PAVEL z BRNA PAVEL z BRNA komentáře u knih

Svatyně Svatyně Ken Bruen

Kniha mě uchvátila svou čtivostí, rychlým spádem, černým humorem a jednou velmi dojemnou scénou ke konci knihy. Je to moje první kniha od tohoto autora a už se těším na předchozí díly.

25.04.2015

Život bez peněz Život bez peněz Mark Sundeen

Skvělý životopis muže, který se vydal cestou náboženské chudoby a žije už 15 let bez používání peněz. Ve svém blogu je misionářem křestanů, kteří už přestali věřit, že je možné žít jako Ježíš v bezdomoví. Přečetl jsem jedním dechem a rád se k této knize budu vracet, neboť je velmi inspirativní.

21.04.2015

Ten, který ovládá tvé tělo Ten, který ovládá tvé tělo Richard Laymon

Tak to byla třetí Laymonovka za tři týdny a vypadá to, že jsem se tímto autorem předávkoval. Když se horor pozvolna měnil do erotického románu nějak mě přestával bavit, i když jsem chápal, že Laymon je nejen mistr hrůzy ale i absurdity a komických situací, kterými se román hemží až k překvapivému závěru.

31.03.2015 3 z 5

Putovní upíří show Putovní upíří show Richard Laymon

Toto je velmi rafinovaný zasvěcovací příběh čtyř dospívajících dětí a jedné mladé ženy do kruté tváře světa. Je pravda, že na mnoha set stránkách se toho moc neděje kromě předtuch a podezření, ale konec vše obrátí naruby a hrůza je o to děsivější. V každém případě budu číst knihu ještě jednou, Laymon je vskutku Mistr hrůzy ale zároveň chápu lidi, kteří budou otráveni, protože to jako horor není psáno a pokud nemilujete Laymonův styl psaní, můžete se dost nudit.

12.03.2015 5 z 5

Bestiář Bestiář Robert Masello

Miluji romány o knihách a tento mě rovněž nadchl i když ze začátku se toho tam moc neděje a když se věci pohnou, najednou to končí. Takže jde o skvělou knihu s hororovými prvky a asi si přečtu i Vigilii.

06.03.2015

Sklepení Sklepení Richard Laymon

Poněkud slabší román, ale i tak se dobře četl a konec šokoval.

06.03.2015 3 z 5

Jedné deštivé noci Jedné deštivé noci Richard Laymon

První moje Laymonovka mě uchvátila svým napětím a primitivním stylem. Přečetl jsem jedním dechem kupodivu během jedné deštové noci.

06.03.2015 5 z 5

Fantasy: Encyklopedie fantastických světů Fantasy: Encyklopedie fantastických světů David Pringle

Docela přehledné dílo o fantasy. Opravdu nevím co bych si bez ní počal, když jsem se začal zajímat o žánr fantasy.

01.01.2015

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Silný příběh, který jsem četl několikrát a byl jsem rád, že jsem mohl i vidět filmové zpracování Charly z roku 1968.

29.12.2014

YOUCAT - Katechismus katolické církve pro mladé YOUCAT - Katechismus katolické církve pro mladé kolektiv autorů

Je to velmi přehledná kniha a dobře se čte.

Justina a Julietta Justina a Julietta Donatien Alphonse François de Sade

Jako katolík vidím v markýzi především moralistu 18. století, který zobrazuje neřest tak odpudivě, že většina lidí odvrátí tvář, což je prima a humoristi se řehtají, až se za břicho popadají. Justina je tedy skvělé čtení, na které se nezapomíná, at už na něj zareagujeme jakkoli.,

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Nádherný klíč k nazíraní na fantastickou realitu všude kolem nás a v nás. Tuto knihu jsem četl mnohokrát a rád se k ní vracívám.

Nákaza Nákaza Peter Clement

Dobrý lékářský thriller, který se mi dobře četl.

11.11.2014

Pomoz si sám, stejně ti nikdo jiný nepomůže Pomoz si sám, stejně ti nikdo jiný nepomůže Josef Kirschner

Tak zde jsem se nezačetl, autor to vidí poněkud jednostraně a bez širších pohledů.

04.10.2014 odpad!

Jak mi Starbucks zachránil život Jak mi Starbucks zachránil život Michael Gates Gill

Moc pěkná motivační četba o tom, že nikdy není pozdě začít znovu- aspoň tak to bylo v případě autora, když přišel o dlouholetou dobře placenou práci.

04.10.2014 4 z 5

Agartha – ztracená podzemní říše Agartha – ztracená podzemní říše Alec Maclellan

Beze sporu úchvatné čtení si našlo ve mě věřícího. Agartha-podzemní říše se supercivilizací- mě uchvátila a rovněž touha přečíst si další knihy autora.

25.09.2014

Omega Omega Patrick Lynch (p)

Kniha se čte sama od sebe. Je to má první kniha od Lynche a vím, že nebude poslední. Zajímavá a poučná a stejně tak napínavá a dobrodružná.

06.09.2014 5 z 5

Toxin Toxin Robin Cook

Kniha mě chytla za srdce a vedla k dvěma rozhodnutím: Přečíst si Cooka a nerozšiřovat svou sbírku závislostí o hamburgery.

02.09.2014 5 z 5

Vražedný virus Vražedný virus Beat Glogger

Skvěle se to čte, je to poučné a akční závěr mě zas tak nevadil.

02.09.2014 4 z 5

Prometeus v plameňoch Prometeus v plameňoch Thomas N. Scortia

Prométeus byla pro mě třetí kniha od téhle dvojice a doslova mě nadchla a nejen jako oddechovka, ale člověk si uvědomil, že být proti jaderným elektrárnám je snadné, ale kdo je i ochoten nést důsledky nepoužívání těchto elektráren v podobě snížení životní úrovně na celé generace. Hlavní hrdina to komentuje tak, že lepší je žít v jeskyních, než žít s rizikem havárie, která se jednoho dne stane skutečností. V téhle napínavé knize je však i místo pro vtip jako je tento: Zítra by klidně mohl nastat konec světa, ale lidé budou mít strach, zda za měsíc dostanou výplatu. Tuhle knihu určitě nebudu číst jen jednou.

02.09.2014 5 z 5