Na hranici zákona

Na hranici zákona https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40969/bmid_na-hranici-zakona-bSC-40969.jpg 4 29 8

Amerika 80 let - defilují zde psanci, muži zákona, farmáři, odhodlání vyrvat půdě co to jen půjde, bandité, vyrvat vše farmářům. Blue Russell je mechanikem a je donucen svým bratrem Clayem, který se dal na zločineckou dráhu, pomáhat otevírat sejfy, je stíhán pro vraždu, aby nakonec vyšlo najevo, že nic nespáchal a s pomocí šerifa Bassetta má možnost vše napravit.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: , Odeon

Blue Russell , 1976

ludek.n
19.09.2022 4 z 5

Blue Russell chtěl onoho osudného večera jenom opustit dům svého vznětlivého strýce a jít hledat svého dávno ztraceného bratra. Netušíce, jak těsně se s ním minul, se však pustil do dobrodružství, které ho přivedlo až na samou hranici zákona a dost možná i kousek za ni. Will Bryant vyrůstal na americkém Západě, a tak toto prostředí zná natolik dobře, aby sem umístil děj svého románu, který se sice řídí pravidly klasického westernu, ale westernem v pravém slova smyslu ve skutečnosti není. Zachází totiž s žánrovými proprietami mnohem volněji a používá je způsobem, který má možná blíž k dobrodružné detektivce než k divoké přestřelce mužů zákona s psanci, bandity a desperáty. Ano, muži tady mají kolty proklatě nízko a strategie, při níž se napřed střílí, potom se ohlíží zpátky, je tím, co slibuje přežití a úspěch, přesto ale cítíte, že za vším tím ruchem hazardních heren, saloonů a vykřičených domů se ukrývá ještě něco navíc. Je na vás tyto vrstvy v knize objevit a dát se jimi unášet k finálnímu vyvrcholení.

Kabuky
05.06.2022 5 z 5

Palec nahoru.

pupak13
12.06.2021 4 z 5

Kniha naprosto splňuje to, co jsem od ní očekával. Tedy to, že pobaví, bude dobře čtivá a nenáročná. Sice to není zrovna vrchol literatury, ale jako oddechovka to posloužilo dobře. Jediným mínusem je množství názvů a míst, kudy se děj ubírá. Abych ji dal pět hvězdiček, tak bych ji musel číst s mapou, ale i bez mapy jsem to zvládl, takže palec nahoru.

Disease
30.10.2017 4 z 5

Tak trochu jiný western. K této knize se rád vracím, i když taková bomba jako Muž se srdcem kovboje to není.

Boby17
01.10.2017 5 z 5

Dobrodružná knížka o kasařích z dob divokého západu. Výborné počtení a moje všechny hvězdy.
P.S. obálka knihy je otřesná a vsadím se, že i mnohé odradí

ivulka15
19.03.2016 4 z 5

Pěkný, čtivý příběh z divokého západu,kdy byla hranice zákona pěkně tenká.

Ikkju
30.11.2011 4 z 5

Tuhle knihu mám rád. Věřil jsem že Russell vynalezl autogen, stejně jako Štorchův Kopčem rozdělávání ohně třecími dřívky...

Pavelpi
30.11.2011 3 z 5

Dobrodružný příběh,kde panuje romantika Západu,zákon muže proti muži,souboj dobra a zla.Moc hezké čtení.

krádeže a loupeže

Autorovy knížky

Will Bryant
americká, 1924 - 2002
1981  81%Na hranici zákona

Kniha Na hranici zákona je v