Pazďa Pazďa komentáře u knih

Hulk: Srdce atomu Hulk: Srdce atomu Roy Thomas

Příběh Hulkovy lásky z mikrovesmíru, princezny Jarelly si ode mě nezískal příliš velké očekávání. Proto mě o to víc překvapilo když jsem se po úvodním sešitě začal poměrně příjemně bavit a nakonec mi Srdce Atomu přirostlo k srdci. Celý příběh je rozdělený do více než 100 čísel Neuvěřitelnýho Hulka zhruba z roku 1979, proto mezi sešity probíhá zvláštní vývoj vedlejších postav který není úplně dobře vysvětlený ale jejich záměry se dají pochopit takže je i tento faktor přijatelný. Příběh Hulka a Jarelly je uzavřený a i když už jste asi slyšeli i lepší lovestory, fakt že se jedná o zatracenýho Hulka všechno spraví.

09.07.2016 4 z 5

Jednota Jednota Oliver Bowden (p)

Kniha Assassins Creed Jednota nesleduje úplně přesně příběh hry Unity ale životní osudy druhé nejdůležitější postavy Élise de la Serre, formou jejich deníků. Deníky nesmíte brát jako opravdové deníky, je to jen příjemně rozepsaná ich-forma. Élise si v denících dokumentuje veškeré důležité dění od svých osmi let do smrti a i když občas je její vyprávění proloženo deníkem hlavní postavy videohry, Arna Doriana, je příběh z 95% tvořen jejími zápisky. Příběh se z jiného pohledu čte poměrně příjemně a dobře ubíhá, autor přeskočil jasně nezáživné věci které zde byly jen nalíčeny a jedinou špatnou stránkou knihy je povaha hlavní hrdinky. Ta se zde zobrazuje jako naprosto paličatá dcera templářského velmistra která má jen pramalý zájem o následky svých činů. Hloupá hrdinka se dá ovšem přežít v příjemném podání příběhu o zlaté střední cestě z dob Velké francouzské revoluce.

07.07.2016 4 z 5

Superman: Země jedna Superman: Země jedna Joseph Michael Straczynski

Letos se nám na pultech objevila nová záležitost se Supermanem od Strachynského, kterého můžete znát například z komiksu Amazing Spider-Man. Země Jedna popisuje klasické Supermanovsé dilema, jaké má "bůh" místo ve společnosti. Clark Kent se stěhuje z farmy ve Smallville do Metropolis a shání si práci a chce žít normální život, tajit svou odlišnost. Ovšem něco se pokazí a Superman musí zachránit zemi, na což společnost reaguje rozdílně. I přes to, že se autor snaží origin story posledního syna Kryptonu podat originálně, pocit že už jste tohle někde slyšeli budete mít pořád. Pár věcí je ovšem třeba vypíchnout. Hned z kraje mě zaujala naprosto úžasná obálka, na které je totálně badass Superman v kapuci, s červenýma očima jak odkrývá svůj symbol na hrudi. Kresba v některých místech pokulhává, zejména v obličeji Supermana v některých scénách. Co se mi hodně líbilo byl bonus, novinový článek, který napsala Lois Laneová o prvním setkání světa se Supermanem. Sečteno a podtrženo, Supermanova Země Jedna nepřináší moc originálního a je třeba položit si otázku jestli vám za 499 korun stojí neinovativní jednohubka kdy po půlhodině nebudete mít co dělat.

30.06.2016 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Druhé povídkové nahlédnutí do Geraltova světa se mi líbilo možná ještě více než první. Příběhy jsou navzájem propojené s i s první knihou kterou není radno vynechat a dohromady dávají dohromady úvod k úžasnému příběhu.Mezitím co v první knize se řešil Zaklínač obecně, jeho zvyky a zásady ve druhé se dočkáme víc rozboru Geraltových citů k Yennefer a v hlavní povídce s názvem Meč Osudu se poprvé objeví zaklínačka s popelavými vlasy, která je velice věhlasná a oblíbená po videohře Zaklínač III - Ciri, jejíž osudy budeme sledovat celou hlavní pentalogii. Na Zaklínačských povídkách se mi líbí jedna naprosto úžasná věc, která hodně povídkám chybí - pointa. Většina povídek jsou krátké příběhy, které vám ve výsledku nic nedají a brzy na ně zapomenete, na Zaklínačské nikdy. Ať už jde o úžasnou povídku "Trochu se obětovat", "Střípek ledu" nebo samotná titulní povídka "Meč Osudu" což jsou povídky které se mi líbily asi nejvíce, protože jsou velice příjemně čtivé a mají úžasné vyvrcholení a hlavně pointu. Ostatní povídky jsou taky naprosto fascinující, ovšem pokud bych měl říct, která se mi zdála nejslabší (což furt neznamená že je to špatné čtení) vypíchnul bych asi příběh, jak se Marigold a Geralt potýkají s dopplerem - "Věčný Oheň". Podtrženo, sečteno druhá povídková kniha o Geraltovi je úžasná pecka a doporučuju ji absolutně všem, ať už máte rádi fantasy nebo jen hledáte dobře napsanou knížku s trochou přemýšlení.

30.06.2016 5 z 5

Zrození zla Zrození zla Geoff Johns

Po delší chvilce jsem se vrhnul zase k nějakému kousku od DC a nutno podotknout že tento book není vůbec špatný. Ovšem není ani nijak dobrý a zde jsou důvody proč. První dva sešity které kniha obsahuje se jen pramálo dotýkají příběhu "Zrození zla". Jedná se prolog (na čemž není naprosto nic špatného, v prologu se dějí různé věci), ale první komiks pojednává o tom, jak se Green Arrow snaží vecpat do Justice League. Když jsem si tuto část četl byl jsem do velké míry nadšený protože mě zajímalo, jaký bude mít tento storyline dopad celkově. Sešit skončí a vy zjišťujete že pro příběh knihy sešit který jste právě přečetli neměl absolutně žádný význam a tento příběh zůstává do pravděpodobně úplně jiné komiksové série. Hlavní příběh se primárně zabývá vztahem Wonder Woman a jejího bývalého přítele Stevea, k čemuž jim hraje druhé housle poměrně nenápadný záporák Graves který má moc od nějakých duchů z hor nebo co to je. Ne ve všech ohledech je kresba bezchybná ale styla Jima Leeho se mi strašně líbí a v mnoha ohledech pro mě knihu zachraňuje, ovšem pokud nemáte rádi kresby Jima Leeho nebo ne až tak podstatné kapitoly Justice LEague zaměřující se primárně na milostné vztahy tak je pro vás Zrození Zla ztráta peněz. Pokud na druhou stranu chcete nenáročnou zábavu na jeden, dva večery.

25.06.2016 3 z 5

Astonishing X-Men: Nadaní Astonishing X-Men: Nadaní Joss Whedon

Nadání nám přináší 6 prvních čísel série Astonishing X-Men, ve které se nový ředitel školy pro nadané, Scott Summers/Cyclops snaží znovu rozjet X-Meny. Složení teamu v tomto booku je Cyclops, Emma Frost, Wolverine, Beast a Shadowcat. V roli hlavního záporáka se nám představí mimozemšťan Ord, který příhodně nenávidí mutanty a chce je vyhladit, o čemž se ovšem v posledním sešitě dozvíte, že toto chování má dost dobrý důvod. Ovšem hlavní záporák tu netvoří hlavní téma. Ve spolupráci s Ordem byl vytvořen lék, který "léčí" mutaci stejně jako ve filmu X-Men 3: Poslední Vzdor (ovšem kde stvoření léku proběhlo jinak). Stejně jako v každém X-Men komiksu který se zabývá tématem objevení séra proti mutacím i zde jsou všichni mutanti rozděleni na ty kteří chtějí lék, kteří jej odmítají a ti kteří přemýšlí jaký by byl život jako běžný člověk. Přemýšlející skupinu tady reprezentuje Beast. Kresba je velmi příjemná a zrovna k X-Men komiksům se mi styl Johna Cassadaye zdá jako hodně příhodný. Akce je vykreslená dost dobře, vyzdvihnu například stránku kde si Wolverine stříhne menší souboj s Beastem. Celkově je Nádání všechno, pro co máme komiksy s X-Meny rádi a i pokud nejste úplně fanouškem mutantích týmovek po Nadání bude váš názor alespoň mírně ohrožen.

23.06.2016 5 z 5

Amazing Spider-Man: Návrat Amazing Spider-Man: Návrat Joseph Michael Straczynski

První UKK co vyšlo nasadilo laťku vysoko Marvelovským pavoučím trumfem, který zkrátka funguje vždycky na každého komiksového fanouška. Ovšem z komiksu návrat číší neokoukané postavy, které řídí celý příběh. První se seznámíte s postavou zvanou Ezekiel, muž lehce po 50, který se nám představuje s velmi podobnými schopnostmi jako má Peter. Druhou z neokoukaných postav je záporák Morlun, který se živí podobnými schopnostmi. Všechno je provázeno nutnou dávkou Spider-Manovských hlášek přesně tak jak máme všichni rádi. Příběh s Morlunem a Ezekielem je do velké míry uzavřený ale kniha končí obřím cliffhangerem co se týče Peterova osobního života ale co se dá dělat. Kresba je přehledná a příjemná, scénář také nepokulhává a příběh je ucelený a uzavřený a proto i teď půjdu pro 4 hvězdy z 5ti.

22.06.2016 4 z 5

Temné děsy Temné děsy Paul Jenkins

V prvním díle série booků se dostáváme ke komiksům s maskovaným netopýrem, které jaksi ničím nijak moc nevynikají ale absolutně nic nedělají špatně. Batman se zde setkává s mnoha klasickými postavami ze svých komiksů jako je Poison Ivy, Two Face, Scarecrow, Clayface a mnoho dalších. Na pomoc tu má samozřejmě alespoň Flashe a Supermana kteří mají ovšem malý vliv na děj. Vedle hlavního příběhu tu máme minikapitolku z života pilicajta z Gothamu, o komisaři Gordonovi kterému za krk dýchá nadřízený kvůli jeho spolupráci s Batmanem ovšem tyto odbočky mají pro první díl série Temný Rytíř pramalý význam. Když to shrnu, první díl z této série booků je příjemně nakreslený a i když ničím zvlášť nevyniká potěší každého fanouška netopýřího muže a DC komiksů.

31.05.2016 3 z 5

Trůn Atlantidy Trůn Atlantidy Geoff Johns

Trůn Atlantidy se už jak název napovídá víc zaměřuje na Aquamana což může pár lidí odrazovat ovšem i pokud nepatříte do Arthurovy fanouškovské základny přece se vám tady bude líbit. Zajímavá je snaha o vztah mezi Supermanem a Wonder Woman ovšem prostor jim kniha dává pouze okrajově. Orm aka Ocean Master je už méně příjemný, prostě cholerický král co si konečně našel záminku zaútočit na lidstvo a přes nedoruzumění se stává hlavním záporným charakterem knihy. I přes trošku suché vyvrcholení a ucházející konec dávám Justice League 3: Trůn Atlantidy plný počet už jen za příjemné ztvárnění ne moc oblíbeného člena ligy a hodně příjemnou kresbu. Určitě doporučuji.

08.05.2016 5 z 5

Flash: Znovuzrození Flash: Znovuzrození Geoff Johns

Zajímavá, dobře nakreslená sbírka šesti komixů o návratu Barryho Aleena z mrtvých. Při konečné krizi Justice League je Barry Allen/FLash obětoval a dostal se do samotného "zdroje rychlosti"(speed force) odkud se dosud žádný rychlík nedostal. Po letech se ovšem Barry vrátil, mezitím se Wally West aka Kid Flash stal Flashem a Bart Allen(Barryho synovec z budoucnosti) Kid Flashem.... svět šel dál i bez něj. Ovšem série událostí zahrnující Reverse Flashe vrátí Barrymu krev do žil. Lidé neznalí Flashe budou ze začátku dost tápat ale situace se značně zlepší do prvních dvou částí. Znovuzrození si užije každý fanda jak seriálu tak DC komixů.

08.05.2016 4 z 5

Slibně začínající kniha o tajemném ostrově a sirotčinci s divnými dětmi doprovázená fotografiemi, které udržují tajemnou atmosféru vás od svého začátku chytne a nepustí. Ovšem tohle nevydrží ani do poloviny, kdy se tajemství odhalí a i když je zápletka originální tak ne vždy originalita nutně zaručuje kvalitu, což bohužel platí v tomto případě. Druhá část knihy po odhalení tajemství sirotčince zoufale postrádá smysl číst a ani překvapující odhalení záporáka na konci vás moc nevytrhne protože jediné co budete chtít už skoncovat tento kousek promrhaného potenciálu. 2 hvězdy za slibný začátek a provázející fotky.

14.04.2016 2 z 5

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

Román o znetvořeném komediantovi Gwynplainovi a jeho slepé družce jménem Dea dokáže i přes svou možná až přehnanou popisnost získat váš zájem a budete jej hltat od začátku do konce. Rozhodně doporučuji.

Darth Maul: Lovec ze stínů Darth Maul: Lovec ze stínů Michael Reaves

Ne moc výrazný, avšak kvalitní zástupce knižního Star Wars univerza popisuje jednu z misí silného sithkého bojovníka těsně před první filmovou epizodou. Po přečtení budete spokojení, že jste kvalitně strávili svůj čas u knihy ale pravděpodobně už na ni nikdy znova nesáhnete.

03.04.2016 3 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Příběh o počítačové hře, která se snaží manipulovat s lidmi v realitě je překvapivě originální a dobře napsaný. Škoda nudnějšího konce.

03.04.2016 3 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Příběh orkského náčelníka Thralla jen potvrzuje, že Warcraft univerzum je něco úžasného i mimo monitory vašich počítačů. I nehráčům doporučuji jako skvělé fantasy.

03.04.2016 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Hrstka kvalitně, poutavě napsaných povídek o věhlasným zaklínači, Garaltu z Rivie startuje knižní sérii naprosto epicky. Jednotlivé povídky jsou proloženy útržky povídky uvádící, Hlasy Rozumu a ani při těchto pomalejších sekvencích je kniha mimořádně čtivá. Plný počet je na místě.

03.04.2016 5 z 5

Star Wars - Ztracené hvězdy Star Wars - Ztracené hvězdy Claudia Gray (p)

Velmi kvalitní román doplňující původní filmovou trilogii s menším odkazem na epizodu VII. Bez pochyby povinnost každého fanouška.