Udělejte radikální řez

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Už jste slyšeli, jak Jillian změnila životy lidí díky svým předchozím knihám Ovládněte svůj metabolismus a Vyhrajte boj o štíhlé tělo – proč by tedy nemohla změnit i ten váš? Odhalte tajemství krásného a zdravého těla Jste ve formě, ale stále vám zbývá shodit posledních deset až dvacet kilogramů? Máte v kalendáři poznamenanou akci, na které chcete zazářit již bez přebytečných kilogramů? Nebo pouze chcete zjistit, jaké by bylo mít to nejlepší tělo, jaké jste kdy měli? Potom potřebujete objevit to, co miliony čtenářů Jillianiných předchozích knih už dávno vědí! Udělejte radikální řez a posuňte své hranice dál, než jste kdy doufali Kniha Udělejte radikální řez vám umožní poznat váš tělesný typ a to, jak funguje váš metabolismus (okysličujete se rychle, pomalu, nebo tak akorát?), a sestavit váš stravovací plán tak, aby odpovídal vašim potřebám. Osvojit si mentální techniky, které vám umožní výrazně si zvýšit sebevědomí a dokázat se lépe zaměřit na úspěch, kterého chcete dosáhnout. Rozvíjet vaši sílu, flexibilitu, koordinaci a vytrvalost. Dosáhnout takových úrovní fitness, o kterých jste si dříve mysleli, že vůbec nejsou možné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206060/big_udelejte-radikalni-rez-206060.jpg 3.419
Žánr:
Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl, Zdraví

Vydáno: , Anag
Originální název:

Making the Cut


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Udělejte radikální řez

Peleus
18.02.2019

Moje hodnocení je zcela nekriticky pozitivní. "I přesto pouhé 3*?", zeptáte se.
Ano. Bohužel. I přesto.

Jillian Michaels mě zaujala svým pořadem Biggest Looser. Následně jsem zjistil, že tahle uječená herdekbaba má i DVD video tréninky. Sice občas sklouzávaly k "hihni-hihni stylu" a to její "ó, Bože, jak já jsem neohebná, ale protahování přece jenom nevzdávám" mě na konci cvičení dosti iritovalo, avšak celkově mě bavily. Bavil mě i pořad, kde lidem vymlouvala jejich zavedené gastro preference a v kombinaci s cvičením předváděla, že jde žít a cítit se líp, že smyslem života není plná lednice zapečených makarónů se sýrem.

Přečetl jsem také několik knih. Nejvíc se mi líbilo, jak tvrdila, že se mají jíst potraviny, u nichž na první pohled odhalíte původ, tj. základní přírodní suroviny ("Nepamatuji si, že by u babičky na zahradě rostl keř se sušenkami Oreo."). Také souzním s názorem, že není nutné 7 dní v týdnu cvičit do úmoru. Stačí 3x a žít plnohodnotný život s tím, že si budete hlídat kvalitu a množství konzumované potravy. Nebýt stále v depce či otroky cvičení.

Pokud jste to dočetli až sem, musíte chápat, jaké zklamání jsem nyní zažil. První část knihy se velmi tradičně a poněkud vlažně věnuje motivačním proslovům a slibům, kterak se vše v dobré obrátí, pokud dáte na autorčina doporučení. No a ve zbytku následuje to, čemu říkám LENOST, neboť není nic snazšího než sestavit tunu jídelníčků a vymyslet k tomu recepty. ŠKODA. Místo toho, aby své čtenáře učila pracovat s makry, popřemýšlela nad úlohou vitaminů a minerálů, ukázala, jak sestavit na zelené louce vlastní stravovací systém (obzvláště, když je tolik blbuvzdorných aplikací), plní stránky zbytečnými písmeny. Stejně tak si nemyslím, že příliš lidí, jakkoli motivovaných, dokáže zůstat u tištěného cvičebního plánu. Stejně jako PavlínaAlžběta (komentář níže) věřím, že je mnohem vhodnější pořídit si cvičební DVD.

Vzato kolem a kolem - zklamání. Každopádně Jillian Michaelsové fandím i nadále. V neposlední řadě jsem nenapravitelný romantik, a tudíž věřím, že i špatná kniha o fitness je lepší než špatná kniha o zamilovaných upíro-vlkodlako-superhrdino-50 odstíno- .... Rozumíme si?

Čtěte a cvičte, přátelé!

PavlínaAlžběta
27.12.2017

Cvičitelku Jillian Michaels znám dobrých deset let a vlastním snad každé cvičební DVD, které opravdu pomáhá, při nadbytečném tuku, či posílení fyzičky. Neváhala jsem si koupit i knihu, jelikož tato cvičitelka mě vždy donutila cvičit a její videa mám v oblibě. Bohužel celkový dojem z knihy je zklamání. Počátek knihy psychologicky sepsaný, kdy cvičitelka radí a mluví čtenářům spíše do duše, je nakopnutím se sebou něco dělat a že vše není jen o dietě, tvrdém dření, ale i způsobu myšlení a postavení se čelem k věci. Další část obsahuje několik setů cvičení na různé části těla, s radami kdy cvičit, jak často a cvičení je opravdu pestré. Závěr je speciální jídelníček od snídaně po večeři, včetně svačin na týdny, ale problém nastává se surovinami. Zkrátka Amerika, neomezená ve všech možnostech, včetně jídla, zde u nás velký problém. Některé suroviny, neseženete a když už některé ano, tak za šílený balík doslova. Jídelníček k ničemu, popisy cvičení, včetně počtu opakování, osobně myslím ,že mnohem lepší cvičit podle DVD, či obrázkových sestavách, ale zde jsou pouze názvy cviků a podle knihy se cvičí špatně, alespoň pro mě.


Daris
14.10.2016

čte se dobře. Byla jsem zvědavá na metodu, které prý podlehlo tolik žen na světě. No, musím konstatovat, že právě formou, jak je kniha napsaná, slaví svůj úspěch.

Justme3
10.01.2015

Jillian miluju! Je skvělá, tvrdá a naprosto dokonalá. Ví, co dělá a díky ní si vede spousta dívek a žen o mnohem lépe ve svém životě.
Proč ale pouze 4 hvězdičky? Ačkoli za to ani Jill nemůže, na knize mě štvou jídelníčky a produkty a jejich nedostupnost na našem trhu. V Americe se jí jinak než tady a díky připraveným jídelním plánům je vidět, že je hodně ingrediencí dostupnější :)

kleo9554
06.01.2015

Bože, jak já žeru Jillian! Už jsem zhubla 7 kilo:-) Super:-)