Nákaza

Nákaza https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30569/bmid_nakaza-a00-30569.jpg 4 36 11

Earl Garnet série

Napínavý příběh z nemocničního prostředí. Obětí smrtonosné nákazy se tentokrát stává přímo ošetřující personál a po výhružném dopisu zavládne všeobecná panika a strach. zdroj - KJM Brno

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

Death Rounds , 1999

mystar
07.10.2020 4 z 5

Kniha se mi libila, dobre se cetla a byla napinava.

cantona
23.12.2018 4 z 5

Kniha se mi líbila. Příběh plynul dobře. Rozuzlení nebylo šokující, poněvadž vraha jsem odhalil asi v polovině knihy. Každopádně dobrý thriller z lékařského prostředí.

ludek.n
21.12.2018 4 z 5

Nákaza je klasický detektivní thriller z lékařského prostředí, v němž se do popředí nedostávají až tolik detektivové a vražedné zbraně, ale spíše zdravotní personál nemocnic, doktoři, sanitáři, sestry a smrtící bakterie. Sám autor je lékař, takže prostředí zná velmi dobře a o jeho erudici netřeba pochybovat. K dobru mu je třeba připočíst fakt, že se nesnaží čtenáře umořit odbornou terminologií, ale zůstává v rovině, kterou pochopí i široká laická veřejnost. Co naopak skřípe, je detektivní linka. Autorova snaha svést čtenáře na falešnou stopu je natolik urputná, až je průhledná jak skleněná deska a z tohoto pohledu se pak jednání některých klíčových postav jeví jako stupidní a hloupé. Nicméně, vyprávění má spád i jistou dramatičnost, takže odhlédneme-li od absence jakéhokoli momentu překvapení, čte se to navýsost dobře a děj nijak zásadně neškobrtá. Happy end je sice přesně takový, jaký člověk už dlouho dopředu očekává, ale příběhu to v zásadě nijak výrazně neubližuje.

Rigel-nika
25.08.2017 5 z 5

Skvělé počtení

Nimue
25.08.2017 5 z 5

vřele doporučuji

lenkavildomcova
06.07.2015 5 z 5

Mám ráda příběhy z nemocničního prostředí... tento byl z těch lepších... doporučuji...

prochajda
25.06.2015 4 z 5

klasika, příběh z nemocničního prostředí, někdy si přečtu další...

ovpana
23.06.2015 4 z 5

Ůžasně napínavý a dobře vykonstruovaný příběh z nemocničního prostředí.Kniha se příjemně čte.

dikobraz
20.04.2015 3 z 5

Noo, mam rad knihy z nemocnicneho prostredia. Aj ked toto bolo viac krimi, ale fajn. Ale jedna vec mi strasne vadila - hlavny hrdina mal niekedy myslienkove pochody akoby som znova cital Divergenciu... Male usmrkane decko sa tak nesprava, to mi strasne vadilo. Inac to bolo dobre. Mal som dva typy, jeden z nich bol spravny. No co, asi skusim aj dalsie. Odporucam ako oddychovku, ktora sa dobre cita.

PAVEL z BRNA
11.11.2014

Dobrý lékářský thriller, který se mi dobře četl.

Laf
18.10.2013 2 z 5

Tato kniha měla sice velmi zajímavý příběh, byla hodně napínavá a opět to vyústilo ve zvrat, který bych nečekala, ale mě osobně moc nebavila číst. Po začátku čtení už jsem si říkala, kdy už bude konec.

Peter Clement
americká, 1948