Tábory římských legií 27 př. n. l. - 378 n. l.

Tábory římských legií 27 př. n. l. - 378 n. l. https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86751/bmid_tabory-rimskych-legii-27-pr-n-l-378-O5z-86751.jpg 4 5 5

Zájemce o starověké římské dějiny jistě potěší, že se jim do rukou konečně v češtině dostává knížka, v níž naleznou podrobné informace o vzhledu a fungování táborů římských legií, které pokrývaly celou římskou říši. Seznámí se s podobou a vývojem táborů od dočasných dřevěných staveb po dokonalejší kamenné pevnosti během celého císařského období, dozví se, jak byly opevněny, jak vypadal velitelův hlavní stan i ostatní budovy, jako dílny, kanceláře, nemocnice, obilnice, lázně, tělocvična, jaké prostory obýval velitel a ostatní důstojníci a jak bydleli prostí vojáci. Čtenář získá při četbě plastický a zevrubný obraz, jaký byl život legionářů. Text doprovází velké množství schémat, kreseb a fotografií z míst, kde tyto tábory stály a kde dodnes najdeme po nich četné pozůstatky.... celý text

Literatura naučná Historie Vojenství
Vydáno: , Grada

Roman Legionary Fortresses 27 BC - AD 378 , 2006

AnoMANder
09.03.2021 3 z 5

Přínosná kniha, co se týče informací o jménech legií, jejich umístění a změnách. Jak je psáno níže, mohly být zmíněny i zbraně, kterými legie a legionáři disponovali.
Případně popsat podrobně každodenní život v legii.

Harold
19.02.2020 4 z 5

Polovina knihy byla, jak píše Pes Filipes, o přesunu římských legií, to mi přišlo velmi přínosné. Takový soupis informací o vzniku zániku a přesunech legií od Augusta po bitvu u Adrianopole je nevídaný. Rozhodně je ale ovšem důležité popisovat, kde a kdy procházely nebo sídlily legie. Jelikož bez posádky tábor velice rychle ztrácel smysl. Co mi chybělo byla hlavně absence informací o obranných prostředcích uvnitř "trvalých" táborů nebo případy pokusu dobývání těchto táborů či v pozdějších dobách spíše malých pevností.

Pes Filipes
28.12.2017 2 z 5

Polovina knihy, byla jen přesuny legií a kolik jich tam mohlo být. Nějak mi to moc nedalo

pevnosti, opevnění legie římská říše

2009  72%Tábory římských legií 27 př. n. l. - 378 n. l.
2008  87%Řecká a římská obléhací technika 399 př.n.l. - 363 n.l.