Zločin na západě

Kniha chce představit činnost četnické pátrací stanice Cheb v období první Československé republiky. Zabývá se fungováním stanice v období 1929-1937, tedy náplní činnosti a popisem práce četníků v pátrací službě. Vrcholem je popis nejzávažnějších kriminálních případů v oblasti západních Čech, které chebská stanice vyšetřovala. Vše je podloženo archivními dokumenty, prací s dobovým tiskem a materiály poskytnuté příbuznými několika hlavních aktérů. Unikátní je i fotografická příloha z pozůstalosti fotografa pátrací stanice Karla Kafky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472821/big_zlociny-na-zapade-Mln-472821.jpeg 4.910

Kniha Zločin na západě

čef

Historická kniha o činnosti četníků na území mého kraje od Chebu po Karlovy Vary z doby 1. republiky je opravdu hutná. Po téměř 100 letech od popsaných událostí jsou však samozřejmě některé kriminální činy z té doby a pátrání po nich ne zcela přesné a úplné. Krajanům a rodákům to však jistě nemůže vadit, vždy je zajímavé se něco nového, co bylo před námi, dozvědět.

dyger
20.10.2021

Kniha, která stojí za přečtení. Obdivuhodná práce autorů.

petrarka72
20.09.2021

Obdivuhodně pečlivá práce - rekonstrukce případů chebské prvorepublikové pátračky, inspirovaná nalezenými fotografiemi a sumarizovaná přes archivní pátrání, novinové zprávy apod. Jeden z případů se objevil v Četnických humoreskách (Arazím vypomáhal mariánskolázeňským četníkům při vyšetřování vraždy manželky doktora Meiera), ty další chválabohu ne - z fotografií v této knížce čiší seriálově těžko zachytitelná ubohost a surovost spáchaných činů, životní pocit "nevíš dne ni hodiny" a z popisů případů zoufalství, bída a těžké živobytí dvojjazyčného kraje. Pro mne jsou obzvláště nesnesitelné záběry před a po - tedy před omytím těla mrtvého a po něm... Za souvislou historii chebské pátračky díky, i za bližší představení jejích členů. Ještě by to chtělo pečlivější korektury...

jakub87
20.09.2021

Tak tahle kniha nemá v současné literatuře týkající se četnictva naprostou konkurenci! Kdy se také poštěstí nalézt sbírku fotografií po bývalém četníkovi z pátrací stanice, který navíc působil i jako fotograf (dnes krim. technik), který si "archivoval" svojí práci, aby jsme se s ní mohli po pár generacích opět seznámit. Autoři si dali obrovskou práci s tím, aby vypátrali a spojili fotografie s místy, jmény a kriminálními činy, které se udály před téměř sty lety. Vznikla tak obdivuhodná práce a zaslouží si plný počet hvězd!

Marketa1994
18.06.2021

Moc fajn knížka s úžasnými dobovými fotografiemi, nechybí ani ukázky z místa činu, či běžnou činnosti chebských četníků.
Muselo dát opravdu hodně práce dohledat všechny prameny. Za mě super. :)

Pavelpi
22.05.2021

Hodně dobrá kniha od mého oblíbeného autora. Popisy řešení jednotlivých případů jsou hodně podrobné a také vyčerpávající. Všechno je doplněno podrobnou fotodokumentací. Popisy činnosti jednotlivých četníků a také i případy, které končily jejich smrtí jsou také velmi dobré. Myslím, že kniha se velmi dobře povedla a zaslouží plný počet hvězdiček.