Beatles: Výpověď o jedné generaci

Beatles: Výpověď o jedné generaci

Kniha o hudební skupině, která poznamenala nejenom vývoj populární hudby, ale celý životní styl a postoje jedné generace.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33673/beatles-vypoved-o-jedne-generaci-33673.jpg 4.775
Literatura naučná, Umění
Vydáno:, Mladá fronta

jaroslav4590
13.12.2017

vyborne napisana kniha sama faktografia o The Beatles

IchLiebeLesen
06.08.2017

Jsem velký fanda Beatles a tahle kniha je pro mě jako fanouška úplně úžasná. Nejenom, že se čte jako román, ale je v ní popsaná poměrně detailně historie The Beatles od začátků až po rozpad. Mnoho věcí jsem se v ní dozvěděl.

Phyl
18.01.2017

Chlapík s kostkovanou košilí, riflovými zahradníky, stéblem trávy v hubě a homokloboukem, opřený o plot své farmy někde na jihu jůesendej, si usmyslel, že bude najednou světu prospěšný, alespoň si to on sám myslí, a bude šťourat do něčeho či někoho, kdo se dostal v životě jinam a dál, než jeho zbědovaná sračkojdní existence. Obleče si tedy bílý plášť s bílou kuklou, a jde si k ohýnku nenávisti vyhonit péro se svými stejně poťouchlými kolegy. Všichni skáčí, ukazují co za největší pitomost mají pod hábitem, opékají si maršmelou u ohně, který čpí vysoko k nebi černým kouřem, za což nese vinu zpropadeně ďábeslký výlisek hudebních stop, anrikristů z Anglie. Posléze si ponadávají na tajné organizace, že jim vypouštějí do ovzduší sračky a jejich kukuřice neroste jako dřív, a halekají, plesají, vzájemně se rozmnožují a vysílají tak do světa další ubohé existence vidláckého společenství, které umí jenom plivat hnědé sliny od žvýkacího tabáku, být rasisti a pečovat o kukuřici. Přitom pojídají jenom mršiny zvířat, které přejeli, a dávají svou neschopnost vyndat broky z mršiny (do které stříleli pro nácvik své demence, poté co jí ještě jednou omylem přejeli, když se pro ní vraceli, aby mohli na svém statku uspořádat rožnění nenávisti), komukoli kdo se zrovna namane. Najednou spatřují vše dobré na jakékoli víře, která je nepočestně napadena, hlásají smrt lidem, které předtím obdivovali, protože se rojili ve stádu bezduchých ovcí, a byli zmanipulováni ďáblem. Dostat se na americký trh nese hold svá úskalí.

Terazky
31.08.2015

Sice nejsem už dlouho fanouškem Beatles ale kniha mě zaujala, hezky se četla a jsem se i něco nového dozvěděla.

cycle-ball
15.07.2015

Pro nás, generaci Husákových dětí, asi první česky psaná podrobná a čtivá biografie Beatlesáků. V knihovně mám exemplář s vadným - obráceným tiskem. Je z antiku a já ji dostal od bráchy k Vánocům začátkem 90. let. Velmi si jí vážím a pan Matzner umí psát.

Marbo
14.01.2015

Asi to nejlepší z tuzemské produkce co se dá o Fab four sehnat, vhodné pro fanoušky i lidi kteří o Beatles zhola nic nevědí. Snad jedinou výtku bych mám k tomu, že události po roce 1965 jsou ve srovnání s předchozími léty popsány až příliš stručně.

MildeZ
02.12.2014

Nejsem fanouškem BEATLES a mé informace do přečtení této knihy se pohybovaly ve velmi základní rovině. Po přečtení knihy jsem se také nestal fanouškem BEATLES, ale informace jsem si rozšířil více než vydatně :-) Čtivá kniha!

Gahanka
18.02.2012

četla jsem o Beatles mnoho knih a tato se mi zdá jednou z nejzajímavějších a nejpřínosnějších.

St. Jimmy
03.02.2012

Asi nejlepší kniha o Beatles, kterou jsem měl tu čest přečíst - nejen plno zajímavých informací o Beatles, ale i informace o některých muzikantských vychytávkách, které Beatles použili jako první (či mezi prvními). Mnoho biografií hudební stránku nechává ladem a je to škoda.

Pavelpi
08.10.2011

Patřím do generace,kterou ovlivnila jejich muzika.Nosil jsem nášivky na bundě,nosil vlasy na ramena a hrál na kytaru a taky bicí v kapele,která se jim snažila podobat.Beatles je prostě moje krevní skupina.