Intimity rudých bossů

Intimity rudých bossů https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154567/bmid_intimity-rudych-bossu-tNs-154567.jpg 3 18 6

Osudy kremelských žen. Od Lenina a Stalina, přes Chruščova a Brežněva, až po Gorbačova.

jprst
03.05.2020 2 z 5

S hledáním informací a faktů pro tuto knihu si autor moc práce nedal. Celé mi to připadlo dost odbyté, jako by šité horkou jehlou s vědomím, že dobře zvolený název to prodá.

Česneksmedem
28.12.2018 3 z 5

Dle mého názoru problém této knihy nespočívá ani tak v obsahu, jako spíše v rozsahu. Na zhruba 120 stranách se museli vtěsnat všichni od Lenina až po Gorbačova. To samozřejmě vede ke zjednodušování, a pak to může na někoho působit jako „slátanina“. Uvedu příklad.
SPOILER!
Dne 26. 2. 1939 slavila Naděžda Krupská (manželka Lenina) 70. narozeniny. Stalin jí poslal obrovský dort. Několik hodin poté byla s příznaky prudké otravy převezena do nemocnice, kde zemřela, a to dle oficiálních míst na zauzlení střev. Podle spisovatele jasná vražda jedem. Tolik informace v knize. To ty narozeniny slavila sama? Nikdo jiný ten dort nejedl? Nikdo další s ní nebyl převezen do nemocnice?
Pak nezbývá nic jiného, než to, co doporučuje Anatone. Prostě hledat a dostudovat (pokud ovšem tyto věci neznáte). Bohužel to snižuje hodnocení knihy, jinak celkem dobrý.

Atanone
24.05.2017 4 z 5

Jelikož jsem vyrůstala za totáče,jména mi nedělala problém,docela jsem se orientovala.Když jsem se narodila,byl u vesla ještě Chruščov,i když mě to tehdy ještě moc nebralo a ani později se doma -jako ve většině tehdejších rodin-před dětmi o politice pro jistotu nemluvilo.
Kniha je zajímavá-předpokládám,že už podle názvu toto bude číst ten,koho to zajímá.
Přečetla jsem ji celkem rychle (taky v ní bylo docela dost fotografií),ale počítám,že díky ní strávím ještě mnoho hodin na googlu.
Zkraje mi trošku vadily skoky v čase.

Co se tématu týče,vzpomněla jsem si díky této knize na nádherný film Pokání režiséra Abuladzeho. V našem městě běžel v době,kdy byla "perestrojka" v plenkách a hodně lidí se divilo,že ho vůbec dali do kin. Pro mě byl strašně silný okamžik,že toto byl první film ze strany "Velkého bratra",kdy jsem zažila,že bylo vyprodáno a po produkci začal celý sál hlasitě tleskat.

MKrat
30.05.2015 4 z 5

Dá se po přečtení alespoň neco málo o mocných dozvědět, slátaniny bych neřekla....

nokid
03.06.2013 3 z 5

No...kdo ví? Alespoň víme, že Stalin míval k snídani 2 stakany vodky (1 stakan=2 dcl).

Pavelpi
15.03.2013 1 z 5

Vypadalo to podle názvu jako zajímavá kniha,ale bohužel mi to přijde jako slátanina pověstí a pomluv.

Rudolf Ströbinger
česká, 1931 - 2005
1991  73%Stalo se v Adventu
1998  41%Rudá zrada
1994  57%Intimity rudých bossů
2003  65%Vražda na zámku Mikulov
1966  78%Pobřeží v plamenech

Kniha Intimity rudých bossů je v