pavlina0821 pavlina0821 komentáře u knih

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

(SPOILER) Tedy hloupější ženskou jsem snad v životě neviděla. To už není naivita, ale debilita. A ty peníze??? To je jako vážně podle skutečné události? Trochu přitažené za vlasy ne? V investicích se nevyznám, ale že by byl každý takhle ochotný jen tak uvolnit pár milionů......no nevím. A ten konec také nic moc. Přišlo mi to až moc jednoduché. Čekala jsem, že místní policie bude něco podobného, jako například ta muslimská, která většinou stojí na straně muže, ať se děje co se děje, ale tady ji policie celkem ochotně pomohla. Tak proč ho proboha nenahlásila hned po prvním útoku? Opravdu takhle ženská byla ze všech mých dosud přečtených knížek ta nejblbější.

17.06.2021

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Když jsem docetla knihu muslimské peklo, nechápala jsem, jak mohla být autorka tak blbá. Pak jsem se dozvěděla o druhém dílu a upřímně.......větší vypatlanou blbku jsem fakticky neviděla. Opět ta věta: kdo nezažil, nepochopí" Je to zřejmě autorčina oblíbená věta, kterou se snaží omlouvat. Blbost!!!!! Vždyť i ta malá holčička měla víc rozumu, než její přiblblá matka. Podruhé už věděla, do čeho jde a odkazovat se na srdce, když rozum říká ne......to jsou vsechno strašný klišé....bože můj.....omlouvám se za poněkud tvrdší příspěvek, ale teď jsem skončila se čtením a jsem z toho neskutečně rozčilená. Autorka měla neskutečný štěstí, že je tady, protože tolik náhod, které ji pomohly, si ani nezasloužila. Upřímně.....jestli jsem ji po první díle alespoň trošičku litovala, tak po druhém už tedy ne.

04.09.2020

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Kniha jako taková se mi líbila, napětí až do konce. Nicméně toto téma "Evropanka v muslimské zemi" mi otvírá kudlu v kapse. Autorka si toto prožila v 70. letech minulého století. Poučila se a vydala knihu. Ok budiž ji to přáno. Nicméně pokud se v dnešní době najde nějaká naivní blbka (a já věřím, že najde), která stále věří, že zrovna ten její bude jiný a udělá takovouhle blbost, jako je stěhování do muslimské země, tak si rozhodně žádnou lítost nebo pomoc nezaslouží. Je nad slunce jasné, že tohle NIKDY nemůže fungovat, islám je pro Evropanka to nejhorší zlo.

02.09.2020 5 z 5

Mami vrať se Mami vrať se Oxana Kalemi

Kniha byla celkem zajímavá, ale nemůžu říct, že by mě kdovíjak uchvátila. Možná i proto, že chvíli před tím jsem četla Zotročenou od Sarah Forsythové a ta mi teda přišla nesrovnatelně lepší. Nicméně Oxanu netřeba soudit. Sice nechápu, že dopustila ve své situaci tři těhotenství, zvláště v době i v místě, kdy se člověk opravdu těžko dovolá nějaké pomoci.....ale stalo se. Dělala to všechno v nejlepším zájmu pro své děti.

10.09.2021 2 z 5

Byla jsem otrokyní Byla jsem otrokyní Mende Nazer

Kniha se četla velice dobře a moc se mi líbila. Nicméně, když slyším o ženské obřízce, otevírá se mi kudla v kapse. Jak mohou rodiče říct, že svou dceru tak milují a pak jí udělat tohle???? Chápu, že žijí v kmeni, kde mají nějaké tradice a jsou vlastně negramotní, ale mateřské instinkty a mateřskou lásku cítí stejně, jako my, civilizovaní lidé a udělat tohle vlastní dceři, je prostě neodpustitelné. V tu chvíli mi přišli rodiče jako mnohem větší zlo, než později Raháb.

07.07.2021 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Kniha mě velice překvapila. Mile překvapila. Příběhy žen jsou popsané opravdu dobře a věrohodně. Je to jedna z nejlepších knih o muslimské tématice, kterou jsem četla. Každopádně hlavních hrdinek mi líto není. Je to stále dokola to samé.

09.05.2021 5 z 5

Slzy pro Araba Slzy pro Araba Mirka Manáková

Kniha sice byla čtivá, docela mě vtáhla, ale ty brutality???? Je to dost nechutné a hlavně mi to přijde místy až nepřirozeně přitažené za vlasy. To už je snad uvěřitelnější i Esmeralda. Každopádně druhý díl si přečtu, protože mě zajímá, co bude dál, takže účel kniha evidentně splnila.

30.04.2021 odpad!

Pár knih a tímto tématem jsem už přečetla a když jsem začínala číst tuto, říkala jsem si, že to bude jen další příběh o další naivní blbce, která naletěla muslimovi. No, opravdu byl. Navíc v těch předchozích knihách se vždy muž choval celkem dobře a až později to vypuklo. Senad byl ale psychouš už od začátku, zmlátil ji, když mu řekla o těhotenství a naprosto nechápu tu pasáž, kdy psala, že občasné hádky a facky nebrala v potaz a odjela s ním do Bosny. V tu chvíli jsem si řekla, dobře ji tak. Absolutně neberu větu: " kdo nezažil, nepochopí" tohle je prostě klišé, kterým se snaží omlouvat. Žádná normální inteligentní ženská by tohle nedopustila a je jedno, jaké má zázemí nebo podmínky. Všechno je lepší, než tohle. Nechápu, proč s útěkem tak dlouho otálela. Už když poznala ty vojáky, měla něco podniknout. No ale suma sumárum, kniha byla moc zajímavá a byla jsem napjatá až do konce. Nevěřila jsem, že ji holčičku tak snadno vrátí, to měla opravdu z pr....... kliku ????

03.09.2020

Návrat do českého pekla Návrat do českého pekla Barbora Koudelková

Bára byla ve druhém díle ještě na větší facku, než v díle prvním. Z jejího chování a psaní mi přijde, že jde o vyložený kalkul, jak z té svoji naivity vytěžit co nejvíce. Nadávání na úřady taky není zrovna v pořádku. Nasekala spousty dluhů, teď se vrátila a myslela si, že si z ní všichni sednou na zadek a všichni umřou touhou ji pomoci. Neškodilo by trochu pokory. Nad spoustou věcí ohrnovala nos, ale přitom by všem, kdo ji nabídli pomoc, měla líbat ruce. Docela by mě zajímalo, jak asi žije dnes a jak to dopadlo se všemi těmi věřiteli.

21.06.2021 1 z 5

Araba nemiluj Araba nemiluj Mirka Manáková

Po přečtení knihy Slzy pro Araba jsem si myslela, že horší už to být nemůže. A může. Autorka zřejmě v dětství hodně sledovala telenovely, ale i ty jsou důvěryhodnější, než tohle. Čiší z toho strašná naivita, jakoby to psala žákyně cca šesté třídy, která se dostává do puberty. V každé přímé řeči "och" a "ach" a ty dialogy.......... no koment. Na konci pak happyend, jako opravdu že zmiňované telenovely. Další už opravdu číst nebudu.

06.05.2021 odpad!

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Kniha se mi docela líbila. Ze začátku mi Hanna připadala jako spratek, který by jen potřeboval pořádně seřezat, hlavně od táty, který ji promíjel neskutečné věci. Později se má nesympatie přesunula na Suzette. Ta ženská vyloženě o dítě nestála. Celou knížku na mě působila jako fňukna, která je stále frustrovaná běžnou nemocí, se kterou už se dnes dá žít plnohodnotný život a ona z toho dělá div ne třetí světovou. Manžel se později přesunul na její stranu. Jasně, Hanna byla psychopatické dítě, ale myslím, že Suzette si za to mohla z velké části sama. Ten otevřený konec se mi ale nelíbil. Co jako dál? To ji v deseti letech pustí a pak matku zabije???? Chtělo by to pokračování.

14.06.2020

Dítě nevymodlíš, lásku nevynutíš Dítě nevymodlíš, lásku nevynutíš Věra Řeháčková

Kniha přečtená za jediný den. Styl psaní je trochu zastaralý, ale kniha není nejnovější, takže to chápu. Spíš mě děsí, že je dítě schopné se takhle chovat v 11 letech. Mám stejně staré dítě a tohle bych nedala. Jinak příběh moc pěkný.

26.08.2023 4 z 5

Arabská princezna Arabská princezna Tanya Valko

Oproti předchozím dílům poměrně zdlouhavé, to co bylo na 530 stránkách by se v pohodě vešlo tak do 150. Ale s přeskakováním stránek se to dalo přelouskat. Marjančiny studijní úspěchy, nebo Lamiiny š*kací večírky opravdu není potřeba číst do detailů:-D Nicméně pořád se nedokážu ztotožnit s autorčiným puberťáckým stylem psaní, který se projevuje od prvního dílu.

02.05.2022 3 z 5

Nepokorená Nepokorená Kristiana Valcheva

Teda tohle byla těžká slabota. Kniha je neskutečně nudná, jediné, co stojí za přečtení jsou pasáže, kdy probíhalo Kristianino mučení. Jinak je to strašné zdlouhavé a nezajímavé. Dost často jsem přeskakovala stránky a jen díky tomu jsem dočetla. Zajímavé téma, ale jinak zklamání.

15.09.2021 1 z 5

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Skvělý příběh Sarah až do doby jejího osvobození. To, co předváděla potom........chápu, že byla fyzicky i psychicky rozebraná, ale přišlo mi, že si vůbec neváží toho, že má konečně normální život.

21.08.2021 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Teda na to, jak dobré hodnocení kniha má, musím říct, že mě docela zklamala. Ale jen ze začátku. Popis života v kolbě mi přišel dost nudný a poměrně dlouho se to nikam nestáčelo. Mnohem víc mě zaujal Lajlin příběh a to pravé ořechové nastalo až ve třetí části, kdy se střídalo vyprávění Marjam a Lajly. Nevím, možná je to tím, že knihu psal muž, který se přeci jen nedokáže úplně vcítit do role utlačované ženy, ale musím říct, že už jsem četla mnohem lepší arabské příběhy.

05.07.2021 3 z 5

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Uf. Co na to říct. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Určitě nedoporučuji pro slabší povahy, zvěrstva v ní popsaná, opravdu nepobere každý. Občas mi přišlo, že to snad ani hrdinka nemohla přežít. Příběh je smyšlený, což je u arabských příběhů spíš handicap, mnohem lépe se čtou ty podle pravdivých událostí, ale tenhle byl fakt top. Kniha si vysoké hodnocení opravdu zaslouží. Ač je to vymyšlené, ani v nejmenším to není taková slátanina, jaké píše například Manáková. Jediné, co mi přišlo přitažené za vlasy je ta pasáž s německou dívkou a černou magií a konec pak jak z červené knihovny, nicméně po tom všem, co si hrdinka prožila mi i na tom konci ukápla slza. Takže za mě opravdu top knížka s plným hodnocením.

05.06.2021 5 z 5

Ztracená v Galábii Ztracená v Galábii Marie Formáčková

Klobouk dolů. Ze všech knížek s muslimskou tématikou, co jsem dosud přečetla, je tato naprostý top. Vše krásně popsané, žádná zbytečná "omáčka" okolo. Četlo se to samo a skvěle. Moc se mi líbilo i to, jak autorka ke konci popsala několik příběhů žen, kterým pomohla. Opravdu doporučuji.

26.05.2021 5 z 5

Hrdinka pouště Hrdinka pouště Donya Al-Nahi

Bohužel i já se musím přidat k poněkud negativním komentářům. Kniha se mi sice četla dobře, nicméně autorka na mě působí dojmem "všechno vím, všechno znám, já jsem ta nej" Je nsekutečně sobecká se sebestředná, vyloženě touží po tom, aby ji lidi obdivovali pro to, co dělá. Ale nejvíc mě zarazila jedna konkrétní věc. V jedné fázi knihy skučí, jak moc je závislá na svých dětech, nemůže bez nich být ani chvíli, je celá říčná z toho, že je nevidí pár hodin, co jsou ve škole. Dokonce se nechá zaměstnat v rodičovském sdružení, aby byla přítomná ve škole a mohla být blízko u dětí. Ale na druhou stranu jí nevadí odcestovat od nich přes půl zeměkoule na několik týdnů (navíc ještě ve chvíli, kdy je jedno z dětí nemocné). To je podle mě vrchol pokrytectví.

05.12.2020 1 z 5

Arabská krev Arabská krev Tanya Valko

Po poměrně nezajímavém prvním díle a vlažném druhém díle jsem třetí ani nechtěla číst. Nějak mě to nelákalo. Začala jsem číst jen díky tomu, že se se v současné situaci uzavřely knihovny a já ještě nemusela knihu vracet :-) A musím říct, že toho nelituji. Třetí kniha byla fakt skvělá a to od začátku do konce. Místy jsem byla naprosto konsternovaná tím, jaké hrůzy rodinu potkaly. Nejvíc mě zasáhlo, co se stalo Chadžídže. Kolik zla dokáže přinést válka :-( Kniha je sice dlouhá, téměř 600 stran, ale nepřišlo mi to zbytečně natahované. Hned jak to půjde, vrhnu se i na arabskou princeznu.

08.11.2020 4 z 5