Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Václav Vorlíček - Pane, vy jste režisér! Václav Vorlíček - Pane, vy jste režisér! Petr Macek

Výborná kniha, která popisuje hlavně jednotlivé filmy a seriály, které dvojice Vorlíček a Macourek vytvořila a perličky, které se při natáčení staly. Na dnešní tvorbu má stejný názor jako režisér Troška a tím je řečeno vše.

12.02.2022 5 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Pro mne nic moc. Dojem jsem měl špatný. Ve srovnání s knihami ( My děti ze stanice ZOO, Memento ) je to velice slabý odvar. Možná je to tím, že je to z novější doby a tak tomu asi nerozumím. A navíc je to takové hop sem, hop tam, alespoň pro mne.

09.12.2021 2 z 5

Mne soudila noc Mne soudila noc Valja Stýblová

Jedna z mála knih, které se touhle problematikou zabývají. Je to drsné a současně i dost smutné.

28.09.2021 4 z 5

Zločin na západě Zločin na západě Vladimír Bružeňák

Hodně dobrá kniha od mého oblíbeného autora. Popisy řešení jednotlivých případů jsou hodně podrobné a také vyčerpávající. Všechno je doplněno podrobnou fotodokumentací. Popisy činnosti jednotlivých četníků a také i případy, které končily jejich smrtí jsou také velmi dobré. Myslím, že kniha se velmi dobře povedla a zaslouží plný počet hvězdiček.

22.05.2021 5 z 5

Honba za zjizvenou tváří Honba za zjizvenou tváří Julius Mader

Tak jsem knihu konečně dočetl a docela mne překvapilo ,jak se ke Skorzenymu velice vstřícně chovali zejména američtí důstojníci. Nakonec mu byl i umožněn útěk z tábora a další život. Přestože se vědělo, že žije a také kde a nikdy nebyl za své činy potrestán a celkem v pohodě se dožil až roku 1975. Jsem rád, že jsem v rámci Výzvy konečně knihu přečetl, i když jí mám v knihovně hodně dlouhou dobu a ještě jsem se k tomu nedostal.

24.01.2021 4 z 5

Hříchy a vášně přemyslovských králů Hříchy a vášně přemyslovských králů Jan Bauer

Moc dobré čtení. O Přemyslovcích jsem toho četl dost, ale tahle kniha z toho vybočuje. Autor musel prostudovat hodně materiálů, aby získal tolik podrobností o jejich životě ( hlavně soukromém). Vypsal to podle mne dobře, takže kniha se také dobře čte.

11.01.2021 5 z 5

Třetí patro Třetí patro Ivo Pelant

Tuhle knihu jsem už hodně dlouho nečetl. V téhle době jsem si řekl, že se pustím hlavně do starých knih, které jsem už dlouho neviděl a tohle je jedna z nich. Vrátil jsem se zase do doby, kdy jsme byli ještě mladí a chápali jsme i ty učně v knize. Jsem rád, že jsem jí znovu přečetl. Bohužel dneska už v Knihovnách moc není. Většinou se najde v antikvariátech a nebo někde vyhozená.

31.10.2020 5 z 5

Slávka Budínová - Nic jsem nedostala zadarmo Slávka Budínová - Nic jsem nedostala zadarmo Ivana Hutařová

Moje Valentinka ze Sňatků z rozumu.Neměla jednoduchý život a přece se s ním dokázala poprat a dostat se na vrchol umění hereckého.Škoda,že už nežije.

21.08.2020 5 z 5

Dobří vojáci padli... Dobří vojáci padli... Stanislav Rejthar

Příběh člověka,který bojoval za svobodu své vlasti a ta se mu potom odvděčila po svém.Bohužel tyto věci se dějí i v dnešní době (případ s pomníkem maršála Koněva,který osvobozoval naše území a teď byl jeho pomník odstraněn údajně proto,že potlačil v Maďarsku revoluci).Nevím jak souvisí tyhle věci spolu a také to závisí na tom,kdo je u moci.Znovu říkám bohužel.Podle mne není správné ani jedno ani druhé.

22.06.2020 5 z 5

Tři mušketýři ještě po deseti letech - kniha druhá Tři mušketýři ještě po deseti letech - kniha druhá Alexandre Dumas, st.

Konečně jsem si po letech dočetl tyto knihy až do konce.Děj je plný intrik a událostí,do kterých přispívají velkou měrou i čtyři přátelé a nakonec se jejich osudy také chýlí ke konci.Po smrti d´Artagnana vše uzavírá citát : Athe,Porthe,na shledanou!Aramide sbohem navždy!A ze čtyř statečných lidí,jejich příběhy jsme vám vypravovali,zůstalo už jen jediné tělo.Bůh povolal duše k sobě ...

05.05.2020 5 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Další pokračování osudů Beneše a Wolframa a opět bezvadné.Moc se mi to líbilo a tak jsem se začetl a vzal to jedním vrzem až do rána.

06.03.2020 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Tahle série se mi moc líbí,takže dávám plný počet hvězdiček i u tohohle dílu a těším se na další.

24.02.2020 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Bezvadná kniha.Když se člověk zamyslí,mohlo by to tak nějak s lidmi dopadnout.

05.01.2011 5 z 5

Kdo se bojí Jiřiny Jiráskové? Kdo se bojí Jiřiny Jiráskové? Zdena Šírová

Celkem dobře napsáno.I když herečka nebyla mezi mými oblíbenými,musím uznat,že její soukromý život byl takový,jaký si přála.

21.09.2022 4 z 5

K smrti odsouzený uprchl K smrti odsouzený uprchl André Devigny

Začátek nic moc. Knihu mám ale doma už hodně dlouho a dost jsem se jí vyhýbal, ale díky výzvě jsem se do ní nakonec dal a jsem rád, že jsem to udělal. Od přípravy na útěk, jako by knihu převzal jiný autor a už to začalo být napínavé i pro mne. Škoda toho začátku.

01.06.2022 4 z 5

Nové království Nové království Wilbur Smith

Začátek knihy celkem nic moc, ale pak už se to rozjelo celkem slušně a poslední třetina knihy byla už opravdu dobrá a napínavá. Zůstalo to zase s otevřeným koncem, tak jsem zvědavý, jestli se to bude vyvíjet dál nebo ne. Snad se od spoluautora dočkáme nějakého pokračování.

13.05.2022 4 z 5

Drahomíra: Důstojná sokyně kněžny Ludmily Drahomíra: Důstojná sokyně kněžny Ludmily Oldřiška Ciprová

Je to takové divné a moc mi to nesedí. Pár knih jsem přečetl od jiných autorů a na rozdíl od téhle mě tyhle knihy bavily daleko víc. Pro mne to byl takový průměr, nic víc.

18.11.2021 3 z 5

Potomci Skytů Potomci Skytů Volodymyr Vladko

Jsem rád, že jsem si knihu znovu přečetl a oživil jsem si vzpomínky na dětství, kdy jsem tenhle žánr četl rád. Dneska je to přece jen velký časový odstup a asi by to už děti moc nezajímalo.

26.06.2021 4 z 5

Případ mrtvého krále Případ mrtvého krále Stanislav Češka

Takový průměr. Začátek celkem nic moc, většinou samé vzpomínání. Potom se to ale rozběhlo docela dobře a vypátrání vraha bylo docela logické. Nelíbila se mi pouze jejich řeč, protože mluvili moc moderně. Jinak ale dobrý průměr.

14.02.2021 3 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Začátek mě moc nebavil, ale pak se to rozjelo zase na plné obrátky. Celkem se mi ta celá série moc líbí. Tak doufám, že bude mít pokračování a dozvím se, jak to vůbec s hlavními hrdiny dopadne dál.

21.12.2020 5 z 5