďže Keplerovka je u mňa zárukou dobreho čítania.V celkovej podstate ma ani nesklamala, len mi vadilo, že:
- Joona prežije také ťažké a mnoho poraneni a všetko možné, až sa mi to už zdá príliš neskutočné, zázrak že vôbec žije
- všetky preživsie dievčatá sú totalne psychicky v pr... no presne tam, len Mia a Alica,práve tie, ktoré najviac zažili sú "úplne v pohode",obzvlášť Alica , ktorá bola ešte aj tou psychopatovou kvázi dcérou .Tak toto ma už trochu vytacalo.
Ale tak ako som napísala, dej bol fajn, myslela som si ,že viem na 100 péro , kto je vrah a veruže som sa parádne mýlila.Treba si prečítať , stojí to za to.
Ozaj a ten koniec, to čo bolo?Vráti sa o5 Saga? Zrejmá navnada na ďalšiu knihu.No uvidíme , počkáme si.

18.11.2020

Nehanebné neviniatkoNehanebné neviniatkoDominik Dán

Ďalšia Danovka vypočuta, tak mi už len zostáva napísať komentar.Začiatok sa mi zdal príliš roztahany, nebavili ma tie boje v podsvetí.Esteze som to počúvala, inak by som to asi bola vzdala.Ale tak ,samozrejme, som to s M.Geisbergom ustála a elegantne ma vtiahol do príbehu mŕtvej vysokoškoláčky.Pekne sa to počúvalo,bohuprisaham, ale najviac sa mi pacilo, že to rozluskla moja menovkyna.
Jedna * dole za ten začiatok-podsvetie,mafia a veci podobne vôbec nepasuju do môjho repertoáru,ale uznávam že aj to patrí do tejto doby, ktorú DD excelentné opisuje.V konečnom dôsledku teda fajn kniha, resp.audiokniha.

13.11.2020

Purpurové řekyPurpurové řekyJean Christophe Grangé

(+ SPOILER) No tak začnem takpovediac od konca,Pôvodne som mala síce v pláne čítať knihu od Grangeho a to Poslední lov, no ako som si túto knihu hľadala v recenziach, naraz som sa zbadala, že ahá , ale veď toto je pokračovanie Purpurovych riek. Ibaže chyba lávky, z nich som si pamätala už len dávno pradavno, že som ich vôbec videla.Ale ani dej, ani nič som si z filmu nepamätala, iba že tam hral Reno a film sa dal pozerať.No a už sa pomaly dostávam k veci, takže som si okamžite stiahla audioknihu Purpurove řeky, samozrejme vypočula, samozrejme perfektné, niet čo dodať.
(Apropo zistila som, že pri počúvaní audioknihy je to ľahšie ako pri čítaní knihy, nakoľko nezáživnejšie pasáže sa dajú pri počúvaní prepocut.O to ľahšie, ak človek, ako aj ja, pocuva pri nejakej bohumilej činnosti ako je upratovanie atď.)
Na záver už len dodám, táto kniha bola super, ale , idem ďalej s Niemansom v Poslednom love,lebo veď, ako som citala podo mnou v recenziach, Reno predsa neumiera!

10.11.2020

Kde raky spievajúKde raky spievajúDelia Owens

Po prečítaní mi vybuchla najprv hlava, potom srdce,potom celé moje ja.No čistá bomba! Neskutočne krásne dielo, veľa som sa z nej dozvedela o prirode.Užasná sila Kayi,úžasná samota Kayi a napriek tomu úžasná láska k prírode.Ten koniec -to som onemela a zostala v šoku.Napriek tomu, že takýto žáner kníh nie je môj preferovaný, nebanujem ani sekundu čítania.Urcite stojí za prečítanie,budem veľmi pozorne sledovať ďalšie diela autory.Takze dnes za plný počet * a moje obvykle 100 BODOV A TUŠ!

02.11.2020

Katův polibekKatův polibekMons Kallentoft

No konečne som sa dočkala ďalšieho pokračovania od tohoto autora, no konečne moja obľúbená Malin - aj k nej sa ešte vyjadrím, ale tak po poriadku.Po veeeeľmi dlhej dobe som sa dostala k ďalšiemu dielu autora, ktoré, ako som aj predpokladala, ma absolútne nesklamalo.Mala som mierne obavy, čo a či si budem vlastne vedieť ešte spomenúť ako to bolo v predchádzajúcich častiach, ale už po pár kapitolách som sa chytila a bratia Česi by povedali "už to jelo"Vynikajúci dej, vynikajúce obsadenie, sympatické postavy, nič viac sa nedá dodať.... počkať počkať vlastne dá...Hlavnej hrdinke Malin by som totiž dopriala už konečne trochu vzruša v živote, či už v podobe chlapa, alebo ja neviem, skrátka niečo alebo niekoho, aby sa jej život páčil, lebo pravdupovediac stará Malin aj keď chlastala,tak bola aspoň plná života.Teraz mi príde strašne smutná, akoby bez energie.Napriek tomu jej strašne fandím a je mi moc sympaticka...No ktovie čo pre nás chystá pán spisovateľ, možno sa dočkáme nejakého prekvapenia.V každom prípade, táto detektívka stojí za prečítanie, u mňa za plný počet *

26.10.2020

Korene zlaKorene zlaDominik Dán

Touto kriminálkou sa DD v podaní M.Geišberga hlbšie zakorenil do môjho čitateľsko-posluchačskeho vedomia,aj podvedomia a vlastne aj nevedomia...no nič akosi som sa zamotala, takže späť.Nenapisem nič nové ak napíšem, že to bola znovu geniálna jazda , no a idem na ďalšiu.Už mám na čakačke Nehanebne neviniatko.Len akosi dostali prednosť Purpurove reky , samozrejme ako audiokniha ,tak poprosím o strpenie z hodnotením...
Apropo pri počúvaní posledných kapitol mi napadlo, že by sa mi páčilo, keby tie nové audioknihy nahovoril Tomáš Mastalir, lebo on dokáže byť ,podobne ako M.Geišberg, tak krásne cynický! Aká to škoda ,že sa práve mňa nikto neopýtal na môj názor!!!

22.10.2020

Dokonalí sousedéDokonalí sousedéRachel Sargeant

Poviem pravdu, že som čakala od tejto knihy teda oveľa viac.Niežeby bola úplne na figu,začiatok ma celkom zaujal, len potom to akosi stagnuje, nič sa v podstate nedeje, no a ku koncu to autorka chcela akosi dobehnúť, tak vymýšľa takú zápletku, že som jej ju vôbec neuverila.Urcite je na svete veľa naiviek, ale tak toto už bolo trochu veľa aj na mňa.Inak zistila som, že mi nebola sympatická ani jedna osoba, nepáčilo sa mi ani to, že tam boli sem-tam nemecké frázy a to ovládam výborne nemčinu , čo potom človek, ktorý nevie po nemecky.Skratka za mňa nič moc, týždeň som sa potrápila s touto knihou, tak teraz si idem nájsť nejakú lahôdku.Čitatelsku samozrejme .

21.10.2020

ŠklebŠklebJoseph Knox

Keď som bola mladšia, veľmi mi záležalo na tom, aby som dočítala každú knihu.Postupom času som zistila, že to nie je v živote to najpodstatnejsie a radšej môžem čítať niečo, čo ma baví, ako mrhať časom na nezáživné knihy.(Lebo veď jeden nikdy nevie, koľko času mu ešte zostáva, však ????).
A preto aj túto knihu odkladam nedocitanu,vlastne som sa dostala až do tretiny, čiže ju nechcem hodnotiť ani ako zlú ani nijako.Je pravda, že som dala viac menej na recenzie a zase nie na môj zdravý úsudok, keďže som si precitala ukážku.Aj keď mi bohvieako nesadla, stále som čakala, že sa to rozbehne....no a nič.Takze som si len zopakovala moje vlastné presvedčenie, čo má nechytí aspoň do 20 strany, už má nechytí vôbec.A s týmto rozhodnutím som knihu odložila, teda uložila, lebo čítam e-knihy a idem si nájsť niečo zaujímavejšie.

14.10.2020

Nevieš dňa, nevieš hodinyNevieš dňa, nevieš hodinyDominik Dán

Absolútne výborne využitý aj deň ,aj hodina, ba i minúty pri počúvaní tejto danovky.Tentokrat trochu neobvyklé- v podaní Martina Mňahončáka ,ale bolo to fajn(sebakriticky priznávam ,že som mala mierne predsudky, pretože priznajme si , že Marianko
Geišberg je už u mňa takpovediac zakorenený).No ale chcela som chronologicky nadviazať na Žiješ iba dvakrát, tak som to riskla.A bola to výborná voľba,Dan ma nesklamal,tak idem na ďalšiu počuvačku,.to sa tak nádherne pri tom vari,upratuje....

09.10.2020