Pardubák_One Pardubák_One komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Zaujímavo napísaná kniha. V prvých kapitolách nás autorka zoznamuje s hlavnými postavami, ktoré sa vydali na Černochov ostrov. Hoci je ich desať, autorka predstavuje každú postavu v samostatnej kapitole, čo sa mi páčilo. Nedochádza potom k zbytočnej "detektívnej" práci ako keď vám autor naservírujeme 10 postáv a o ich úlohe a motívoch sa dozvieme až postupne. Nie raz sa potom stáva, že sa musíme k danej postave vrátiť, aby sme si osviežili pamäť kto je kto. Takto hneď vieme kto má aké motívy prísť na ostrov, a aký je jeho pôvod. Vieme, že to hlavné ale ešte len príde.

Udalosti na ostrove sú podané presvedčivo, pútavo a vy rozmýšľate kto začal na ostrove vraždiť. Je to niekto zo skupiny? Alebo je na ostrove ešte niekto ďalší? A prečo sa na ostrove stretla taká rôznorodá skupina? Čo majú spoločné?

Kniha sa číta veľmi dobre, má spád a stále vás drží v napätí až do prekvapivého konca. Určite vám odporúčam, aby ste siahli po tejto knižke. Verím že sa vám bude páčiť tak ako mne.

14.03.2021 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Veľmi pekná kniha. Zo začiatku neviete či sa jedná o komédiu alebo drámu, lebo autor má trošku iný spôsob rozprávania príbehu ako sme väčšinou zvyknutý. Po prečítaní si uvedomíte, že úzkosť je v každom z nás, len sa jej netreba poddať. Toto je kniha ktorá vás jednoducho núti pri čítaní uvažovať a zamyslieť sa nad tým ako žijeme...

19.03.2021 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

celkom dobrá knižka, čítala sa ľahko, stále sa niečo dialo a podľa mňa ani nemá nejaké "hluché" miesta. hlavná postava a vyšetrovací tím sú uveriteľný. záver je trošku zrýchlený s otvoreným koncom vo vzťahoch medzi jednotlivými postavami, ale knižka sa mi páčila a určite si nájdem čas aj na ďalší diel.

09.03.2021 4 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Túto knihu by som zaradil k takému lepšiemu priemeru. Zo začiatku sa mi čítala dobre, ale potom prišlo pár okamihov, kedy som sa pristihol že sa pozerám, koľko strán mi ešte chýba do konca kapitoly. Škoda, že autor dopredu povie čo bude vyvrcholením deja, takže otázka, ktorú som si kládol pri čítaní nebola čo sa stane, ale akým spôsobom. Knihu som dočítal so zmiešanými pocitmi, lebo som si ju vybral na základe tunajších hodnotení a čakal som teda od nej viac.

28.01.2021 3 z 5

Prokletý ostrov Prokletý ostrov Dennis Lehane

Kniha sa mi celkovo páčila, aj keď do niekoľkých prvých strán som sa musel celkom nútiť. Neskôr dej začal svižnejšie plynúť a posledné stránky som už čítal jedným dychom. Koniec som očakával iný ale nie som sklamaný.

24.01.2021 4 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Knihu som si vybral do Čtenářské výzvy a musím povedať, že to bol výborný výber. Knihu som mal prečítanú za 2 dni a čítala sa mi veľmi ľahko vďaka skvelému prekladu do slovenčiny od pani Mlynarčíkovej a samozrejme aj vďaka skvelo prepracovanému deju, ktorý ma držal v napätí až do poslednej strany knihy. Autor knihy, pán Fitzek, sa s vami pekne hrá, postupne vas spracováva aby vás potom niekoľkokrát prekvapil (šokoval) zvratom ktorý ste nečakali. Osobne sa mi kniha veľmi páčila a určite ju odporúčam na prečítanie.

18.01.2021 5 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

veľmi zaujímavá kniha od českého autora. nečakal som to. kniha ma neskutočne bavila, čítala sa veľmi ľahko a dej plynul celkom svižným tempom. našiel som tu len jednu vec, ktorá mi tak trochu pokazila celkový dojem, a to, že približne už po jednej tretine asi tušíte kto stojí za problémami v Terangu. Jediné, čo to zachránilo bolo, že kniha je napísaná veľmi pútavo a doslova hltáte jednu stránku za druhou. doslova sa neviete odtrhnúť od čítania. každému kto má rád sci-fi túto knihu vrelo odporúčam.

27.03.2021 4 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Prekvapujúco dobrá kniha, napísaná pútavo hoci ja takéto knihy s alternatívou históriou nemusím

23.02.2021 4 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Túto knihu som si vybral do Čtenářské výzvy pretože som si myslel že bude celkom fajn sa znova začîtať do knihy ktorú som čítal ako mladý a pripomenúť si dej.

Pravdupovediac som si myslel že túto knihu ani nedočîtam. Už po prečítaní niekoľkých desiatkach strán som ju na pár dní prestal čítať. Veľmi mi vadili takzvané vedecké opisy a teórie. Poznatky vedy a techniky o našej zemi sa za tých niečo vyše 100 rokov od napísania neskutočne zmenili takže čítať súčasníkovi tieto "vedecké" opisy príde dnes úsmevné až detinské. Na mňa pôsobili veľmi rušivo.

Čo sa týka hlavných postáv, nie je to oveľa lepšie. Iritovali ma 2 hlavné postavy z troch. Neomylný "vševedko" strýc Liddenbrock a jeho "hysterický" synovec. Nedokázal som si k nim vyvinúť nejaký pozitívny vzťah. Obidvaja ma vytáčali svojím vlastným spôsobom, ale najmä synovec, pri ktorom som si okamžite ako som o ňom začal čítať myslel "Čo už zase?!"

Počas celého deja sa neudeje nič prekvapujùce, nič čo by ma nútilo čítať s napätím a tešiť sa ako to skončí.

Nakoniec som sa ale naozaj tešil, že to skončilo. Tešil som sa, že si konečne prečítam nejakú inú knihu.

14.02.2021 1 z 5