pavel9410 pavel9410 komentáře u knih

Karambol Karambol Håkan Nesser

Dobra kniha na Suchy unor.

26.02.2024 5 z 5

Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Emil a detektivové / Emil a tři dvojčata Erich Kästner

Knizka z knihobudky. Z detstvi mam pocit, ze mne dost bavila, ale po letech mi prijde dost naivni a Emil mi jde na nervy. No, nektere knizky by si mel clovek nechat jenom v pameti.

22.08.2023 3 z 5

Řeznice z Malé Barmy Řeznice z Malé Barmy Håkan Nesser

U predchozich dilu serie mi pomale tempo docela vyhovovalo, ale tady byla prvni pulka na mne dost utahana.

08.08.2023 4 z 5

Osamělí Osamělí Håkan Nesser

Neni to vlastne vubec detektivka, ale kupodivu mi to vubec nevadilo. Clovek si jen musi zvyknout na pomalejsi tempo vypraveni.

29.07.2023 5 z 5

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Spis klasicky roman, nez detektivka. Dost mi to sedlo do nalady.

25.07.2023 5 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Napinave to bylo, ne ze ne, ale porad jsem tak nejak cekal, kdy se to cele logicky vysvetli a ono ne.

01.07.2023 4 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

Nadhera. Ty vlny napeti a vedomi, ze to jeste nemuze by konec, kdyz jsem teprve v 80% Harry, nenech se ukolebat, to neni ten pravy!
Uzil jsem si to.

24.06.2023 5 z 5

V žáru noci V žáru noci John Dudley Ball

Prislo mi to dost slaby, abych rekl pravdu. Cele je to zalozene na rasistickem nastaveni policie a detektivni pribeh je tam spis jako okrasa.

02.06.2023 2 z 5

Droga D Droga D Oldřich Železný

Nasel jsem v knihobudce (Velka Hledsebe). Na to, ze je to totacova detektivka, tak to melo docela spad a nebyt toho vecneho soudruhovani, tak si ten pribeh dokazu predstavit i v dnesnich kulisach.

02.06.2023 4 z 5

Proč jsme tak naštvané? Proč jsme tak naštvané? Šárka Homfray

Prislo mi fajn, ze je to zasazene do ceskeho kontextu, vcetne odkazu na literaturu. Nejsem sice feminista, ale ;-) jsem rad, ze tohle tema autorka pomerne ctive a do detailu ve sve knizce probira. Diky.

18.05.2023 4 z 5

Bratři Ricové Bratři Ricové Georges Simenon

Cekal jsem detektivku a misto toho mafie. Docela prekvapko. I tim, jak to bylo psane takovym uspornym stylem.

10.05.2023 4 z 5

Pouť k branám Orientu Pouť k branám Orientu Nicolette Havlová

Na knizkach o chozeni lehce ulitavam, sam taky rad chodim a bavi mne si cist pribehy ostatnich. Zhltnul jsem ji za dva dny. Je opravdu ctiva a oproti knizkam od Lucky (aka Holky s bucket listem), kde je na mne az moc citovych vylevu ze soukromi, mi prijde perfektne vyvazena.
Diky za knizku a at to dal dobre slape!

01.05.2023 5 z 5

Co ti svírá hrdlo Co ti svírá hrdlo Chimamanda Ngozi Adichie

Zajimavy mix americke a moderni africke kultury. U nekterych povidek jsem si vyslovene pral, aby pokracovaly dal.

24.04.2023 4 z 5

Alžběta a Essex Alžběta a Essex Lytton Strachey

Precteno v ramci vyzvy.Bavil mne dej i jazyk. Je zajimave videt, jak ruzne zakulisni pletichy fungovaly uz v te dobe.

05.04.2023 4 z 5

Oko bouře nad Downing Street Oko bouře nad Downing Street Jack Higgins

Precetl jsem diky vyzve. Cekal jsem nejakou silenou beckovou blbinu, ale nakonec se mi to docela libilo. Jo, je tam ten superhero a po nej jdou ouplne vsichni a cele je to dost pompezni, ale melo to stavu i svih.

30.03.2023 4 z 5

Druhý ostrov doktora Moreaua Druhý ostrov doktora Moreaua Brian Wilson Aldiss

Nektere knizky nestarnou, jine zas ano. Tahle je pro mne v te druhe kategorii.

17.03.2023 2 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Precteno podruhe a bavilo mne to znovu. Dik za vyzvu!

15.03.2023 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Fajn scifi pohadka, obcas lehce polopaticke a na muj vkus prilis edukativni, ale cetlo se to dobre.

12.03.2023 3 z 5

Slovensko 30 let poté Slovensko 30 let poté Pavel Kosatík

Vyborna knizka na ziskani kontextu k tomu, co se deje i ted na Slovensku.

07.03.2023 4 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Uplne mne to pohltilo. Pribeh, styl vypraveni, postavy, realie I to, ze se dej nevysvetluje polopaticky, ale postupne se odkryvaji ruzne pohledy na vec.

04.03.2023 5 z 5