Přírodní antibiotika

Zevrubná publikace o rostlinách, které mohou v řadě případů posloužit jako náhražka antibiotik. Antibiotika v dnešní době ztrácejí účinnost, protože jednotlivé bakteriální druhy se jim velice rychle přizpůsobují. Je proto nutné hledat alternativní způsoby léčby. Autor podrobně popisuje dvacet léčivých bylin (např. pelyněk, jalovec, lékořice, zázvor, třapatka ad.), uvádí jejich výskyt, složení, způsoby přípravy a dávkování, vhodnost užívání na jednotlivé příznaky onemocnění, obecné posilující účinky i účinky vedlejší, tipy, jak bylinu optimálně pěstovat, i příklady jejího užívání v historii i např. v čínské medicíně či ajurvédě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/211284/prirodni-antibiotika-Fjr-211284.jpg 4.77
Literatura naučná, Zdraví
Vydáno · Knižní klub

Herbal antibiotics · 2012

Kniha Přírodní antibiotika

PavlínaAlžběta
27.12.2017

Knihu jsem dostala jako dárek, kvůli dlouhodobé nemoci od příbuzné, která se alternativní medicínou a podobným zabývá. Knihou jsem si listovala od Štědrého dne, a mnoho zajímavých a poučných poznámek jsem si zaškrtala. Kniha má 9 kapitol, která se zabývá problémem dnešního světa a to klasickými antibiotiky, rezistentními bakteriemi, onemocněními a léčbou, o rostlinných antibiotikách, které jsou v dalších kapitolách rozdělené na rostlinná antibiotika systémová, dále lokální, nesystémová a synergisté. Další kapitola pro mě velice zajímavá a věřím, že do budoucna nápomocna v léčení je první obranná linie a to posílení imunitního systému. Tato publikace obsahuje i samotnou příručku jak jednoduše si rostlinná léčiva připravit, závěr je rostlinný lékopis, který je velmi užitečný a pro mnoho lidí bude poučením. Kniha je velmi zajímavá, vše dopodrobna popsáno pro laiky, nepíše se v ní o nedostupných bylinách, či nepodává hloupé rady, jak v podobných knihách bývá, ale je pomocníkem pro zdraví alternativní léčbou a já jsem z knihy nadšená.

Acamar
12.01.2017

Až na úvodní část knihy, po které získáte dojem, že jít k lékaři byť na nevinnou injekci je vlastně hazard se životem, skvělé čtení pro všechny zajímající se o bylinky a alternativní léčbu. Najdete tam jak rostliny pro nás exotické (a bohužel téměř nedostupné), tak již známé a doporučované - a o nich se dozvíte něco nového. Autor umí i takovéto odborné téma napsat pro neodborníky poměrně čtivě a místy jsem se (např. pěstování dvouzubce) i zasmála vtipným komentářům, což u odborné publikace potěší.

Macínek
13.08.2015

Spíše pro profesionály znalé latiny. Laik bylinář se těžko orientuje v diagnózách a pojmenováních virů, bakterií aj.