Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Na hranici zákona Na hranici zákona Will Bryant

Dobrodružný příběh,kde panuje romantika Západu,zákon muže proti muži,souboj dobra a zla.Moc hezké čtení.

30.11.2011 3 z 5

Případ pestrých Případ pestrých Arkadij Adamov (p)

Autor velmi věrně popisuje práci moskevské kriminálky.Příběh je napínavý až do konečného rozuzlení.

29.11.2011 5 z 5

Cesta otevřená Cesta otevřená Alena Bernášková

Kniha je poplatná době,kdy vznikla,samozřejmě prodchnutá ideologií.Pokud si však toto odmyslíme,získáme celkem zajímavý obraz znovu vybudování Chemických závodů v Záluží u Mostu po rozbombardování Američany.

29.11.2011 3 z 5

Autostopem po Americe Autostopem po Americe Krzysztof Baranowski

Bezvadné čtení o tom,že nic není zadarmo a člověk se musí přičinit,aby se uživil.Popisy cesty jsou také bezvadné.

29.11.2011 5 z 5

Beatles: Výpověď o jedné generaci Beatles: Výpověď o jedné generaci Antonín Matzner

Patřím do generace,kterou ovlivnila jejich muzika.Nosil jsem nášivky na bundě,nosil vlasy na ramena a hrál na kytaru a taky bicí v kapele,která se jim snažila podobat.Beatles je prostě moje krevní skupina.

08.10.2011 5 z 5

Škoda (Auta známá i neznámá) Škoda (Auta známá i neznámá) Mario René Cedrych

Bezvadná kniha o historii automobilů ŠKODA včetně výroby prototypů,které nikdy nebyly uvedeny na trh.Dávám plný počet bodů.

23.09.2011 5 z 5

Oči nenávisti Oči nenávisti Peter Abran

Průměrná detektivka s podle mne moc složitým vyšetřováním a zápletkami

21.09.2011 3 z 5

Za španielskou stenou Za španielskou stenou Agatha Christie

Celkem zajímavá metoda jak napsat detektivku.Myslím,že se to povedlo dobře,hlavně závěr byl zajímavě vyřešený.

18.09.2011 5 z 5

Po stopách Bounty Po stopách Bounty Arne Falk-Rønne

Velmi hezké a zajímavé čtení.Autor ukazuje i na některá neznámá fakta.Kniha je doplněná mapami a hlavně fotografiemi potomků vzbouřenců z Bounty.

18.09.2011 5 z 5

Hvězdou operety Hvězdou operety Jaroslav Pospíšil

Zajímavé čtení o operetě a umělcích,kteří v ní vystupují.

15.09.2011 4 z 5

Doktor Salt opouští město Doktor Salt opouští město John Boynton Priestley

Moc dobrá detektivka má logické vysvětlení pro nečekané situace.Doporučuji k přečtení.

14.09.2011 5 z 5

Hromotlucká historie Hromotlucká historie Alexej Pludek

Celkem dobře psychologicky vystižené postavy příběhu,nechybí optimistický závěr,jak bylo tehdy obvyklé.

14.09.2011 4 z 5

Dvě trubičky s krémem Dvě trubičky s krémem Noël Randon (p)

Celkem dobrá detektivka,i když tento styl není moje parketa.Rozuzlení je logické.Bohužel mi tam nesedí americký filmař jako detektiv.

Papoušek zmizel Papoušek zmizel Ludmila Romportlová

Celkem dobré čtení,autorka se snaží hledat smysl života v soudržnosti lidí.V tom by asi dnes mnoho neuspěla.

Soukromé očko Soukromé očko Martin H. Greenberg

Dvacetčtyři povídek v této knize je asi to nejlepší,co v tomhle žánru bylo napsáno.Protože drsnou školu mám rád,musím dát plný počet bodů

14.09.2011 5 z 5

Trhala fialky dynamitem Trhala fialky dynamitem Helena Růžičková

Řekl bych,že kniha je o něco lepší než film.

13.09.2011 4 z 5

Jeho království - Jedenáct listů Marca Manilia Mezantiana z jara roku XXX. po Kristu Jeho království - Jedenáct listů Marca Manilia Mezantiana z jara roku XXX. po Kristu Mika Waltari

Bezvadné čtení jako ostatně u všech Waltariho knih.Musím dát plný počet bodů.

Bez šéfa Bez šéfa Svatopluk Turek

Ve srovnání s Botostrojem je tato kniha slabý odvar.

11.09.2011 3 z 5

Botostroj Botostroj Svatopluk Turek

Pěkně drsná kniha.Nevím,jak by se dneska dělníci tvářili,kdyby se s nimi takhle zacházelo.Že bude kniha pravdivá,nasvědčuje i soudní zákaz vydávání.

Noc odchází ráno Noc odchází ráno Karel Ptáčník

Vyprávění o období stalinismu (1948 - 1953) u nás.Velmi realisticky napsáno,román nemohl dlouho vycházet.