Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Motáky nezvěstnému Motáky nezvěstnému Karel Pecka

Ve srovnání s jinými knihami podobného žánru je tato kniha psána trochu jinak,řekl bych reálně.Celkem se mi líbila a myslím,že stojí za to si jí přečíst.

19.03.2013 4 z 5

Dobrý rodák Vladimír Menšík Dobrý rodák Vladimír Menšík Jolana Matějková

Když se řekne Menšík,okamžitě se mi vybaví Arabela : Kde máš toho vlka,co jsi zastřelil?Trpaslíci ho zakopali...

19.03.2013 5 z 5

Dynastie krále valčíku Dynastie krále valčíku Karel Tušek

Zajímavá kniha o rodině krále valčíků.Ucelený obraz o rodině včetně seznamu všech známých skladeb příslušníků rodiny Straussů

19.03.2013 5 z 5

Stíny nad Notre Dame Stíny nad Notre Dame Herbert Schauer

Knihu jsem dostal k narozeninám jako dárek.Protože jsem viděl seriál v televizi,přečetl jsem jí a nebyl jsem zklamaný.Líbila se mi více než film.Seriál sice mám také,ale pouze v původním znění,ale protože se u nás už vysílat nebude,jsem rád,že ho mám.Ale kniha je přece jenom lepší.

16.03.2013 5 z 5

Otazníky nad hroby Otazníky nad hroby Ludvík Souček

Zajímavostí jsou pikantní historky ze soukromí osobností,které se normálně neuvádí.Je možné namítnout ,že informace např.o potenci osobnosti nebo počtu milenek nepatří do tohoto žánru.Myslím si naopak,že tyto vložky pobaví a také přitáhnou čtenáře a donutí ho,aby knihu přečetl celou.

16.03.2013 4 z 5

Intimity rudých bossů Intimity rudých bossů Rudolf Ströbinger

Vypadalo to podle názvu jako zajímavá kniha,ale bohužel mi to přijde jako slátanina pověstí a pomluv.

15.03.2013 1 z 5

Rozcestí Rozcestí František Podlaha

Kronika vývoje a přeměny vesnice a lidí zahrnuje období od první republiky až do roku 1968.Čtivá pěkná kniha,kterou mohu doporučit všem,kdo mají podobný žánr rádi

Křižovatky Křižovatky František Podlaha

Kniha,která je napsána ze života.Autor zná velice dobře poměry a vztahy lidí na vesnici a sleduje jejich osudy,prohry i vítězství.

Plán „Grün“ Plán „Grün“ Jaroslav Kokoška

Velmi zajímavý dokument.Dočteme se zde o nikde neuveřejněných údajích o činnosti a významu Sudetendeutsches Freikorps.

15.03.2013 4 z 5

Druhá zpráva o nemocech mocných Druhá zpráva o nemocech mocných Ivan Lesný

Pokračování a zase mne nadchlo.I druhá kniha je velice zajímavá a poučná.Doporučuji všem ji přečíst.

Zpráva o nemocech mocných Zpráva o nemocech mocných Ivan Lesný

Je velice zajímavá historická kniha, kdy neurolog Ivan Lesný popisuje zdravotní stav významných panovníků například Caliguly, Valdštejna, Richarda III., Rudolfa II., Karla IV. a dalších panovníků..Určitě doporučuji přečíst tuto knihu i další díl s názvem Druhá zpráva o nemocech mocných.

Nacismus a třetí říše Nacismus a třetí říše Bohumil Černý

Bezvadně napsaný dokument,který jsem četl několikrát a pokaždé mě upoutal svou normální mluvou,která se v roce 1963 u těchto dokumentu moc nenosila.Fakta byla na tehdejší dobu velice přesná.

13.03.2013 5 z 5

Moje planeta Moje planeta Antoine de Saint-Exupéry

Moje oblíbená kniha.Někdy se říká,že autor vidí svět spíše srdcem,než očima a to je to,co mne Saint - Exupérymu přitahuje.Být člověkem podle něj znamená být odpovědný za lidský vlastní osud na kterémkoliv životním postu.

28.02.2013 5 z 5

Soud posledního odvolání Soud posledního odvolání Erle Stanley Gardner

Bezvadná kniha,která zobrazuje houževnatý a poctivý boj za spravedlnost i pro obyčejné občany

09.02.2013 5 z 5

Oznamuje se láskám vašim Oznamuje se láskám vašim Karel Zídek

Moc hezká a dojímavá kniha.Po přečtení vám dlouho leží v hlavě děsivé neštěstí Ulriky a nevyléčitelný stesk a žal Karla.Viděl jsem samozřejmě i film,který byl skoro stejně tak dobrý jako kniha.

02.02.2013 5 z 5

Vlak do pekla Vlak do pekla * antologie

Myslím, že se jedná o vůbec nejlepší sbírku „sci-fi” povídek, která u nás kdy vyšla.

18.08.2012 5 z 5

Údolie mlčiacich ľudí Údolie mlčiacich ľudí James Oliver Curwood

Zajímavý dobrodružný detektivní příběh z drsného prostředí,který se čte,jak se říká,jedním dechem

16.08.2012 4 z 5

Operace Argonauti Operace Argonauti Stanislav Budín

Dramaticky popsán průběh konference v Jaltě,kde se začalo rozhodovat o rozdělení světa mezi vítězné mocnosti.

05.07.2012 4 z 5

Konec diktátora Konec diktátora Robert Kvaček

Celkem dobře popsáno,ale tento styl se mi nelíbí.

05.07.2012 2 z 5

Výstřely ve vile Edelweiss Výstřely ve vile Edelweiss Roman Cílek

Je to opravdu jenom pokus,řekl bych,že Cílek později napsal daleko lepší knihy.

05.07.2012 3 z 5