PavlaTr PavlaTr komentáře u knih

Vábivé ticho Vábivé ticho Joe Simpson

Jedna z nejhezčích knih o horolezectví..... na psaní jde poznat , že jsou pro autora hory životní láskou.....spousta zajímavých info z historie - doporučuji !!

12.11.2021 5 z 5

Osudová plavba Osudová plavba Karin Pavlosková

Pěkný , dost napínavý a dobrodružný příběh . Na to ,že je Karin lékařka píše moc hezky.......já bych takovou plavbu psychicky ani fyzicky nezvládla - klobouk dolů.......
+ bonus nádherných fotek.......

07.10.2021 5 z 5

Open – Otevřená zpověď Open – Otevřená zpověď Andre Agassi

Šokující příběh , všichni jej znají ,ale takto málokdo......,krásná kniha.......doporučuji........!!

27.09.2021 5 z 5

Cestou hvězdy Cestou hvězdy Pavla Jazairiová

Autorka čerpá mnoho z historických pramenů , popisuje ,co se v minulosti událo na poutních místech , o osudu tamních lidí . Kniha je zajímavá . Nepíše jen kudy šla a co měla k jídlu .

24.08.2021 5 z 5

Veronika v Dubaji Veronika v Dubaji Veronika Klesnilová

Povedená kniha ,začátek mě moc nebavil a ke konci to gradovalo a dost jsem se nasmála.......klobouk dolů,milé letušky !!

23.07.2021 5 z 5

Jakubův cestovní deník 2 Jakubův cestovní deník 2 Jakub Čech

Bomba !! .........dost jsem se nasmála ,mnohem zajímavější a zábavnější ,než 1. deník . Pěkné fotky ,moc povedená kniha !!

20.07.2021 5 z 5

Nový Zéland - země protinožců Nový Zéland - země protinožců Jiří Mára

Pěkně napsaná kniha i když autor, jak uvádí , není spisovatel . Zajímavé postřehy a informace ,které se z cestovek člověk nedozví. Za tři měsíce pobytu toho autor stihl projet opravdu hodně , popsal dokonce i místní floru a faunu ,což se mi moc líbilo . Kromě místních zvyků autor popisuje i historii a hlavně přírodu, což je v kombinaci s fotkami dost povedené . Zajímavá kniha !!!

12.07.2021 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Pěkná kniha, spíše osobní zpověď ,ale o to zajímavější- klobouk dolů , co Monika i přes své zdravotní komplikace dokázala - inspirace pro spoustu z nás !!

27.06.2021 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Silný příběh ,u kterého ukápla i slzička ! Neuvěřitelné !!! Doporučuji si přečíst.

12.05.2021 5 z 5

Everest sólo. Průzračný horizont. Everest sólo. Průzračný horizont. Reinhold Messner

Messner je PAN horolezec . Narozdíl od komerčních výprav ,které mají vše na zlatém podnosu, od nošení zavazadel a prošlapávání cesty, přes " tlačení "klientů nahoru a potom spouštění klientů na lanech dolů , jen , aby si majetní rádobylezci udělali foto na nejvyšší hoře . Kolikrát zbytečně zahynou šerpové a vůdci ,kteří se je snaží za každou cenu dostat nahoru........Messner leze sám ,dokonce bez použití kyslíku a vše ,co potřebuje si nese..........opravdu obdivuhodné !! Líbí se mi , s jakou láskou popisuje krajinu , hory má v srdci od svých 5ti let a je to znát na jeho vyprávění.......moc pěkná kniha !!!

14.03.2021 5 z 5

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Bear Grylls (p)

Nádherný a napínavý příběh !!! Moje první kniha o horolezcích : čekala jsem ,že to bude nuda ,prostě polezou nahoru ,ale jsem mile překvapená !!! Škoda ,že člověk dopředu ví z přebalu knihy ,jak to dopadne . Jinak moc pěkná kniha .

27.02.2021 5 z 5

Divoká pustina Divoká pustina Gary Paulsen

Pěkná kniha pro milovníky drsné Aljašky , sněhu a psíků.......

19.02.2021 5 z 5

Běhání s Keňany: Tajemství nejrychlejších běžců světa Běhání s Keňany: Tajemství nejrychlejších běžců světa Adharanand Finn

Určitě nejlepší kniha o běhání ,co jsem zatím přečetla . DOPORUČUJI všem nejen běžcům .Dokonce se mi líbila více než Born to run,zrozeni k běhu . Úžasné čtení !!

16.01.2021 5 z 5

Přátelé Zeleného údolí Přátelé Zeleného údolí Jaroslav Müller

Krásná nostalgická kniha mého dětství. Tuto knihu by si měla přečíst dnešní mládež, aby pochopila, co je opravdové přátelství a dobrodružství.
Krásné čtení, pohladilo moji duši !!

21.04.2024 5 z 5

Jsi bez hranic Jsi bez hranic Katy Yaksha (p)

Jejda, ta gramatika !!

28.02.2024 2 z 5

Toskánské věže Toskánské věže Carol M. Cram

Moc pěkné

28.02.2024 5 z 5

200 dní na Tokelau 200 dní na Tokelau Anke Richter

Příjemné čtení

25.02.2024 5 z 5

Řeka pod hladinou: Vědomím proti času Řeka pod hladinou: Vědomím proti času Pavel Kolář

Zajímavý příběh, po přečtení jsem nad knihou dlouho doumala.

24.02.2024

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Moc pěkný příběh, velmi pěkně zpracovaná kniha - doporučuji !

17.05.2023 5 z 5