Slamáci

Slamáci https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20828/slamaci-20828.jpg 4 21 5

Na pátrání po sériovém vrahovi mladých dívek je bývalý policista John Zandt zaangažován osobně - vždyť jeho vlastní dcera se stala jednou z psychopatových obětí! Nyní však v síti psychopata, který sám sebe hrdě tituluje Přímý muž, uvízla další nevinná duše, Sára Beckerová. Je držena neznámo kde, zbývá jí pár dní života strávených v nelidských podmínkách a plných utrpení… Objevit skrýš a dívku zachránit je proto takřka nemožné. Současně se na scéně objevuje zvláštní člověk - Ward Hopkins. Přijíždí na pohřeb svých rodičů, kteří zahynuli při automobilové nehodě, aby zjistil, že v jejich minulosti bylo mnoho nejasného a zneklidňujícího. Internetový vyhledávač může k těmto záhadám nabídnout jistý klíč. Na správně formulovaný dotaz totiž odpoví manifestem tajné organizace lidí, kteří si říkají Slamáci. Jsou nebezpeční. Jejich reakce na hodnotový chaos současné civilizace v sobě skrývá nebývalou míru agrese. Zabíjejí, protože je k tomu vede zvrácená představa dobra!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Straw Men , 2002

Jája92
23.10.2021 3 z 5

Kniha je sice zajímavě napsaná, některé kapitoly se četly téměř samy, ale nebavilo mě to neustále přebíhání z jednoho příběhu do dalšího a čekat, až se ty dva příběhy spojí, aby čtenář pochopil, o co vlastně v knize jde. Navíc víceméně otevřený konec mě též nepotěšil.

JohnMiller
09.10.2016 3 z 5

Po Náhradníkoch a Jeden z nás sú Slamáci slabý odvar. Netvrdím, že to nie je dobré (3* sú dosť) ale už to nesrší takou neskutočnou originalitou ako jeho predošlé veci. A k tomu ide o dosť ťažké čítanie. Mal som čo robiť aby som ukorigoval miesto a charaktery ktorých zase nie je tak veľa ale akoby v tom mal spisovateľ chaos. A ten nedokončený koniec ma tiež nepotešil, no svojim spôsobom je to pútavé a originálnym rukopisom len ťažko zameniteľné s niečim iným.

petka-2007
03.11.2013 4 z 5

Moje první setkání s tímto autorem a rozhodně nejsem zklamaná. Dva zdánlivě odlišné příběhy, které splynou v jeden. Dobré, zajímavé, napínavé.

jefff
30.10.2013 2 z 5

Mě Slamáci zklamaly. Příběh sice začíná zajímavě, ale ve výsledku je to dosti trapné.

Daniela
22.10.2013

Kniha se čte jedním dechem, od této knihy neodejdete ani večer a ještě se budete bát. Určitě si tuto knihu v budoucnu znovu přečtu,je prostě skvělá.

Michael Marshall (p)
anglická, 1965