Pojem politična

Pojem politična https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65854/pojem-politicna-65854.jpg 4 14 4

Autor vycházející z pozice právního normativismu a známý svou kritikou liberalismu a parlamentarismu se ve své práci z r. 1932 zabývá analýzou a vzájemným vztahem pojmů státního a politického, přítele a nepřítele, války a nepřátelství.

HanzKaufmann
26.05.2021 5 z 5

Dante vystavil zvlastnimu pohrdani a trestu ony andely, kteri ve velkem boji mezi Bohem a dablem zustali neutralni, a to nejen proto, ze spachali zlocin, kdyz porusili svoji povinnost bojovat za pravo, ale take proto, ze nerozpoznali svuj nejvlastnejsi a nejopravdovejsi zajem!

Kniha je uzasna, pravdiva a pro pacifisty bolestiva.

Pes Filipes
11.03.2015 5 z 5

Velmi dobrý text, který i přes své stáří (1932) ukazuje, že válka je stále jedna z kompetencí politiky. Má své opodstatnění a kdo si myslí, že ne je pošetilý.

Thrawn89
08.12.2014

Zajímavý text, jehož hlavní význam vidím v tom, že ukazuje na důležitost udržení politického zápasu (tedy politiky samé) na úkor předpokladu o nepolitické (technokratické) vládě. Téma pro dnešek více než aktuální.

Bugs
25.11.2013

Je k mání ještě tento titul? Měla bych o něj zájem. Kdyžtak prosím o vysvětlení, jak ho koupit, ptž mi tam vždy skočí tabulka, že je nenalezena. Děkuji

války politologie filozofie práva

Carl Schmitt