PavlínaAlžběta PavlínaAlžběta komentáře u knih

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Vždy půjčená z knihovny až mě mrzí, že ji nemám. Klasický příběh, který je znám zfilmováním, zhudebněním, zná ho jistě každý. Příběh starý více jak 100 let neustále má své fanoušky a čtení je spíše více pro ženy. Námět autora na tehdejší dobu musel být neuvěřitelný pro společnost unikátní. Vždyť romance, napětí, atmosféra, popsané okolí a skvělé vykresleny postavy, nádech neustálého tajemna dodává čtení originalitu už po jedno století. Knihu si musím pořídit mezi mé klasiky. Hlavně nesrovnávat filmy ani muzikály, to je nebe a dudy a autor měl jistě úplně jinou fantazii.

Němý svědek Němý svědek Agatha Christie

Pokus o vraždu a následky zdařilý pokus, kdy očitým svědkem je pouhý pes. Ne příliš přátelská rodina, která podezřívá nejvíc jednoho člena rodiny. V rodině figurují peníze a podezřelých z vraždy je stále dost. Kniha obsahuje mnoho postav, a ač některé postavy vypadají nevinně, zdání může klamat. Ovšem detektiv se oklamat jen tak nedá a celému záhadnému úmrtí přijde na kloub. Lehké napětí, lehké oddychové čtení a závěr naprosto šokující.Knihu jsem četla jako němého svědka. Pokus o vraždu a následky zdařilý pokus, kdy očitým svědkem je pouhý pes. Ne příliš přátelská rodina, která podezřívá nejvíc jednoho člena rodiny. V rodině figurují peníze a podezřelých z vraždy je stále dost. Kniha obsahuje mnoho postav, a ač některé postavy vypadají nevinně, zdání může klamat. Ovšem detektiv se oklamat jen tak nedá a celému záhadnému úmrtí přijde na kloub. Lehké napětí, lehké oddychové čtení a závěr naprosto šokující.

Karty na stole Karty na stole Agatha Christie

Příběh, který zamotá hlavu i skvělému detektivovi, kdy při partičce Bridže, kde je pozvána společnost, je zavražděn hostitel záhadný pan Shaitana. Kdo ale mohl vraždu spáchat, všichni nebo nikdo? Námět a skvělý příběh, kde se rozplétá mnoho tajemství, které ovšem pro Hercula Poirota nebudou cizí. Napínavý příběh, jelikož podezřelých je velmi, ovšem důvod skoro žádný nemá. Hostitele málokdo znal, nebo ho znali všichni? Nebo to bylo pouhé divadelní představení?

09.01.2018 5 z 5

Vánoční svátky o století zpátky aneb Tradice Vánoc v české kuchyni Vánoční svátky o století zpátky aneb Tradice Vánoc v české kuchyni Kamila Skopová

Tato kniha se ukázala již loni pod vánočním stromkem pro jednoho člena rodiny a zalíbila se celé rodině. Drobná knížtička s popisy různých vánočních tradic, návody na jednoduché vánoční dekorace, tak jak to dělali naši předci. Kouzelné ilustrace a hlavně recepty pokrmů z dané doby. Díky své rodině udržujeme Advent a svátky vánoční podobající se zvykům našich předků. Kteří uctívali tradice, víra v Boha jim pomáhala a hlavně prožívání Adventu i Vánoc bylo pro ně tím nejkrásnějším požehnaným časem. Dnešní doba udělala z Vánoc něco šíleného a tradice pomalu, ale jistě vymizí, pokud si je nebudeme alespoň trochu připomínat.

Konkláve Konkláve Robert Harris

Kniha mě oslovila anotací a i když spisovatele neznám, riskla jsem čtení tématu, který nebývá jednoduché, ale došlo na překvapení. Příběh mě ale naprosto dostal svým poutavým mystickým dějem a 264 stran máte přečteno za odpoledne. Kniha vás vtáhne do děje a hlavně míst, které jsou tajemně a přesto reálně vykresleny včetně postavy plné tajemství. Chvílemi mě děj neutíkal, ale zvrat a hlavně závěr zvedne za židle jistě celý Vatikán či nábožensky založené lidstvo, tomu věřím:)

27.12.2017 5 z 5

Záda bez bolesti - Rady, tipy a cviky při léčbě běžných postižení zad Záda bez bolesti - Rady, tipy a cviky při léčbě běžných postižení zad Stella Weller

Vzhledem k ceně jsem byla skeptická, ale kniha odborně psaná s fotografiemi, detailními popisy cviků a dalšími radami, jak zmírnit či dokonce zastavit bolesti zad v různých místech včetně rad a doporučení na rekonvalescenční léčebné metody. Kniha počínající různými protahováními, posilováním a rehabilitačními cviky, pomohly mě během rekonvalescence a při správném držení těla a poctivosti cvičení pomůže tato publikace i dalším lidem s potížemi, ať už jsou po operaci, úrazu, či pouze mají namožená záda z těžké práce nebo naopak od zdlouhavého sezení nebo stání.

Tejpování a kinezio-tejpování Tejpování a kinezio-tejpování Stanislav Flandera

Kniha, která opravdu pomůže, jakmile nastanou u vás zdrav. potíže, převážně pohybového ústrojí či svaly. Odborníci radí školení, která jsou samozřejmě důkladnější, ale také dražší. Knihu jsem si koupila z důvodu šílených bolestí po léčbě, hlavně krční a bederní páteře, kdy jsem se nemohla ani hýbat a pomocí této příručky jsem to s pomocí druhé osoby zvládly a hlavně POMOHLO. Kniha plná fotografií, doplněna podrobným návodem, jak s tejpem a tělem pracovat, je ideální pomocník. Osobně doporučuji shlédnout i videa, které jsou volně dostupná na internetu, ale i díky této knize se uleví. Já knihu ukazovala svému neurologovi a souhlasil, že publikace je odborná. Doporučuji

27.12.2017 5 z 5

Jak přežít chemoterapii a ozařování Jak přežít chemoterapii a ozařování Judith McKay

Tato kniha není příliš veselého rázu a původně jsem ji nechtěla ani recenzovat, ale jelikož se mě dotklo toto téma, myslím, že třeba recenze pomůže dalším. Kniha je určená nejen pro nemocné touto odpornou, zdrcující chorobou, která se vyléčit může i nemusí, která odejde a třeba se i vrátí, ale také pro jejich blízké, jelikož oním peklem a očistcem zároveň prochází většinou společně. Autorky velmi citlivě píší o tématu, o kterém se těžce hovoří, jsou to zdravotní sestry s praxí s touto nemocí a onkologickými pacienty, takže je to v celé knize znát. Seznamují čtenáře co vše se s tělem a psychikou děje během onemocnění i během léčby. Mnohé rady, hlavně na psychiku jsou vskutku velmi dobré. Rozhodně přečtení stojí za to a změní trochu i pohled na svět. Bohužel, nežijeme v zahraničí a léčba, práce, s onkologicky nemocnými je zde v našem zdravotnictví jiná...někdy strašná, ale to záleží na nemocnici a lékařích. Doufám, že tato recenze někomu pomůže.

27.12.2017 5 z 5

Katechismus katolické církve Katechismus katolické církve kolektiv autorů

Katechismus jsem poprvé četla při studiu a jelikož rodina je věřící a já jaksi na půl, což asi nelze vysvětlit, na vysoké škole jsem tuto knihu dostala do rukou vzhledem k předmětu, jako povinnou četbu. Pro ty, kteří jsou jak se říká neznabohové a co se týče víry a křesťanství skeptikové kniha není. I když je velmi zajímavá, čtivá a nikomu nenutí obrátit se na víru, pouze souhrnně vykresluje vše co křesťanství představuje a učí. Pro věřící lidi je tato kniha jistě povinnou četbou a knihou, která nechybí v jejich knihovně, jelikož je to další cesta která vede k víře.

Osm Osm Radka Třeštíková

Po několika zklamáních knižních hitů od Radky Třeštíkové jsem dala poslední šanci knize Osm. Recenze opět různorodé, anotace nebyla špatná. A asi se stal zázrak nebo můj čtenářský smysl klesl hluboko nevím. Kniha se mě líbila, neposadila jsem se na zadek a řekla wow, žádné velké napětí nenajdete, ale všechny ty slabé recenze neberu v potaz. Kniha byla čtivá, nenudila, detektivní zápletka i námět se podle mě povedl, styl psaní mě chvílemi dostával, ale mohu jen kladně hodnotit. Rozhodně to není brak jako Bábovky. Závěr nevím jak podrobně popsat... ze svých pocitů a poznámek zajímavý? Divný?

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Ano romantika, už jen z obálky děj voní romantikou. Nevěděla jsem co od knihy čekat, anotace ale byla pro mě velmi slibná. Počátek příběhu mě ne doslova otravoval, ale byl příliš vleklý a já nedočkavá čekala, nějaký pohyb, zápletku, abych se mohla začíst. Povedlo se, protože kniha konečně spád dostala a hezký poutavý příběh se četl sám, zaujal mě děj, tajemství, popisy všeho, vykreslené postavy, vše se mě začalo velmi líbit. Román spjatý s romantikou, přátelstvím a rodinou se zajímavým pro nečekaným závěrem. Doporučuji moc

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

PO doporučení jedné mé oblíbené Booktuberky, jsem si přečetla i tuto knihu od světoznámého spisovatele. Já bohužel jeho tvorbu neznám velmi, přesto jsem čekala do čeho jdu. Ano uznávám, že se jedná o krásně sepsanou knihu, plnou emocí, silného smutného příběhu pro ženy. Děj je čtivý velmi, více postav se kterými se v příběhu seznámíte, avšak není mezi nimi zmatek. Do románu, kde jsou zaznamenány i vzpomínky, které čtenářky jistě chytí za srdce a jsou důležitým bodem v knize. K závěru jsem na sobě cítila silný smutek až pocity k pláči a na tyto romány já bohužel v současné době nejsem stavěná. Je to reálný krásný, smutný a poutavý příběh a jistě ho doporučím. Osobně na tento román musím mít náladu, ale v bližší době se číst opět nechystám.

27.12.2017 4 z 5

Dokážeme si vládnout sami - Nové rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem Dokážeme si vládnout sami - Nové rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem Radim Panenka

Kniha zakoupena otci se dostala i do mých rukou. A zde můžu způsobit rozporuplné názory na prezidenta naší republiky. Za prvé, jak nemusím a doslova nesnáším pana Ovčáčka, v knize plné rozhovorů působí zcela jinak a píše velmi rozumně, což mě překvapilo a změnilo náhled i názor. Ano hlava státu dokáže rozžhavit nejednoho občana Česka, způsobit nejedno faux-pas ve světě, přesto mnoho jeho názorů mě sedí a jsou pravdivé, což se pravda málo kdy dobře poslouchá. Zde v rozhovorech se nakláním na jeho stranu ještě více, rozumné otázky a rozumné odpovědi, občas vtipné. Kniha je spíše pro příznivce pana Zemana, ale možná kdyby si ji přečetl každý občan...těžko říci. Politika v naší zemi dokáže občany pobouřit a rozházet na všechny strany.

27.12.2017 5 z 5

Šestý Tibeťan - Tajemství naplněné sexuality Šestý Tibeťan - Tajemství naplněné sexuality Christian Salvesen

Po vyzkoušení a zasvěcení cviků Pět Tibeťanů, které jsou zaměřeny hlavně na fyzičku, obnovu pohyblivosti páteře, prokrvení a okysličení celého těla, doporučuji přečíst, ale hlavně začít praktikovat dalšího tzv. Šestého Tibeťana, který je úplně odlišeného rázu cvičení než ve cvicích Pěti Tibeťanů. Jedná se o poslední jeden cvik, který probudí ve vašem těle více. Tento cvik je zaměřen na naši sexualitu a práci s ní. Rozhodně doporučuji tento cvik přidat, protože věřte nevěřte účinky to má :) Tento cvik, který opět není nijak náročný se objevuje také v józe jako tzv. asána.

Pět Tibeťanů Pět Tibeťanů Peter Kelder

Jako letitá milovnice jógy, jsem taktéž delší dobu praktikovala cvičení Pět Tibeťanů. Svým způsobem nenáročné cviky, pro lidi, kteří se vůbec nehýbou, necvičí, nemají kondici dá tato sada cviků zpočátku celkem zabrat. Co se týče povídání, opřené na filosofii tibetských mnichů atd, Jistě neuvěříte, že pouze tímto cvičením budete mít fyzičku a zjevem v 70 vypadat na 40. Přesto cvičení účinné je, ovšem musí se dodržovat správný postup, krok za krokem a každým dnem přidávat další řadu cviků, tím se navyšuje opakování každým dnem. Z hlediska léčebného jde o velmi účinnou sestavu cviků na obnovu pohyblivosti páteře a od páteře se odvíjí v našem těle vše. Zároveň z pohledu jogínů a jógy jde o speciální cviky, které otevírají čakry. Ovšem to je na delší povídaní. Pokud člověk nedodržuje pravidla cvičení a je skeptický k východní filozofii a samotnému cvičení, kniha určitě není pro něj. Jako jogínka doporučuji, tímto můžete vyzkoušet i jógu takovou, která má zázračné účinky na mysl a hlavně zdraví.

Udělejte radikální řez Udělejte radikální řez Jillian Michaels

Cvičitelku Jillian Michaels znám dobrých deset let a vlastním snad každé cvičební DVD, které opravdu pomáhá, při nadbytečném tuku, či posílení fyzičky. Neváhala jsem si koupit i knihu, jelikož tato cvičitelka mě vždy donutila cvičit a její videa mám v oblibě. Bohužel celkový dojem z knihy je zklamání. Počátek knihy psychologicky sepsaný, kdy cvičitelka radí a mluví čtenářům spíše do duše, je nakopnutím se sebou něco dělat a že vše není jen o dietě, tvrdém dření, ale i způsobu myšlení a postavení se čelem k věci. Další část obsahuje několik setů cvičení na různé části těla, s radami kdy cvičit, jak často a cvičení je opravdu pestré. Závěr je speciální jídelníček od snídaně po večeři, včetně svačin na týdny, ale problém nastává se surovinami. Zkrátka Amerika, neomezená ve všech možnostech, včetně jídla, zde u nás velký problém. Některé suroviny, neseženete a když už některé ano, tak za šílený balík doslova. Jídelníček k ničemu, popisy cvičení, včetně počtu opakování, osobně myslím ,že mnohem lepší cvičit podle DVD, či obrázkových sestavách, ale zde jsou pouze názvy cviků a podle knihy se cvičí špatně, alespoň pro mě.

27.12.2017 3 z 5

Přírodní antibiotika Přírodní antibiotika Stephen Harrod Buhner

Knihu jsem dostala jako dárek, kvůli dlouhodobé nemoci od příbuzné, která se alternativní medicínou a podobným zabývá. Knihou jsem si listovala od Štědrého dne, a mnoho zajímavých a poučných poznámek jsem si zaškrtala. Kniha má 9 kapitol, která se zabývá problémem dnešního světa a to klasickými antibiotiky, rezistentními bakteriemi, onemocněními a léčbou, o rostlinných antibiotikách, které jsou v dalších kapitolách rozdělené na rostlinná antibiotika systémová, dále lokální, nesystémová a synergisté. Další kapitola pro mě velice zajímavá a věřím, že do budoucna nápomocna v léčení je první obranná linie a to posílení imunitního systému. Tato publikace obsahuje i samotnou příručku jak jednoduše si rostlinná léčiva připravit, závěr je rostlinný lékopis, který je velmi užitečný a pro mnoho lidí bude poučením. Kniha je velmi zajímavá, vše dopodrobna popsáno pro laiky, nepíše se v ní o nedostupných bylinách, či nepodává hloupé rady, jak v podobných knihách bývá, ale je pomocníkem pro zdraví alternativní léčbou a já jsem z knihy nadšená.

27.12.2017 5 z 5

Knihu jsem si zapůjčila kvůli obrovským reklamám a vychvalováním a zase pěkně rychle vrátila majitelce, která sdílí naprostý názor se mnou. Pro mě spíše propadák než hit, protože nevím co si z této knihy čtenář odnese a jak se mu změní život a hlavně jak budu žít ten šťastný život díky příručce, kterou média vyzvedla do nebes. Knih na podobný způsob jsem přečetla mnoho ovšem, teď je trendy název Hygge. Průměrné čtení, nudné průzkumy, nic nového či zajímavého, pouze upřednostňování Dánska a jeho obyvatelstva. Jediné plusy, že má kniha poměrně hezké zpracování a že si žiji lépe než podle příručky a mohu být spokojena sama se sebou. :)

27.12.2017 2 z 5

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Několikátá kniha od autorky, která tentokráte změnila námět ze středověké historie až na starověkou keltsko- římskou. Tato tématika mě vždy bavila, takže knihu jsem přečetla jedním dechem. Samozřejmě nechybí propojení minulosti se současností, což je autorčina specialita a díky tomu jsou její knihy mými oblíbenými vůbec. Příběh plný propracovaných zápletek, zvratů, postav bylo pro mě v románu přiměřeně. Hlavní hrdinka si moje sympatie nezískala už je svým chováním. Děj je poutavý, velmi popisný, čtivý a vtáhne do děje, doporučuji.

Vzdálené hlasy Vzdálené hlasy Barbara Erskine

Barbara Erskinová patří mezi mé oblíbené spisovatelky hlavně díky stylu psaní a námětům na romány. Tuto knihu jsem přečetla tak rychle až jsem se divila. Kniha plná povídek, některé zdařilé, některé méně čtivé, některé jsem přečetla v rychlosti, jelikož mě nezaujaly. Pro mě lehké zklamání, jelikož spisovatelku mám ráda, ale tento styl psaní, nezáživné povídky i náměty na povídky mě nijak neuchvátily. Rozhodně jsou mnohem lepší knihy od autorky, ke kterým se ráda vracím. Tuto knihu již po druhé neplánuji číst, ale jistě si najde své čtenáře, kterým se zalíbí.

27.12.2017 3 z 5