Třetí patro

Sledujeme osud Martina Brázdy, který ihned po skončení základní vojenské služby nastoupí jako mistr odborné výchovy na střední odborné učiliště. Místo slíbeného 1. ročníku je ale přiřazen rovnou ke třeťákům, kteří jsou věkem jen o něco málo mladší než Martin. Samozřejmě, že získat si v takovémto případě autoritu je velmi složité. Seriál ukazuje také vztahy mezi bažanty a mazáky na internátě učiliště....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61303/treti-patro-61303.jpg 3.732
Romány, Literatura česká
Vydáno, Práce

Kniha Třetí patro

Pavelpi
31.10.2020

Tuhle knihu jsem už hodně dlouho nečetl. V téhle době jsem si řekl, že se pustím hlavně do starých knih, které jsem už dlouho neviděl a tohle je jedna z nich. Vrátil jsem se zase do doby, kdy jsme byli ještě mladí a chápali jsme i ty učně v knize. Jsem rád, že jsem jí znovu přečetl. Bohužel dneska už v Knihovnách moc není. Většinou se najde v antikvariátech a nebo někde vyhozená.

stju
28.10.2020

Knihu z mého pohledu vnímám jako nostalgické, příjemné připomenutí pro ty, kteří viděli televizní seriál. Kniha i filmové zpracování se, podle mého názoru, minimálně liší a to myslím nejen v obsahu, ale i v kvalitě. Těžko mohu posoudit hodnocení knihy od někoho, kdo seriál neviděl, takže se jen domnívám, že by příběh asi víc oslovil toho čtenáře, kterému je prostředí tehdejšího učňovského školství blízké a má s ním osobní zkušenost. Protože to není můj případ, doporučuji knihu pro vcelku příjemné, ne příliš náročné, spíše odpočinkové čtení.

SSTknihy
14.08.2018

Takové příjemné, doplňkové čtení k ve své době velmi oblíbenému seriálu. Když jsem si pod jednotlivými postavami představovala konkrétní herce, bylo to mnohem realističtější. Těžko říct, jestli by mě kniha zaujala sama o sobě, ale napsaná je čtivě a zábavně a určitě mě bavila.

petym
12.11.2017

Tak přečteno. Chtěl jsem posoudit se seriálem a serial je o dost lepší. V knize je toho dost osekano co v seriálu bylo a nebo je zde napsán příběh úplně jinak. Jinak hlášky sedí úplně přesně. V knize jsou super obrázky ze seriálu a vždy jsem se těšil až se k nim dočtu a pak stránky ubíhají jedna báseň. Kdo se chce i zasmat ať si knihu přečte. Jinak super.

tatafa
07.01.2017

Krásná a velice čtivá kniha. Seriál i kniha mají své kouzlo a byť se jedná o velice složitou problematiku, autor ji vylíčil jednoduše a čtivě. Nejvíce obdivuji, že vůbec kniha/seriál vyšla, již v 80 letech, zvláště, když mám pocit, že šikana přestává být trpěnou a v "tabu", až v posledních letech. Mohu jen doporučit, a to nejen knihu, ale také seriál.

1v8na
08.08.2014

spoiler - Příběh byl typický pro každou školu. Snad každá zažila někdy šikanu. Ale myslím si, že by šikana a mazáctví na školy nikdy dojít neměly. A nemělo by to dojít už vubec tak daleko, aby kluk kvuli tomu padal z okna a bál se potom říct skutečný duvod proč spadl.
Tenhle serál musím vidět v televizi. Knižní podoba se mi neuvěřitelně líbila.

georginaa
15.12.2012

Knihu jsem četla coby ...náctiletá a moc se mi líbila, též pěkné zpracování filmu a výběru herců.

Dandulka
13.10.2012

Seriál byl super a kniha je ještě lepší, navíc je plná fotek ze seriálu.