Pes Filipes Pes Filipes komentáře u knih

Kultura Kaizen Kultura Kaizen Jon Miller

Prvních cca. 50 stránek je zajímavé nahlédnutí do filozofie kaizen, ale zbytek knihy je utrpení

25.11.2018 1 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Kniha o dvou systémech v naší hlavě. Systém 1 a Systém 2, kdy dvojka trpí představou svojí důležitosti, ale jen často odkývá, co mi předhodí jednička (dvojka je totiž líná a neprověřuje). Jednička trpí různými „dětskými nemoci“ např. odpovídání na jednodušší otázky. Pro člověka jsou oba systémy důležité a je zapotřebí být si vědom jejich omezení a chyb.
„Pro osvojování dovedností je nutné mít k dispozici standardní, opakující se prostředí, dále dostatek možností k procvičování a konečně rychlou a jednoznačnou zpětnou vazbu.“ Str. 445

19.04.2018 5 z 5

Tábory římských legií 27 př. n. l. - 378 n. l. Tábory římských legií 27 př. n. l. - 378 n. l. Duncan B. Campbell

Polovina knihy, byla jen přesuny legií a kolik jich tam mohlo být. Nějak mi to moc nedalo

28.12.2017 2 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

"Další důvod, proč nedokážu běžet dost rychle, je ten, že nějak nemůžu pochopit, co je na soutěžení tak zábavného. Už to, že ze sebe někdo vydává to nejlepší, je přece samo o sobě úžasné..." (str. 121)

08.10.2017 5 z 5

Tom Jones Tom Jones Henry Fielding

Parádní příběh (můžeme říct jednoho člověka), který se v různých místech dělí a do toho do něj vstupují nové postavy a ty vypráví svůj životní příběh. Místy lehce naivní a správně "správňácký" ale četl jsem to velmi rád. Slovy těžké na popsání, ale zajímavé pro mě bylo krátkost kapitol. Kapitola má třeba jen 2 stránky. A často končí slovy, a pak se stalo něco... a vy musíte číst dál.

21.09.2017 5 z 5

Nejistota a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá tradice Nejistota a důvěra aneb K čemu je modernitě dobrá tradice Jan Keller

Mimo jiné je v knize obsažený vyhraněný pohled na vkrádání ekonomických teorií do dalších humanitních oborů. Nadužíváním zamlžujících pojmů "sociální kapitál". Má tendenci ze lidí, dělat sociální "kapitalisty". Ale ne každá známost plodí materiální výhody. Líbila se mi i myšlenková pasáž o střední třídě a její potřebě si dodávat sebevědomí vnějšími stimuly (VŠ diplom, auto...). V knize je několik kapitol z jiného soudku, ale to jí přidává pouze na poutavosti.

08.08.2017 5 z 5

Kavalerie – historie a taktika Kavalerie – historie a taktika Louis Edward Nolan

Zajímavý výlet do historie. S myšlenkami, které mají přesah až do současnosti.
„To nejhorší, co se může stát jakékoliv části armády, nebo jakékoliv vědě, či umění je, když si jejich profesoři sednou s perfektním sebeuspokojením a přesvědčením, že dosáhli absolutní dokonalosti a nejsou přístupni dalšímu vylepšení. Je také pravda, že nic na tomto světě nesmí zůstat ve statu quo, a cokoliv, co se nevyvíjí, musí odstoupit. To je zákon přírody." str. 81

24.06.2017 5 z 5

Král, Válečník, Kouzelník, Milovník Král, Válečník, Kouzelník, Milovník Robert Moore

Paráda, dobrá knížka o mužských a vlastně i chlapeckých archetypech. Čte se lehce. Sami si ji přečtěte a uvidíte.

25.02.2017 5 z 5

Plachetnice Plachetnice Štefan Guláš

Lehce letitá knížka, ale moc se mi líbila ze začátku. Bylo to milé pozvání do úplně nového světa.

03.02.2017 4 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Ze začátku se to četlo samo. Prostředek byl takový nudnější. Ale posledních několik odstavců mě zamrazilo. Ten pocit, jsem měl ještě několik minut poté.
Navíc v knize bylo několik vět na zamyšlení. Takže perfektní doporučuju.

06.02.2016 4 z 5

Meč slunce Meč slunce Joe Dever

Taková pohádka pro dospělé. Jak se z nejhoršího člena řádu Kai stal stroj na zabíjení. Četl jsem to asi ve dvanácti + jsem hrál Lone Wolf gamebooky, takže taková nostalgie.

26.10.2015 4 z 5

Pojem politična Pojem politična Carl Schmitt

Velmi dobrý text, který i přes své stáří (1932) ukazuje, že válka je stále jedna z kompetencí politiky. Má své opodstatnění a kdo si myslí, že ne je pošetilý.

11.03.2015 5 z 5

O válečném umění O válečném umění Mistr Sun (p)

Bomba knížka. Nedá se číst na zátah, ale musi se číst s pauzičkama. A pokuď možno několikrát.
"Vítězné vojsko vítězí před bojem.
Poražená vojsko hledá vítězství v boji."

03.04.2014 5 z 5

Římští legionáři: od Caesara po Nerona Římští legionáři: od Caesara po Nerona Ross Cowan

Mám moc rád historii antického Říma a z této maličké knížky jsem se toho dost dozvěděl. I když jsem doufal ve více popisů bojových taktik.

15.03.2013 4 z 5

Hrdina nebo psanec Hrdina nebo psanec Margaret Mark

Archetypy v marketingu, síla archetypů využitá při budování značky. První polovina knihy je věnována vysvětlování jednotlivých archetypů. Druhá polovina má za cíl ukázat, jak dané archetypy využít ve svém podnikání. Přijde mi, že tato druhá část není tak dotažená. Nejvíce mě zaujala kapitola věnována Etice archetypálního marketingu. Koho zajímá jiná stránka marketingu, tak jenom doporučuju.

05.02.2013 5 z 5

Řízení vztahů se zákazníky - Procesy, pracovníci, technologie Řízení vztahů se zákazníky - Procesy, pracovníci, technologie Jan Dohnal

Relativně pěkně napsáno a díky této knížce jsem více pochopil problematiky CRM.

02.04.2012 3 z 5

K čertu s tím - jdeme na to K čertu s tím - jdeme na to Richard Branson

Tato kniha je souhrnem životních mouder, kterými se řídí Richard Branson.
Jde většinou o všem známé rady typu žij okamžikem či nepodnikej pro peníze, ale proto že tě ta práce baví (peníze pak přijdou sami). Nicméně během čtení jsem zažíval vlny euforie, kdy jsem si říkal ano taky můžu dokázat velké věci.
Doporučuji to číst v angličtině, protože už jen překlad názvu K čertu s tím jdeme na to mi přijde na hony vzdálený originálnímu Screw it, let’s do it.

08.02.2012 5 z 5