Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Město na hranici Město na hranici Karel Ptáčník

Velmi reálná kniha o osidlování pohraničí.Kupodivu ukazuje i zápory,živelnost,krádeže a další nešvary,které tehdy vládly.

Ročník jedenadvacet Ročník jedenadvacet Karel Ptáčník

Jedna z mých oblíbených knih,kterou jsem četl už nejmíň padesátkrát.Příběhy Honzíka,Kovandy,Pepouše a dalších mi připadají velice živé a reálné.

Tváře osudu Tváře osudu Stanislav Motl

Napínavá kniha,ktrá se bezvadně čte od začátku až do konce.

Císařské fialky Císařské fialky Vladimír Neff

Pokračování Sňatků z rozumu,rovněž bezvadná kniha.Hodnotím plným počtem bodů

01.09.2011 5 z 5

Sňatky z rozumu Sňatky z rozumu Vladimír Neff

Jedna z mých oblíbených knih.Osudy Borna a Nedobyla jsou vylíčeny poutavě a napínavě.Také popisy měst nejsou rozvláčné,ale naopak se snahou o oživení a snahou přiblížit čtenáři situaci.

01.09.2011 5 z 5

Opustíš-li mne Opustíš-li mne Zdeněk Pluhař

Autor ukazuje život emigrantů v Německu.Myslím,že to byla tehdy naprostá realita a proto se jich řada odhodlala k návratu domů,jako k jedinému východisku.Znal jsem osobně jednu rodinu,která tohle všechno absolvovala a jejich vyprávění nebyla žádná propaganda a naopak byli velmi rádi,že se mohli vrátit zpátky domů.

31.08.2011 5 z 5

Přes mrtvoly Přes mrtvoly Michael Palmer

Příběh mladého doktora Erica Najariana je akční příběh se znalostí lékařského prostředí.Kniha působí děsivě už proto,že je to kniha o lékařích vázaných přísahou a na druhé straně ztrácející se mrtvoly,brutální zohavení pacienta - zločin.Hodnotím knihu plným počtem bodů.

29.08.2011 5 z 5

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

I když nejsem moc velkým vyznavačem tohoto stylu,musím říci,že se mi kniha líbila.Hlavně první a třetí část.Druhá část mi připadá moc filosofická a rozvláčná.Přesto ale hodnotím plným počtem bodů.

26.08.2011 5 z 5

Kniha rozkoší, smíchu a radosti Kniha rozkoší, smíchu a radosti Vladimír Páral

Kniha mne příliš nenadchla.Moc filosofie a skoro žádný děj,takové knihy nemusím

26.08.2011 2 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tuhle knihu miluji již od doby,kdy jsem jí prvně četl někdy v sedmdesátých letech.Děj je napínavý a strhující a pokud se nad ním člověk zamyslí,není tak nereálný,co se týká zničení lidstva.Mám i film,který ale bohužel nedosahuje knize ani po kolena.

26.08.2011 5 z 5

Kvas Kvas Edvard Valenta

V tomto románě autor odbočil od svých cestopisných knih a stal se svérázným kronikářem moravské vesnice.Velmi pěkná kniha,v postavě papučářského syna Jeníka Rojtů můžeme najít analogii s Tomášem Baťou.

09.08.2011 4 z 5

Městečko na dlani Městečko na dlani Jan Drda

Moje milá Rukapáň a všechny ty lidičky v ní.Překrásná četba,kterou by měli číst všichni,aby dokázali prožít ty krásné příběhy,které Drda ve své knize vykreslil.

16.06.2011 5 z 5

Abonent trati U Abonent trati U Claude Aveline (p)

Poprvé jsem se s tímto románem setkal,když šel jako seriál v televizi někdy v začátku 60.let.Pamatuji se,že celý národ byl v napětí,kdo je vrah.Fakt je ten,že až do posledního dílu to nikdo neuhodl.Kniha u nás vyšla později.Při jejím čtení,jsem si uvědomil,že je to ještě lepší než v televizi.Od té doby jsem jí četl několikrát a nijak to neubralo jejímu kouzlu a napětí.

14.06.2011 5 z 5

Zvoník u Matky Boží Zvoník u Matky Boží Victor Hugo

Popisování je i pro mě příliš nudné.Jinak ale myšlenka a děj bez chyb.

Čas jeřabin Čas jeřabin Václav Němec

Kniha popisuje události,které se skutečně staly,z Citic pochází dokonce i moje manželka a autora jsem poznal osobně.Některé z rodin jmenovaných v knize jsou v Citicích dodnes.

04.05.2011 5 z 5

Nástup Nástup Václav Řezáč (p)

Kniha je moje srdeční záležitost a velmi se mi líbí.Potočná je vlastně městečko Pernštejn a podle pamětníků je i děj celkem reálný.Samozřejmě,že některé postavy jsou vylíčeny ideálně,ale i tak se mi kniha líbí.

Nedaleko od Norimberku Nedaleko od Norimberku Václav Jiřík

Kniha je sice velmi silná ( 720 stran ),ale přečetl jsem jí během týdne.Protože v této oblasti bydlím,bylo to pro mne velmi zajímavé i proto,že někteří lidé z té doby ještě žijí.Rozhodně jí doporučuji k přečtení všem,kteří mají zájem o tuto problematiku.

20.02.2011 5 z 5

Krabice živých Krabice živých Norbert Frýd

Pěkně drsná kniha.Když si člověk uvědomí,co tam s lidmi vyváděli,nedivím se,že to pak dozorcům a kápům vrátili.

07.01.2011

Mraky nad Barrandovem Mraky nad Barrandovem Stanislav Motl

Perfektní práce Stanislava Motla odhaluje archivní dokumenty,které konfrontuje s autentickými vzpomínkami.Myslím,že zaslouží nejvyšší ocenění

06.01.2011 5 z 5

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech Nemocnice na kraji města po dvaceti letech Petr Zikmund

Protože mám i první díl této knihy,kterou napsal Jaroslav Dietl srovnávám buhužel nesrovnatelné.Pokud by tento díl nenavazoval,je to celkem dobrý příběh.

06.01.2011 3 z 5