Pavelpi Pavelpi komentáře u knih

Potomci Skytů Potomci Skytů Volodymyr Vladko

Jsem rád, že jsem si knihu znovu přečetl a oživil jsem si vzpomínky na dětství, kdy jsem tenhle žánr četl rád. Dneska je to přece jen velký časový odstup a asi by to už děti moc nezajímalo.

26.06.2021 4 z 5

Zločin na západě Zločin na západě Vladimír Bružeňák

Hodně dobrá kniha od mého oblíbeného autora. Popisy řešení jednotlivých případů jsou hodně podrobné a také vyčerpávající. Všechno je doplněno podrobnou fotodokumentací. Popisy činnosti jednotlivých četníků a také i případy, které končily jejich smrtí jsou také velmi dobré. Myslím, že kniha se velmi dobře povedla a zaslouží plný počet hvězdiček.

22.05.2021 5 z 5

Režná zem Režná zem Karel Mejstřík

Vůbec jsem netušil, co doma mám za knihu. Jednotlivé povídky ze života vesnických lidí mě docela dost uchvátily. Alespoň jsem se dozvěděl, jak tito lidé tenkrát žili a jak se i bavili. Škoda, že dnešní mladí tyhle knihy nečtou. Třeba by se naučili i něco jiného než sedět u počítače a nebo klofat do mobilu a byli by na reálný život lepší připraveni.

Pavilón se smuteční vrbou Pavilón se smuteční vrbou Robert van Gulik

Zase jedna z perfektních logických knih, které dokáže jenom autor. Po přečtení jsem se pustil i do doslovu autora a poučil jsem se o boji s naditými rukávy, které zachránilo život katolickým řádovým sestrám za boxerského povstání v roce 1900.Sestry narazily cestou do katedrály na rozlícený dav lidí. Odevzdaně zvedly ruce zahalené v rukávech a modlily se k Bohu. Najednou někdo v davu vykřikl : Pozor! Mají nadité rukávy! A dav ustoupil a uvolnil jim cestu. Když totiž sestry zvedly ruce, tak se jim breviáře, které si nesly v rukávech otvíraly a zavíraly a tak se útočníci domnívali, že sestry mají nadité rukávy a ustoupili jim.

Vraždy na čínském jezeře Vraždy na čínském jezeře Robert van Gulik

Tak jsem se díky covidu dal mimo jiné znovu do příběhů soudce Ti. Bezvadný příběh, kde si mohu představit atmosféru města ve staré Číně Chan - jüanu, příběh, který se postupně rozdělí na tři případy, které soudce bravurně s logikou jemu vlastní vyřeší. Navíc v této knize přibere třetího pomocníka Tao Kana. Tady můžu dát jenom plný počet hvězdiček do hodnocení knihy.

Vzpomínání Vzpomínání Eva Pilarová

Docela dobře se to čte. A taky se dá ledacos dozvědět o jejím životě. Je škoda, že již zemřela a zrovna v téhle blbé době Covidu, takže jí lidé nemohli jít ani na pohřeb. A to si jako zpěvačka s nádherným hlasem skutečně nezasloužila.

22.04.2021 5 z 5

Pan učitel Pan učitel Božena Němcová

Kniha,kterou mám doma někdy od dětských let a nikdy jsem se k ní nedostal.Letos jsem se do ní dal,ale Covid, který jsem dostal, mi jí na dlouhou dobu přerušil.Teprve teď,když se z toho začínám vzpamatovávat, jsem jí mohl konečně dočíst.Je to pěkné,je to o vzdělání dětí a chození do školy.Myslím, že to plně sedí na dnešní dobu.

15.04.2021 5 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Docela slušné,pouze jsem musel některé pasáže číst víckrát,abych se v tom orientoval.Ve srovnání s jinými knihami spisovatele se mi zdá, že mu místy dochází dech. Doufám, že to tak není.

28.02.2021 4 z 5

Případ mrtvého krále Případ mrtvého krále Stanislav Češka

Takový průměr. Začátek celkem nic moc, většinou samé vzpomínání. Potom se to ale rozběhlo docela dobře a vypátrání vraha bylo docela logické. Nelíbila se mi pouze jejich řeč, protože mluvili moc moderně. Jinak ale dobrý průměr.

14.02.2021 3 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Před mnoha lety někdy ve škole jsem četl tuhle knihu. Teď jsem rád, že jsem se k ní po tolika letech zase dostal. Je to klasika a myslím, že by si jí občas měl přečíst každý a oživit si naše nejstarší dějiny.

07.02.2021 5 z 5

Ranč U Zelené sedmy 1 Ranč U Zelené sedmy 1 Eva Pelantová

Bezvadné. K tomu se nedá nic jiného říct. Babička je prostě hvězda. Někdy dříve jsem viděl i seriál v televizi, ale řekl bych, že kniha je ještě lepší. I když samozřejmě se mi při čtení promítají v hlavě postavy herců. Je to takové hodně moc hezké čtení na odpočinek.

04.02.2021 5 z 5

Ukradená známka Ukradená známka Bram Klein

Na začátku všeho byl dopis, který upozornil na krádež známky. Pak syn majitele rozjíždí pátrání po známce. Kniha se dobře čte, někomu může vadit prolínání dvou časů, někdy také může vadit místy odborný výraz z filatelistického názvosloví, ale já jí hodnotím jako výborně napsanou a jsem rád, že jsem se k ní dostal díky Výzvě.

01.02.2021 5 z 5

Honba za zjizvenou tváří Honba za zjizvenou tváří Julius Mader

Tak jsem knihu konečně dočetl a docela mne překvapilo ,jak se ke Skorzenymu velice vstřícně chovali zejména američtí důstojníci. Nakonec mu byl i umožněn útěk z tábora a další život. Přestože se vědělo, že žije a také kde a nikdy nebyl za své činy potrestán a celkem v pohodě se dožil až roku 1975. Jsem rád, že jsem v rámci Výzvy konečně knihu přečetl, i když jí mám v knihovně hodně dlouhou dobu a ještě jsem se k tomu nedostal.

24.01.2021 4 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Výborné pokračování osudů hrdinů série. Autor skládá jednotlivé osudy logicky jako pasiáns. V březnu přijde poslední díl, což hodnotím jako škodu. Docela by mne příběhy a osudy jednotlivých hrdinů zajímaly. Třeba ale autor přijde s něčím dalším, co mne zaujme, jako tahle série.

22.01.2021 5 z 5

Hříchy a vášně přemyslovských králů Hříchy a vášně přemyslovských králů Jan Bauer

Moc dobré čtení. O Přemyslovcích jsem toho četl dost, ale tahle kniha z toho vybočuje. Autor musel prostudovat hodně materiálů, aby získal tolik podrobností o jejich životě ( hlavně soukromém). Vypsal to podle mne dobře, takže kniha se také dobře čte.

11.01.2021 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Tedy opravdu v té době bych tam žít nechtěl. Nedokážu si představit, že bych tam byl. Ale na druhou stranu si myslím, že k tomu pomalu, ale jistě spějeme. Bohužel. Jen doufám, že až do téhle doby dojdeme, že už se mne to nebude týkat.

07.01.2021 1 z 5

Neználek v Kamenném městě Neználek v Kamenném městě Igor Nosov

Takže zase po dlouhé době čtu Neználka díky ČV. Původní autor již zemřel, ale jeho vnuk v tom pokračuje. Docela dobré to bylo, myslím, že se toho děti mohou chytit a pokračovat ve čtení. Rozhodl jsem se knihu darovat mé vnučce a tak bude mít zase pokračování hrdinů z Kvítečkova doma.

03.01.2021 4 z 5

Anglický kód Anglický kód Jan Hůla

I když teď přes vánoce nemám moc času na čtení, přece jenom jsem se přes tuhle knihu prokousal. Docela slušně vymyšleno a také napsáno. Takže jsem rád, že jsem se k ní dostal a hlavně si jí přečetl. Budu se muset podívat také na další knihy autora.

28.12.2020 4 z 5

Cesty rytířů Cesty rytířů František Niedl

Začátek mě moc nebavil, ale pak se to rozjelo zase na plné obrátky. Celkem se mi ta celá série moc líbí. Tak doufám, že bude mít pokračování a dozvím se, jak to vůbec s hlavními hrdiny dopadne dál.

21.12.2020 5 z 5

Stará stopa Stará stopa Jiří Martin

Hodně zajímavé téma pro knihu. Příběh, který se řešil tolik let a nakonec přece vyřešil. Kdysi jsem viděl i film, který byl podle knihy natočený. Pokud se do toho člověk začte, zjistí, jak je to napínavé a dobře vymyšlené. Myslím, že můžu s klidem doporučit její přečtení, určitě se bude líbit. Navíc je kniha napsaná podle skutečného případu, který se skutečně stal.

21.12.2020 5 z 5