Peter73 Peter73 komentáře u knih

Trón zo skla Trón zo skla Sarah J. Maas

Dobré fantasy zamerané síce na young adults čitateľov nežnejšieho pohlavia. Pri knihe som sa bavil. Reália sú dobré vyvedené, s veľkým potenciálom (svet Eriley, postavy, mágia ). Kniha obsahuje aj romantické prvky klasických ženských románov, ktoré sú však dobre zakompované a dej nekazia. Nazval by som to romantic sword and sorcery. :-) Určite siahnem aj po ďalšej časti.

25.12.2019 4 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Čo sa môže stať, keď dôjde voda ? Správanie ľudí sa mení tak rýchlo, ako prestala tiecť voda z kohútikov. Za pohár vody je človek ochotný aj vraždiť. Skupina mladých ľudí, uteká, putuje, bojuje a hľadá vodu, Občas som musel skontrolavať zásoby vody doma, pri čítaní som mal pocit, že tej vody je málo, dobré napísané dielko, keď bude v kinách (film sa už točí), určite si to pozriem.

11.11.2019 5 z 5

Les prízrakov Les prízrakov Juraj Červenák

Červenák každou svojou knihou rastie. Dobre napísaný historický román s prvkami "detektívky", tak plasticky, že som si to vedel všetko jasne predstaviť. Dobové reálie, drsné stvárnenie tejto krutej doby (toto by sa rád videl zfilmované). Červenák sa pohral aj s psychoĺogiou postáv, už to nie je len akcia a dobrodružstvo. Dúfam, že čoskoro bude ďalší diel.

28.10.2019 5 z 5

Zlodejka kníh Zlodejka kníh Markus Zusak

Od tejto knihy som čakal že bude to silné čítanie. Dej začína smutne, rozprávačom je smrť. Príbeh je z vojnového Nemecka, v tejto fáze je to taká všedná kniha zo života nemcom na jednej "nebeskej" ulici. Záver knihy tiež smutný a myslím, žo toto dala knihe ten správny náboj prečo to ľudia čítajú. Pokiaľ by som mal hodnotiť knihu na základe záveru tak dám plný počet bodov.

09.10.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knihu som čítal na základe odporúčania, dobre som sa bavil, vtipná kniha, aj keď štyl humoru je v jednej líni, resp. niektoré "forky" sa opakujú, preto o jednu hviezdičku menej, pokiaľ hľádáte knihu a pri jej čítaní chcete mať úsmev na tváry, dobrá voľba. Už sa teším ne jej filmové spracovanie.

15.09.2019 4 z 5

Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí Jonas Jonasson

Jonas Jonasson opät nesklamal, svojský štýl humoru, pri ktorom som sa bavil. Oproti prvému dielu trochu viac politiky, ale politicí sú tu na to aby sme sa na nich, aspoň na niektorých, bavili - najmä Trump. Netrpezlivo čakám na jeho ďalšiu knihu. Odporúčam.

02.09.2019 5 z 5

Pochovaní zaživa Pochovaní zaživa Dominik Dán

DD píše o obyčajných ľuďoch a to je na jeho knihách najlepšie, niektorí aj zabíjajú iných ľudí a to je to prečo ľudia čítajú jeho knihy. V tejto kniha nie je veľké napätia, ktoré vás tlačí dať ešte jednu kapitolu a potom ďalšiu ale... DD je veľký spisovateľ, nechýba tu svojský humor, ani slova nad ktorými sa človek musí zamyslieť.

07.08.2019 5 z 5

Conan a smaragdový lotos Conan a smaragdový lotos John C. Hocking

Táto kniha ma vrátila do čias, keď som začínal s fantasy a hltal som každého Conana. Je to skôr fantasy o súboji čarodejníkov a Conan sa v tomto diele ocitol, ako postava vo vedľajšej úlohe, trochu viac ako priemer, dej ničím neprekvapuje, je to viacmenej cesta z mesta v Shemu do paláca niekde v púšti Stygie.

28.07.2019 3 z 5

Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu Jak jsem přispěl k Hitlerovu pádu Spike Milligan

Vtipný román, bavil som, ak máte radi vojnové romany odporúčam. Pridávam jednu dobrú hlašku z plavby do Alžírka:
"Copak do prdele opravdu není žádnej lék proti morský nemoci? Je. Stačí si sednout pod strom."

16.07.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Túto knihu som bral do rúk s veľkým rešpektom, veď predsa ide o TOP v žánry Postapo. Zo začiatku, malé sklamanie, ale iba 20 strán, potom super kniha, dokonca som sa krotil aby som ju nezhltol za deň-dva. Jej dej som si vychutnával, je to dobrá štúdia do spravania sa ľudí po katastrofe. Neprekáža ani štýl písania zo 40-50 rokov, dokonca je to napísané tak, že to takmer nie je zistiteľné. Davám ešte jednu * k tým 6. Keď to bude človek čítať v spravnom čase, trochu to navodzuje stav zodpovedajúcí deju, tak pridávam ešte ďalšiu *.

14.07.2019 5 z 5

Královský bukanýr – Novindus Královský bukanýr – Novindus Raymond E. Feist

Feist je Feist, odporúčam, je dobré si prečítať predchádzajúce diela, nakoľko tento na neho naväzuje.

26.06.2019 5 z 5

Zabijak Anders a jeho priatelia Zabijak Anders a jeho priatelia Jonas Jonasson

Jonasson je majster humoristických románov so svojím absurdný prvkami. už len to, že sa stretli zabiják, farárka a recepčný. Možno trochu slabšie ako storočný starček, ale je to kvalitný vtipný roman, veľa myšlienok je i na zamyslenie. Odporúčam prečítať.

12.06.2019 5 z 5

Královský bukanýr - Crydee Královský bukanýr - Crydee Raymond E. Feist

Feist je Feist, odporúča 6 z 5 piratov, Dobrý rozpravačský talent spisovateľa, očistený od zbytočných zdlhavých opisov, kniha má dobrý dej, klasika fantasy kníh. No proste Feist je Feist .

04.06.2019 5 z 5

Poseidonia Poseidonia Aleksandar Žiljak

Steampunk mám rád, táta kniha má byť mix niečoho z diel J. Verne a klasických dobrodružných diel, autor to ale nie moc dobre spojil, miestami nudné, miestami zaujímavé, koniec ma prekvapil ale celkovo je to slabšia kniha s množstvom chyb a nelogických konaní postáv a deja. "Taká prvotina začínajúceho spisovateľa"

22.05.2019 2 z 5

Analfabetka, ktorá vedela počítať Analfabetka, ktorá vedela počítať Jonas Jonasson

Jonas Jonasson nesklamal, dobre napísaný vtipný roman plný absurdných situácii, ktore do seba pekne zapadajú.

09.05.2019 5 z 5

Oceľové žezlo Oceľové žezlo Juraj Červenák

Na JČ trochu slabšie, ale nie zlé.

28.04.2019 4 z 5