O válečném umění

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Kniha o plánu, o přípravě bitvy, o důmyslném útoku, o podobě, o postavení, o prázdném a plném, o střetnutí vojsk, o devíti změnách, o pochodech vojsk, o tvarech krajiny, o devíti krajinách, o útoku ohněm, o užívaní zvědů atd.

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32992/o-valecnem-umeni-32992.jpg 4.3493
Literatura naučná, Vojenství, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Votobia

Art of war / 孫子兵法

Kniha O válečném umění

roso.mak

Já nevím, já myslím že autor anotace tam hledá dost jinotaje. Ta kniha je čistě o tom, jak vést válku. Tedy respektive o tom, jak nevést válku jako kretén.

Okoslav
22.12.2020

Sun-c je skvělej, to je jasný, ale spíš mi vysvětlete, proč v Umění války neustále tolik lidí hledá paralely se současnou korporátštinou? Jasně, chápu, že když celý den posíláte maily a vyplňujete tabulky v Excelu, je všechno tak nějak snesitelnější, pokud si u toho představujete, že jste geniální vojenský stratég. Ale povězte – jak, ale přesně, se vám při tom hodí znalost boje na řece nebo schopnost zničit nepřátele ohněm?

Kromě ryze praktických vojenských rad totiž Sun-c nabízí hlavně rady jako „je fajn, když vás maj vojáci rádi (ale zase ne moc)“ nebo „než se do něčeho pustíte, dobře si to naplánujte“ (což je šokující, tak revoluční přístup k věcem mě nikdy nenapadl).

capricorn__
23.11.2020

Hodně nadčasová knížka - sice je kvůli jazyku docela obtížné ji přelouskat, ale moc se mi líbí přesah do každodenního života. Nakonec i ten použitý jazyk je docela fajn, když si na něj člověk zvykne. Je to jedna z knih, které můžete číst pořád a vždycky v ní najde něco nového.

Plague
20.11.2020

Zajímavé dílo. Naneštěstí jsem byl ovlivněn předsudky a očekáváními. A ta se nenaplnila. Neříkám že to není zajímavá kniha. Votomanipotom! Ale ... jak to říct ... prostě tomu chyběl šmrnc, takový to WOW. No tady bylo tak akorát wooohmm, a to ještě po málu. Nicméně doporučuju, jednou to za přečtení stojí.

MartyManCZ
28.10.2020

Hustý, že tohleto bůhví jak staré dílko, je tak nadčasové. Dá se použít na bitkování s meči, ale stejně tak při taktickém, nekonfliktním a politickém soupeření. Ostatně jeho používané prvky můžeme vidět v přímém přenosu i v dnešní době. Zajímavé, poučné a pravdivé.

HonzaBohm
17.10.2020

Umění války je souhrn vojenských strategií a návodů. Strategie a taktika se určitě nehodí pouze na bitevní pole, ale i do každodenního života. Poučení najdete na každém řádku a mezi řádky naleznete širší kontext.

tra-my5156
10.10.2020

Vojenská strategie rodiny Sun je jedinečným návodem, jak přežít a bojovat sami se sebou. Ve své době se jednalo o nadčasové dílo, které je plně oslovován svoji půvabností až v dnešním globalizovaném světě.

ludek7426
30.08.2020

Rozsahem nevelká kniha, kterou jsem se už dlouho chystal přečíst. Možná že spousta zde napsaného nejde na první pohled použít v běžném životě, ale pokud vás ty myšlenky přimějí se na chvilku zastavit a zamyslet, naučit trpělivosti, mají určitě smysl.
Bylo by zajímavé vědět, kteří z úspěšných vojevůdců se knihou inspirovali, a kterým neúspěšným ani to nepomohlo.
"Zvítězí ten, komu do vedení vojska nezasahuje vládce".