Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Noc nekryje uprchlíky Noc nekryje uprchlíky Paul Brickhill

Do detailů připravený útěk a přece těch úspěšných bylo velmi málo.Řada z nich byla tzv.zastřelena na útěku.

05.07.2012 5 z 5

Zkáza černé eskadry Zkáza černé eskadry Stanislav Bártl

Válečné bojiště,o kterém se dříve mnoho nevědělo.Kniha je zajímavá,i když trochu "suchá".

04.07.2012 3 z 5

Bartolomějská 10 Bartolomějská 10 Pavel Karták (p)

Jedna z velmi dobrých knih autora,i když trochu ve stínu dalších.Případy rozpracované do detailu,jak je ostatně zvykem R.Kalčíka

Vrah ze tmy Vrah ze tmy Oldřich Železný

Přestože je knize už pěkná řádka let,postup vyšetřování je asi pořád obdobný - systematické využívání detailů a dobrá úvaha.

04.07.2012 3 z 5

Poslední admirál Poslední admirál Jan Čištín

Celkem zajímavé čtení s mnoha detaily,které jsem do té doby neznal

Smrtelný byl druhý zásah ... Smrtelný byl druhý zásah ... Roman Cílek

Zajímavostí je to,když po Šmatlavovi chtěli vrazi,aby přísahal,že je nezradí,odpověděl "Prisahal som len raz" a pak byl zastřelen.

Průzkumník Tokujev Průzkumník Tokujev Aleksej Michajlovič Aržanov

Když si odmyslíme různé přívlastky obvyklé v padesátých letech,zůstane celkem dobrý příběh člověka - vojáka,který položil život za svou vlast.

22.05.2012 4 z 5

Komu sluší omluva Komu sluší omluva kolektiv autorů

Komu sluší omluva?Dnes se řada politiků rozplývá nad osudem chudáků sudetských Němců,které zlí Češi vyhnali z jejich domovů.Nějak se ale vytratilo to,že o vysídlení nerozhodli Češi,ale vítězné mocnosti na konferenci v Postupimi.Že se při odsunu nezacházelo s Němci v rukavičkách,to je pravda,ale jak Němci zacházeli s Čechy,když je stěhovali v roce 1938 o tom se většinou mlčí a nebo se to rychle přejde.

22.05.2012 3 z 5

Poctivý Abe: O dramatickém životě Abrahama Lincolna Poctivý Abe: O dramatickém životě Abrahama Lincolna Ivan Brož

Dobrá kniha,ale sliboval jsem si od ní víc.Kdysi jsem četl podobný životopis a myslím,že nebyl psán tak "uspěchaně" jako tahle kniha.

01.05.2012 3 z 5

Tak začínala válka Tak začínala válka Ivan Christoforovič Bagramjan

Kniha je napsána hodně poutavě.Oproti jiným stejného žánru je psána zajímavě.Čtenář se dozví nejen,jak pracovali štábní pracovníci,ale i příběhy prostých vojáků,kteří zachytávali první nápor nepřítele.Příběh vojsk Jihozápadního směru končí rokem 1942,kdy se situace na frontách změnila ve prospěch Sovětského svazu.

01.05.2012 5 z 5

Gangsteři v galeriích Gangsteři v galeriích Josef Glückselig

Zajímavostí téhla knihy je,že všechny případy se udály tak,jak jsou vyprávěny v knize a skutečná jsou i jména jednotlivých osob s vyjímkou posledního případu Zloděj s akademickým titulem.Na knize spolupracovala i paní Guynetová - tehdejší hlavní konzervátorka pařížského Louvru.

18.03.2012 3 z 5

Výbuch v podzemním jezeře Výbuch v podzemním jezeře František Kafka

Hitler měl k atomové bombě hodně blízko a jak by vypadal svět,kdyby nebylo takových hrdinů,kteří zničili hlavní surovinu - těžkou vodu,to si ani nedokážu představit.

18.03.2012 4 z 5

Zlatá kniha hokeje Zlatá kniha hokeje Gustav Vlk

Výborně napsáno.V knize je spousta údajů o hráčích a osobnostech okolo hokej.Jedinou vadu na kráse vidím v tom,že kniha sice hovoří o těch,kteří emigrovali,ale pouze obecně ne jmenovitě.I když v té době to asi jinak nešlo.

22.02.2012 5 z 5

Stíny zločinů Stíny zločinů Karel Štorkán

Kriminalisté poručík Petr a podporučík Lebeda jsou bobyčejní mladí lidé,kteří mluví tak jak se normálně mluví a jednají tak,jak jednat podle zákonů musí,ale přesto neberou pachatele jako gaunery.

Interpol na stopě Interpol na stopě Milada Taterová

Zajímavá kniha o pátrání Interpolu,která je rozdělena na 5 částí : Podvodníci.Padělatelé.Pašeráci omamných jedů.Obchodníci s děvčaty.Vrahové.Kniha je dpolněná fotodokumentací z různých případů.

Dobývání Západu Dobývání Západu Míla Paša

Přehledně sestavená historie nejznámějších indiánů,jejich vítězství a prohry.Příběhy ukazují dějství dramatu,jehož námětem je vyhubení indiánů,uloupení jejich půdy.Ukazuje,že tzv. zázrak amerického rozkvětu je postaven na ukradené zemi a hrobech indiánů.

Filatelistické povídky Filatelistické povídky František Langer

Sedm skoro detektivních příběhů.Jako kluk jsem je četl jedním dechem a do konce s baterkou pod dekou.Po letech jsem se k nim dostal znovu a od té doby jsem je četl několikrát.Bezvadná kniha.

21.02.2012 5 z 5

Hitlerovo Německo Hitlerovo Německo Matthew Hughes

Myslím,že kniha nic objevného nepřinesla.Je to shrnutí dávno známých faktů a fotografií.Proto dávám pouze dvě hvězdičky.

26.01.2012 2 z 5

Osem ramien bohyne Kálí Osem ramien bohyne Kálí Danuta Frey

Výborná napínavá detektivka z polské školy.Tenhle typ detektivek mám rád už proto,že se rozluštění objeví najednou a velice těžko se dá odhadnout.

24.12.2011 4 z 5

Skúška Vladimira Jevgenieviča Skúška Vladimira Jevgenieviča Vasilij Ivanovič Ardamatskij

Román má celkem spád a nejsou v něm pro tuto dobu typičtí kladní hrdinové, rozvědčíci, popsáni jako supermani.Hlavní hrdina se musí rychle rozhodnout a hlavně své rozhodnutí provádět rychle.Myslím,že kniha je napsána dobře.

18.12.2011 3 z 5