peeetta peeetta komentáře u knih

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

K přečtení knihy mě inspiroval seriál o Boženě Němcové, kde Karel Havlíček Borovský vystupuje. Ač krátká kniha, tak výstižně popisuje způsob jakým byl autor odveden do Brixenu.

29.11.2021 4 z 5

Dar života Dar života Henry Denker

Ačkoliv je kniha z konce 80. let, četla se skvěle. Je zajímavé zjistit, jak se vyvíjela transplantace srdcí a mít možnost porovnat se současným stavem. Volba pro lékaře je složitá, ale nakonec logická.

22.11.2021 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Vize budoucnosti, snad nereálná. Důmyslně propracované. Knihu jsem si chtěla přečíst po shlédnutí ukázek na seriál, teď se na něj budu moci podívat. Jsem zvědavá, zda splní má očekávání.

22.11.2021 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Byla jsem překvapená, že tato kniha byla původně vydávána na pokračování. Četla se celkem dobře. Představovala jsem si popisy podle filmu, poměrně se to shodovalo. Kniha je jako vždy bohatší než film.

11.11.2021 5 z 5

Bloudění ve vysoké trávě Bloudění ve vysoké trávě Helena Longinová

Dlouho jsem v knihovně hledala knihu, která by měla v názvu 21 písmen. Nakonec jsem našla. Zpočátku mi kniha přišla nezajímavá, postrádala jsem tam logiku a návaznost. Postupně s ubývajícími stranami do konce knihy, jsem začala chápat autorčin styl - popis manželské krize mladého páru a jak k ní došlo.

21.09.2021 2 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Ač jsem knihu četla až po druhém díle, velmi se mi líbila, splnila mé očekávání. Trochu jsem se obávala, že to bude jen korespondence, ale jedná se o hezky vyprávěný příběh.

21.09.2021 4 z 5

Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Jak vytvořit francouzskou rodinu - láska, jídlo a faux pas Samantha Vérant

Do této knihy jsem se opravdu rychle začetla. Ačkoli jsem jako první četla druhý díl, neměla jsem problém s návazností. Mám ráda knihy, ve kterých se občas objeví věty či slova ve francouzštině. Aspoň si ji trochu osvěžím. Byla jsem mile překvapena, že byl cizojazyčný text rovnou překládán. Moje mamka by to uvítala ve více knihách. Také jsem si opsala několik zmíněných receptů.

10.09.2021 5 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Z velké části odpovídá filmu Želary, velmi čtivé. Dokresluje detaily, kterých jsem si ve filmu nevšimla.

10.09.2021 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Povídky, které dokreslují příběh postav, které znám ze stejnojmenného filmu. Je potřeba se pořádně začíst, občas jsem nedokázala najít přetrženou niť.

10.09.2021 3 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Velmi pěkná detektivka. Postupně se dostává k vyřešení případu několikanásobné vraždy. Krásně popisuje vztah psovoda se psem a jak jejich vztah funguje.

06.08.2021 4 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Mnoho knih jsem od tohoto autora nečetla, ale vždy mě zaujmou. Děj má spád, od začátku není jasné, jak to skončí. Rozřešení je překvapivé.

06.08.2021 4 z 5

Muži jdou v tmě Muži jdou v tmě Jiří Marek (p)

Kniha o partyzánech. Tohle téma mi není blízké, ale přesto jsem se do knihy rychle začetla.

18.07.2021 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Ačkoliv se jedná o pokračování, je velmi zdařilé. Dokonce je i snad lepší než původní kniha.

18.07.2021 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Velmi napínavá kniha, kdybych mohla, tak ji přečtu na jeden zátah. O sto procent lepší než film. Byla jsem ponořená do děje, že jsem se sama ohlížela, zda se mezi stromy neschovává nějaký dinosaurus.

18.06.2021 5 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Knihu jsem četla na doporučení přítele, který velmi rád hraje počítačovou hru, podle které je tato kniha napsaná. Příběh byl velmi zajímavý, přibližný děj jsem znala ze zmíněné hry. Ve hře mi chybí časový rámec, který je v knize uveden.

11.06.2021 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Výborná kniha. Nejsem si úplně jistá, ale myslím, že některé vtipné pasáže ve filmu vynechali.

30.05.2021 4 z 5

Věra Čáslavská – Život na Olympu Věra Čáslavská – Život na Olympu Pavel Kosatík

Hezky zpracovaný životní osud slavné české gymnastky. Přibližuje podmínky pro přípravu sportovců v dřívějších letech než se sportovci mohli plně věnovat pouze tréninku.

10.05.2021 5 z 5

Tři tváře anděla Tři tváře anděla Jiří Pehe

Formou dopisů je shrnut život tří generací jedné rodiny. Ze začátku jsem si nebyla jistá, o čem má kniha být. Když jsem se začetla, už mi vše dávalo smysl. Velmi zajímavá četba.

10.05.2021 4 z 5

Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Freddie Mercury: Bohémská rapsodie jednoho života Lesley-Ann Jones

Viděla jsem film Bohemian Rhapsody i muzikál Freddie, obě díla mě nadchla. Z knihy jsem se dozvěděla další detaily o svém oblíbeném zpěvákovi a jeho životním osudu.

01.03.2021 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Před přečtením této knihy jsem znala Drákulův příběh pouze v jeho muzikálové verzi. Od přítele jsem znala parodii na Drákulu, kdy byl Jonathan Harker jeho pomocníkem, proto jsem stále čekala na zvrat v knize. Čím blíže jsem byla ke konci knihy, říkala jsem si, že už se musí něco stát. Kniha psaná většinou formou deníku byla velmi poutavá.

04.02.2021 5 z 5