petka-2007 petka-2007 komentáře u knih

Utrpení neviňátek Utrpení neviňátek John Saul

Moje první setkání s tímto spisovatelem a musím říct - paráda! Kniha se výborně čte, psáno lehkou rukou. Příběh vás zcela pohltí a kniha se vám ani nechce odkládat.
Konec jsem čekala jiný (lépe řečeno - doufala jsem v jiný konec), ale i tak opravdu "vau"....

03.01.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Moje první setkání s tímto spisovatelem. Po všech "upoutávkách" na Nesba jsem ke knize přistupovala s velkým očekáváním, ale upřímně řečeno, mě moje očekávání zklamalo...
Z počátku dost ruší anglické vsuvky, kdy člověk musí listovat na konec knihy, když mu nestačí rozsah angličtiny (mě osobně to dost vadilo).
I když je kriminalista Holey sympaťák, v průběhu jsem se přistihla, že mi myšlenky "utíkají" někam úplně pryč - což by se samozřejmě u dobré knihy stát nemělo - a já se musela vrátit na začátek stránky, a dost se soustředit, abych vstřebala, cože se tam vůbec píše.
K nějakému zlomu došlo asi po půlce knihy, kde to čtenář již ani moc nečeká.
Zkusím to ještě s dalšími díly (když už jsem si je pořídila...) a budu doufat, že se můj názor na Nesba změní k lepšímu.

29.12.2013 3 z 5

Touha Touha Louise Bagshawe (p)

Upřímně řečeno jsem zvyklá na promyšlenější a napínavější knihy. Tato kniha byla pro mne dost předvídatelná. Ale na druhou stranu musím uznat, že se dobře čte, je napsaná lehkou rukou - za to 3*.

20.12.2013 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět výborné! Já se osobně kloním k tomu, že Dvojitý kříž byl o kapku lepší, ale i tak - super! Opět napsané lehkou rukou - čte se samo. Rozhodně doporučuji k přečtení!

14.12.2013 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Tak to byla panečku jízda... :-) Moje první kniha od tohoto spisovatele a jsem maximálně spokojená! Kniha zaujme již na prvních stránkách, má parádní spád, nedovolí Vám se nudit. Rozhodně k přečtení doporučuji

10.12.2013 5 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lisa Jackson

Kniha se mi líbila, četla se dobře a rychle. Co se týče závěru - čekala jsem sice (po přečtení komentářů niže) otevřený konec pro pokračování, ale ne takového rázu...Překvapilo mě to. Snad 2. díl opravdu vyjde i u nás... Určitě si ho pak přečtu.

05.12.2013 4 z 5

Dohazovač Dohazovač Jamie Ann Denton

Čte se dobře a lehce. Souhlasím s vyjádřením obsahu uživatelkou evasamkova - nechybí napětí ani erotika, protkáno zaobíráním se citovými problémy.

27.11.2013 4 z 5

Maska Maska Francis Paul Wilson

Kdo má rád sci-fi, bude opravdu spokojen. Zajímavé, napínavé..

25.11.2013 5 z 5

Ezau Ezau Philip Kerr

Moje první setkání s tímto spisovatel a byla jsem spokojena. Já osobně bych trochu omezila (zkrátila) počáteční věděcké poznámky (to ale samozřejmě záleží na vkusu čtenáře-mě těch informací přišlo zbytečně moc), po jejich překlenutí má pak kniha spád, je napínavá, baví.

18.11.2013 4 z 5

Místo zla Místo zla Dean Koontz

Opět musím uznat, že Dean je mistr svého řemesla. Kniha je výborná, napínavá. Jedinou výhradu - a to musím být opatrná abych neprozradila pro ty, co knihu ještě nečetli, ale pochopili to ti, co jsou již "zasvěceni" - obešla bych se bývala ke konci knihy o teorii pana doktora..... Ale i tak - kdo má rád mystiku - rozhodně doporučuji k přečtení!

12.11.2013 5 z 5

Měsíční svit ti sluší Měsíční svit ti sluší Mary Higgins Clark

Moje první setkání s touto autorkou a jsem spokojená. Pohodové, dobře se četlo. Servírováno stylem, že se nenudíte, ale ani žádná "drasťárna". Určitě zkusím ještě i jiné tituly.

05.11.2013 4 z 5

Slamáci Slamáci Michael Marshall (p)

Moje první setkání s tímto autorem a rozhodně nejsem zklamaná. Dva zdánlivě odlišné příběhy, které splynou v jeden. Dobré, zajímavé, napínavé.

03.11.2013 4 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Opět jsem maximálně spokojená - jako zatím vždy u této autorky. Její knihy jsou vždy úžasně napsané - čtivě, "neokouná" témata - drsná, někdy až "zvrhlá", která těžko v jiných knihách najdete takto brilantně sepsaná.
(Chvílemi až těžko uvěřitelné, že autorem je žena.)
Kniha je podaná tak, že se čte jedním dechem a nedovolí vám od ní jen tak odejít...
Konkrétně tuto knihu doporučuji přečíst až po Ptáčníkovi.

28.10.2013 5 z 5

Ptáčník Ptáčník Mo Hayder

Opět Mo nezklamala - výborné čtení, moc mě bavila. Mohu jen doporučit!

18.10.2013 5 z 5

Krysy Krysy James Herbert

Původně jsem se - při pohledu na obálku - stavěla ke knize mírně skepticky, ale musím uznat, že jsem ji předem podcenila. Kniha se mi líbila, dobře se četla, měla spád, neustále se něco dělo.

06.10.2013 5 z 5

Mrazivý strach Mrazivý strach Karin Slaughter

Jako vždy bezvadné počtení. K přečtení ráda doporučuji.

06.10.2013 5 z 5

Temná řeka srdce Temná řeka srdce Dean Koontz

Máme tu opět jiný příběh, opět výborný příběh.... Kniha se skvěle četla, bavila mě - jako prozatím všechny od tohoto autora. K přečtení velmi doporučuji.

23.09.2013 5 z 5

Údolí tyrannosaura Údolí tyrannosaura Douglas Preston

Pohodové čtení, pěkný příběh. K přečtení doporučuji.

08.09.2013 4 z 5

Unesená Unesená Mo Hayder

Výborné, Mo opět nezklamala...Napínavé, ke konci s překvapením. K přečtení určitě doporučuji.

28.08.2013 5 z 5

Virus Virus Patrick Lynch (p)

Poutavé, napínavé, dobře se četlo (jen jsem měla ze začátku trochu chaos ve jménech, ale to se po čase srovnalo). Kdo rád čte knihy s touto tematikou, k přečtení doporučuji.

19.08.2013 5 z 5