Petra28 Petra28 komentáře u knih

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Právě jsem ji dočetla ... oči ještě plné slz. Jsem tím příběhem úplně plná ... na každé stránce jsem si uvědomovala, že to není žádná fikce ... hrozné co dokáže člověk člověku provést. A co dokáže člověk vydržet, přežít.

21.04.2014 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Pěkně jsem si početla ... konec mě tedy dost dostal .. jsem absolutně nečekala takové rozuzlení :-) ... určitě stojí za přečtení. A navíc Asad mě výborně baví :-)

31.03.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Kukačka se mi líbila. Příjemné klidné čtení, žádná střílečka, žádné superhrdinské výkony ... děj jde pěkně pomaloučku polehoučku. Postupuje, vybarvuje, otvírá další prostor pro další možné spekulace. Pro mě to byl opravdu příjemný detektivní čtenářský zážitek.
A Robin skvěle Cormoranovi sekunduje ... těším se na případné další pokračování.

15.03.2014 5 z 5

... moc dobře jsem se bavila ... konec možná moc pomalý, dlouhý, ale tak sto let je sto let :-)

08.03.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Ideální knížka na blbou náladu ... smíchu není nikdy dost :-)

25.02.2014 4 z 5

Vzpoura oceánů Vzpoura oceánů Frank Schätzing

Dočteno a je nad čím přemýšlet. Žasnu nad rozsahem, hloubkou knihy, ta příprava musela být ohromná. To je skvěle odvedená práce. Děj knihy se mi líbil .. gradoval, neuvadal .. stále pomalu postupoval v před. První zhruba půlka mě pomaličku získávala, postupně rostla má zvědavost, přemýšlela jsem, sama rozvíjela své teorie, tipovala co za vším je .... byla to opravdu moc fajn zábava. I když na druhou stranu? ... je to až neskutečně reálný "horor" . Opravdu skvěle napsané.

13.02.2014 5 z 5

Smrtící klon Smrtící klon J. D. Robb (p)

moje oddychovka ... hlavní postavu mám ráda ... beru ji jako sousedku od vedle :-) i když takovou netypickou :-)

02.02.2014 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jsem jí úplně plná .. rozhodně knížka, kterou nepustím jen tak z hlavy. Je opravdu z těch, o které budu povídat i po letech. To byl zážitek.
Je úplně jiná, ze začátku jsem si říkala, vyloženě divná je.
Postava vypravěče je výborně zvolená. I to prozrazování co se stane, o čem to bude na dalších stránkách ... to bylo takové blížení se k nevyhnutelnému závěru.
A potom slova, knihy, psaní ... příběhy, povídky ... mazlení se slovy. Krásné čtení.

29.01.2014 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Přemýšlím co napsat. Je to má první knížka od tohoto autora. Nevěděla jsem co čekat .. nebo spíš čekala jsem něco jiného. Začátek byl moc pěkný .. pohádka, příběh. Následovalo hodně příběhů různých lidí. Přišlo mi to roztříštěné ... ale jak se blížil konec knihy, tak to nějak všechno do sebe zapadlo. A Konec? ten byl krásný.
Jsem moc ráda, že jsem knížku neodložila a dočetla.

23.01.2014 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Pěkná knížka. Moc dobře se četla. Skvělý tip na dovolenkové čtení.

18.01.2014 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Knihu dostala má desetiletá dcera k vánocům. Tento týden ji začala číst a mě překvapilo z její strany množství otázek, narážek a poznámek. Po přečtení prvních 50ti stran byla hodně smutná, lítostivá a měla opravdu potřebu si o knize povídat. Tak jsem večer s knihou zalehla. A musím jí dát za pravdu, je nad čím přemýšlet. Věřím, že pro dítě je to hodně těžké téma. I já jsem si u některých pasáží poplakala. Naštěstí u jiných se s chutí rozesmála.
Kniha je napsaná krásně. Pohled více lidí na stejné období je výborný nápad. Opravdu nic není černobílé. Text je rozdělen do krátkých kapitol, což je vzhledem k tématu velmi dobrá volba.
Příběh je reálný … s linií příběhu se dokáže ztotožnit téměř každý. Nemusí jít o žádné viditelné postižení, stačí jen slabší článek v kolektivu, jinakost jedince a je zaděláno. Dcera mi povídala, jak si sebe představila v pozici Augusta, jak se strašně bála … naopak v postavě Summer byla jako dobrá víla. … čte a přemýšlí. A to je dle mého názoru to největší plus této knihy. Vede k přemýšlení.
A ještě pár poznámek k závěru. Ano příběh končí „dobře“ … tak dobře jak jen pro Augusta může. Dospělým čtenářům se může zdát, že příběh byl tímto koncem znehodnocen. Ale já ten konec vítám s otevřenou náručí .. kniha je primárně určena dětem. Ten dobrý konec si dětský čtenář jednoznačně zaslouží.

17.01.2014 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Přesně knížka na blbou náladu. Oddechovka, čte se hrozně rychle ... a "ondatra" ta mě baví ještě teď :-) ... pokud hledáte něco na zlepšení nálady ... tak S hlavou v oblacích je to pravé.

14.01.2014 5 z 5

Konec vosí sezóny Konec vosí sezóny Denise Mina

Mě se kniha moc líbila. Žádné tajné služby, žádné přestřelky ... čistokrevná detektivka se silným příběhem. Co dokáže způsobit jeden omyl? Jak se dokáže podepsat "výchova" na dětech? Jak těžké je snášet konání a na druhou stranu i to nekonání.
Určitě ji řadím mezi knihy, které jen tak nepustím z hlavy.

12.01.2014 5 z 5

Posmrtný přístav Posmrtný přístav Patricia Cornwell

Protože jsem věrná, tak jsem se pustila do čtení dalšího příběhu Scarpetty. Když se oprostím o stránky a stránky úvah, vracení se ke stejnému ... tak příběh byl fajn. Rozuzlení zajímavé .Nebyla to taková čtenářská tragedie, jak se z počátku zdálo, jsem ráda, že jsem vydržela.

09.01.2014 3 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Pro mě příjemné překvapení. Začetla jsem se rychle, kniha má spád, čte se velice dobře.

07.01.2014 5 z 5