Jak přežít chemoterapii a ozařování

Jak přežít chemoterapii a ozařování https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347925/bmid_jak-prezit-chemoterapii-a-ozarovani-7uy-347925.jpg 5 1 1

Autorkami jsou zdravotní sestry s mnoholetou praxí v péči o pacienty s onkologickým onemocněním. Srozumitelně vysvětlují podstatu a význam chemoterapie, a konkrétními dietními a režimovými doporučeními pomáhají nemocným přenést se přes obávané průvodní jevy této léčby nezbytné pro záchranu života – fyzické vyčerpání, stres, nevolnosti a zažívací potíže, padání vlasů, změny na kůži… Kniha objasňuje vliv léčby na psychiku, pohlavní život a plodnost. Čtenář se seznámí se vzorovými jídelníčky, s metodami potlačování únavy, s protistresovými a relaxačními technikami. Díky těmto radám se chemoterapie může změnit ze stěží snesitelného utrpení ve zkušenost, která onkologickým pacientům zásadně změní pohled na svět a dokonce zvýší kvalitu jejich budoucího života.... celý text

Literatura naučná , Zdraví , Zdravotnictví

Vydáno: , Triton

The Chemotherapy Survival Guide

PavlínaAlžběta
27.12.2017 5 z 5

Tato kniha není příliš veselého rázu a původně jsem ji nechtěla ani recenzovat, ale jelikož se mě dotklo toto téma, myslím, že třeba recenze pomůže dalším. Kniha je určená nejen pro nemocné touto odpornou, zdrcující chorobou, která se vyléčit může i nemusí, která odejde a třeba se i vrátí, ale také pro jejich blízké, jelikož oním peklem a očistcem zároveň prochází většinou společně. Autorky velmi citlivě píší o tématu, o kterém se těžce hovoří, jsou to zdravotní sestry s praxí s touto nemocí a onkologickými pacienty, takže je to v celé knize znát. Seznamují čtenáře co vše se s tělem a psychikou děje během onemocnění i během léčby. Mnohé rady, hlavně na psychiku jsou vskutku velmi dobré. Rozhodně přečtení stojí za to a změní trochu i pohled na svět. Bohužel, nežijeme v zahraničí a léčba, práce, s onkologicky nemocnými je zde v našem zdravotnictví jiná...někdy strašná, ale to záleží na nemocnici a lékařích. Doufám, že tato recenze někomu pomůže.

onkologie resuscitace anesteziologie osteoporóza diagnostika (technika) nukleární medicína hematologie imunologie léčba bolesti

Autorovy knížky

Judith McKay
anglická, 1943
2005  100%Jak přežít chemoterapii a ozařování

Kniha Jak přežít chemoterapii a ozařování je v