O válečném umění

Kniha o plánu, o přípravě bitvy, o důmyslném útoku, o podobě, o postavení, o prázdném a plném, o střetnutí vojsk, o devíti změnách, o pochodech vojsk, o tvarech krajiny, o devíti krajinách, o útoku ohněm, o užívaní zvědů atd.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32992/o-valecnem-umeni-32992.jpg 4.3383
Literatura světová, Literatura naučná, Filozofie
Vydáno · Votobia

Art of war / 孫子兵法 · 2014

Kniha O válečném umění

Balsekar
15. záříodpad!

Z recenze ke knize: "Strategie, které platí nejen v armádě, ale též v obchodě nebo v osobním životě..." ??

Měl jsem asi přehnaná očekávání (na základě velmi vysokého hodnocení zde), ale opravdu krom vojevůdců a agresivních manažerů... mě nenapadá, komu by mohlo být umění boje, lsti, taktizování na podkladě slabých míst protivníka apod. dobré.

"Zapálit ležení s vojáky," ... "metat oheň proti nepříteli" WTF?!

Viselec
11. záříodpad!

Nazve-li někdo válku uměním, popírá samotnou podstatu bytí. Lze tedy vnímat převzatou filozofii myšlení vůdců, managerů či partnerů, jež v knize hledají oporu či inspiraci, jinak než jako pouhou manipulaci pro prosazení vlastních záměrů?

denny276

Na této knize se mi líbí, že se poučky dají použít i v dnešním světě. Zhltla jsem ji za odpoledne. Plno věcí v ní a mezi řádky člověk pochopí a odhalí, až když přijde v živote ta správně situace .

Morgothal

Zajímavé čtení. Častokrát jsem si vybavil zažitou situaci, která odpovídala právě probírané. Některé myšlenky by mohly být snadno aplikovatelné pro každodenní záležitosti - ideálně v zaměstnání.

JKDelaney

Velmi stará a velmi poučná kniha. Samozřejmě nelze každý odstavec a stránku převést do našeho nynějšího života. Ale i kdyby sem tam něco, je dobře že jste ji četli.. Dle mne jedna ze světové klasiky.

Bomber

Zajímavá kniha, a to jak z hlediska historického, tak i psychologického. Zásady velkého čínského vojevůdce neplatí jen ve válce, ale je možné je využívat i v každodenním životě. Protože, jak se praví v knize, nejlepší vojevůdce dosáhne největších vítězství chytrostí, zkušeností a bez boje.

Danago

Ve válce si to dovedu dost dobře představit. Do běžného života si to nedokáži převést. Asi nejsem bojovný typ, vše řeším spíš po dobrém.

flare

Meli to holt dobre vymykane...